Mimčo stále málo přibírá.

35
18.4.21 12:14

Mimčo stále,málo přibírá.

Ahoj maminy psala jsem tu už jednou. Že ve 30 tt jsme měli jen 1100 a jsme o 14 dní menší.
Byla jsem na kontrole po 14 dnech a vyrostli jsme cca o 200g, že to je málo(že jsme 14 dní az 3 týdny pozadu).Takže jdu na kontrolu za 14 dní…A potom nejspíše nemocnice na kortikoidy. Mám placentu na přední stěně téměř u VB…Takže zase cisař…Jen mě děsí to…Upozornil mě předem abych nebyla v háji na místě, že mi můžou vzít dělohu. Všichni mysli pozitivně, ale já už fakt nevím…Snažím se. Měla jste to tak některá podobně?(k tomu tehot. cukrovka a špatné jaterní testy).

Příspěvek upraven 18.04.21 v 12:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63660
18.4.21 12:26

Asi bych to nehrotila. Pokud je stále cca 14 dní pozadu, neni to nic tak strašné. Průtoky kontroluji?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
18.4.21 12:33

@martina.se Teď kontroloval převážně váhu a srdíčko.
Celkově zkontroloval vše, ale váha ho zajímala nejvíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10957
18.4.21 12:45

Ty průtoky jsou důležité, jestli je mimčo správně vyživované.
Na druhou stranu, 14 dní není moc a navíc to stanovení váhy není moc přesné.
Možná by to jiný doktor viděl jinak, máš možnost srovnání…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
18.4.21 12:48

@Lucie_Sx Právě řekl 14 dní až 3 týdny…(prvně to bylo tyden potom 14 dní)…Nemám, kde to porovnat to bych musela na pohotovost aby to porovnali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1013
18.4.21 12:51

U mně se kontrolovaly ozvy, průtoky a váha. Všechno bylo v pořádku, jen jsem mela ve zpravach napsano podezreni na rustovou retardaci. Já byla teda v pořádku - bez cukrovky, všechny testy ok. Malá se narodila v termínu překotným porodem s váhou 2 480. Tím pádem byla pak vedená jako hypotrofický novorozenec a automaticky jí doktor „naordinoval“ dokrm, o čemž jsme se úplně neshodli. Měřili jí cukr. Přibírala, neměla žloutenku, ja se v pohodě rozkojila, za 3 dny jsme šly domů. Pořád je drobná jak váhou, tak výškou, na kontrole v 18 měsících to bylo tak tak aby nás pediatr neposlal na další vyšetření a teď uvidíme, jak na tom bude na 3leté kontrole.
Hlavu vzhůru a žádné černé myšlenky. Když se to vezme kolem a kolem, tak s tím stejně nemáš moc šanci něco udělat, ale důležité je opravdu to pozitivní myšlení :hug: Myslím na tebe, ať jste v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1013
18.4.21 12:53

@Kristen96 ono to měření není přesné - stačí kousek a váha je úplně jiná. U nás ten váhový odhad dokonce klesal a na příjmu v porodnici byl uplně nejmenší :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
18.4.21 12:55

@fíkofka U nas právě vše v pořádku..Jen ta váha. Prutok pupecikem byla posledně v pořádku. I první dítě bylo menší kvuli prekelapsii musel ven na 37+4.Snazim se myslet pozitivně…Už je toho na mě moc. JSEM 32+4 tak uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1754
18.4.21 12:56

Nechci te chlacholit.. Ale muj syn mel odhad ve 31. tydnu 1250 g. Pred porodem byl odhad 3100 g. Porodni vaha 4050g.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
18.4.21 12:59

@VitaminC Jasně, že to jejich měření není přesné..ale kdyz doktor rekne co s vámi…Mě docela zarazilo…První dítko 2810g a 48 cm…Druhé také nebude obr.Si myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10957
18.4.21 13:54
@Kristen96 píše:
@Lucie_Sx Právě řekl 14 dní až 3 týdny…(prvně to bylo tyden potom 14 dní)…Nemám, kde to porovnat to bych musela na pohotovost aby to porovnali.

Co zkusit porodnici, kde mas rodit, jestli by te nevysetrili?
Mas pravo na cosi jako kontrolu jineho lekare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4313
18.4.21 14:02

Možná bych svému lékaři na rovinu řekla, že mne jeho váhání a poznámky hodně zenjis´tují či děsí. A domluvit se s ním přímo na tom, že pokud sám má nějaké podezření, že jsi ochotná podstoupit vyšetření u dalšího lékaře, ať Tě pošle na kontrolu buď do nemocnice, či na jiné pracoviště. Pokud nebude ochotný, či Ti to vysvětlí tím lépe. možná bude sám rád, že s tím přijdeš - třeba Tě nechce děsit posíláním jinam, ale neuvědomuje si, že jeho poznámky Tě děsí i tak víc než dost.
Ne všechny děti musí mít při narození ukázkových 3,5 kila či více.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
18.4.21 14:06

@Lucie_Sx To určitě mám…Na kontrolu jdu 3.5 a potom, mě tam nejspíše pošle…Tak Nevím jestli mám jet nebo vydržet do 3.5 (Muj gynekolog dělá zastupce primáře v ty porodnici).Můj gynekolog je dobrý…ale tohle mě znepokojuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
18.4.21 14:11

@nonina Právě, já jsem člověk co si vše bere…I když treba řekne „možná“ nemusí to tak být…ano jsou mensi děti…A 3 a pul kila si u sebe nedovedu predstavit stačilo mi 2810 a 48 cm…Jako by on je skvělý doktor.Ale ,že je vse v pořádku, ale váha ne…chápu to…ale značně mě to znepokijuje…takove to A jo trošku jsme vyrostli, Ale co s vámi a takhle treba sedi a přemýšlí 2 až 3 minuty…A v hlavě mit otázky co je špatně…děje se něco…když mi řekl, ze v tomhle tydnu by jsme meli mìt 1500 až 1700,ale ze ti je idividualni.

Příspěvek upraven 19.04.21 v 06:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
18.4.21 14:14

@nonina Já se ptala jestli mě posle rovnou do nemocnice nebo ještě počkáme. On, že za 14 dni se uvidí…Ale, že mám mít zabaleno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat