Mimco vůbec nespí a chce porad jist

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cernycajscitronem
Kecalka 227 příspěvků 25.06.19 13:11
Mimco vůbec nespí a chce porad jist

Ahoj, prosím opět o radu. Mám 3tydenniho syna, v posledních 2 týdnech dost pláče a hodně málo spi. Přes den naspi možná tak dvě hodiny dohromady, v noci je to lepší, ale také se budí nejméně 3×. Kdykoliv brečí, tak si strka ruce do pusy, cuca deku atd., dava proste najevo, ze by jedl. Problém je v tom, ze to je někdy i po pulhodine od posledního kojení. Kojim dlouho, třeba půl hodiny, dam odhrihnout a polozim do postýlky, kdy třeba na 2 minuty usne a potom začne brecet s výše zmíněnými projevy, takže ho vyndam, přebalim a zase kojime. Všude se docitam, ze se má kojit na požádáni, tak to praktikuju, myslela jsem si, ze mám asi málo mléka a proto chce tak často. Pediatr nám oproti tomu říkal, ať krmime po 2 hodinach nejméně, což nedodržuji… Ale dnes jsem se zhrozila na váze, protože má ve třech týdnech o 600 g víc nez byla jeho porodní váha, takže mléka je asi dost. Navíc má enormní spotřebu plen, jak před každým kojením prebaluju, tak vždy má hodně nacurano a vždycky i trochu nakakano. Je to normální? Mám mu teď začít kojení odpirat a dodržovat interval 3 hodiny, i když brečí? :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Verun83
Extra třída :D 10141 příspěvků 25.06.19 13:16

Ne, koj na vyzadani. Jsou horka. Ma asi vetsi zizen.

kacakaca
Závislačka 2769 příspěvků 25.06.19 13:17

Delas to dobre a delej to tak dal. Je horko, tak chce jestevic nez jindy. Klidne koj skoro furt, od toho je materska. Doktory ber s rezervou, oni maji radi prumery a tabulky.

ludmilaadamkova
Závislačka 2776 příspěvků 25.06.19 13:18

Ja doktora poslechla a kojila po 2.5 az 3 hodinach a postupne prichazela o mleko. Na doktory prd.

cernycajscitronem
Kecalka 227 příspěvků 25.06.19 13:20

Ja jsem teď na babywebu našla článek, kde vyjadřovala k podobnému dotazu nějaká doktorka a o to víc se děsím, ze to dělám špatně… níže kopiruji:

Odpověď dr. Ludvíkovské:
K dotazu o krmení 6-týdenního kojence:
Je pravda, že se často uvádí, že dítě má být kojeno kdykoli si žádá, ale otázkou stále zůstává, zda neklid dítěte je vždy způsoben hladem, což žádná maminka většinou nepozná ( dítě jí to totiž neřekne). Dítě může být neklidné z mnoha jiných příčin - může mít žízeň, může mu být horko nebo naopak chladno, může ho zlobit bříško (větry), nebo prostě potřebuje cítit náruč maminky. Protože kojenec má silně vyvinutý sací reflex, utěší ho cokoli, co lze dumlat, včetně matčina prsu. Zdravý kojenec má být kojen v průměru po 3-3,5 hodinách během dne, v noci stačí jedno krmení, což je 7 dávek během 24 hod. Děti nedonošené, špatně prospívající, děti s nižší porodní váhou potřebují kratší intervaly krmení - po 2-2,5 hodinách, což je 8-9 dávek během 24 hodin ( v prvních 3 měsících, pak se intervaly prodlužují) To proto, že nedokáží najednou vypít větší množství mléka, snadno se unaví. Dále je třeba při hodnocení výživy brát v úvahu interval trávení vypitého množství mléka, který je zpravidla 3-hodinový u zdravého kojence a hlavně týdenní či 14-denní přírůstky na váze. Průměrný týdenní přírůstek se pohybuje mezi 150-200 g, přičemž největší váhové přírůstky jsou v prvních 3 měsících života, pak se snižují, takže dítě v 5 měsících svou porodní váhu zdvojnásobí.
Jestliže maminka uvádí, že její kojené dítě přibralo na váze během 3-týdnů 1 kg a ona ho kojí i po hodině z důvodu neklidu dítěte a jde o dobře prospívající zdravé dítě, pak je to chyba, protože vypité mléko musí trávicí systém také zpracovat, což trvá již zmíněné cca 3 hodiny. Neklid dítěte proto může být způsoben nadměrnou tvorbou plynů, což dítě obtěžuje. Doporučovala bych mamince utěšit dítě při neklidu jiným způsobem než neustálým přikládáním k prsu - podat několik lžiček kojenecké vody nebo fenyklového čaje, promasírovat bříško, tiše k němu promlouvat a laskat ho, ev. pochovat či použít dudlíku, nechodit k dítěti kdykoliv zakňourá ( i kojenci jsou trochu „vyděrači“ a dokáží se dožadovat přítomnosti matky velmi vehementně) - vždy počkat několik minut, mnohdy se dítě zklidní samo. Této problematice je věnovaná příslušná kapitola, vřele doporučuji k prostudování. Ošetřující lékařka jistě něco podobného mamince doporučila a změna lékaře situaci nevyřeší. Navíc nadměrné přírůstky na váze mohou být v budoucnosti základem dětské obezity, což si maminka zatím neuvědomuje.

Kukacka123
Závislačka 3745 příspěvků 25.06.19 13:21

Koj jak mimco vyzaduje, taky jsem minule leto mela novorozenou dceru skoro porad na prsu ;) mela proste zizen. Prebalovala jsem taky porad…kasli na nejake tabulky ;)

Terez001
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 25.06.19 13:21

Mně syn přibral za 9 dní 700g a přesně taky pořád plakal. Bolelo ho bříško, ale odpírat mu nešlo, pořád hledal prso. Neřešila jsem ti, kojila jsem jak chtěl. Postupně se to ustálilo, je ještě malinký a je vedro! Nekojit-ničím by sis nepomohla. Plakal by ještě víc. Mně se syn budil v noci na kojení co hodinu. Takže máš zlaté dítě :kytka:

Nikky121
Kecalka 255 příspěvků 25.06.19 13:29

Teď sem taky těhu a připravuju se na tyhle problémy, docela mně zaujala kniha nejšťastnější miminko v okolí, kde pediatr popisuje jak uklidnit miminka tak bych možná zkusila něco z toho :nevim:

Kriss Tina
Extra třída :D 11026 příspěvků 25.06.19 13:34

Dělám to stejně. Je horko mají větší žízeň.. Pleny už ani nepočítám, kolikrát si ji počůrá dřív než ho stihnu dopřebalit :roll: jinak my měli taky o 600g víc nez porodní váhu na kontrole ve 2 týdnech, normální je tak 250g za týden, takze 600g za 3 týdny není tak moc…

Verun83
Extra třída :D 10141 příspěvků 25.06.19 13:36
@cernycajscitronem píše:
Ja jsem teď na babywebu našla článek, kde vyjadřovala k podobnému dotazu nějaká doktorka a o to víc se děsím, ze to dělám špatně… níže kopiruji:Odpověď dr. Ludvíkovské:
Je pravda, že se často uvádí, že dítě má být kojeno kdykoli si žádá, ale otázkou stále zůstává, zda neklid dítěte je vždy způsoben hladem, což žádná maminka většinou nepozná ( dítě jí to totiž neřekne). Dítě může být neklidné z mnoha jiných příčin - může mít žízeň, může mu být horko nebo naopak chladno, může ho zlobit bříško (větry), nebo prostě potřebuje cítit náruč maminky. Protože kojenec má silně vyvinutý sací reflex, utěší ho cokoli, co lze dumlat, včetně matčina prsu. Zdravý kojenec má být kojen v průměru po 3-3,5 hodinách během dne, v noci stačí jedno krmení, což je 7 dávek během 24 hod. Děti nedonošené, špatně prospívající, děti s nižší porodní váhou potřebují kratší intervaly krmení - po 2-2,5 hodinách, což je 8-9 dávek během 24 hodin ( v prvních 3 měsících, pak se intervaly prodlužují) To proto, že nedokáží najednou vypít větší množství mléka, snadno se unaví. Dále je třeba při hodnocení výživy brát v úvahu interval trávení vypitého množství mléka, který je zpravidla 3-hodinový u zdravého kojence a hlavně týdenní či 14-denní přírůstky na váze. Průměrný týdenní přírůstek se pohybuje mezi 150-200 g, přičemž největší váhové přírůstky jsou v prvních 3 měsících života, pak se snižují, takže dítě v 5 měsících svou porodní váhu zdvojnásobí.
Jestliže maminka uvádí, že její kojené dítě přibralo na váze během 3-týdnů 1 kg a ona ho kojí i po hodině z důvodu neklidu dítěte a jde o dobře prospívající zdravé dítě, pak je to chyba, protože vypité mléko musí trávicí systém také zpracovat, což trvá již zmíněné cca 3 hodiny. Neklid dítěte proto může být způsoben nadměrnou tvorbou plynů, což dítě obtěžuje. Doporučovala bych mamince utěšit dítě při neklidu jiným způsobem než neustálým přikládáním k prsu - podat několik lžiček kojenecké vody nebo fenyklového čaje, promasírovat bříško, tiše k němu promlouvat a laskat ho, ev. pochovat či použít dudlíku, nechodit k dítěti kdykoliv zakňourá ( i kojenci jsou trochu „vyděrači“ a dokáží se dožadovat přítomnosti matky velmi vehementně) - vždy počkat několik minut, mnohdy se dítě zklidní samo. Této problematice je věnovaná příslušná kapitola, vřele doporučuji k prostudování. Ošetřující lékařka jistě něco podobného mamince doporučila a změna lékaře situaci nevyřeší. Navíc nadměrné přírůstky na váze mohou být v budoucnosti základem dětské obezity, což si maminka zatím neuvědomuje.

Uprimne proc podavat kojenci vodu nebo caj, kdyz mas mm a to je i na zizen.
Zkusit to muzes, za me hloupost.

K92
Kecalka 368 příspěvků 25.06.19 13:36

Problém je v tom odkládání do postýlky. Miminko tam nechce být samo, tak brečí, tím tě chce přivolat a být s tebou. Jasně že u prsa je mu nejlíp :). Možná máš jen kontaktnejší miminko. Zkus ho neodkládat do postýlky, ale nech si ho u sebe, třeba ho dej do šátku.

Strecha
Zasloužilá kecalka 736 příspěvků 25.06.19 13:53

A dudlik nemate? Mluvim sama za sebe-kojila jsem po 3h. Pokud miminko bylo neklidne, tak jsem chovala nebo prave dala dudlik (temer vzdy ho to uklidnilo). Nechtela jsem, aby melo prsa jako uklidnovadlo. Ale je jeste malicke, tak dejte asi na svoj8 intuici:wink:

Kukacka123
Závislačka 3745 příspěvků 25.06.19 13:56

@Strecha jenze ne vzdy mimco dudlik chce - vlastni zkusenost :mrgreen:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1568 příspěvků 25.06.19 14:16
@cernycajscitronem píše:
Ja jsem teď na babywebu našla článek, kde vyjadřovala k podobnému dotazu nějaká doktorka a o to víc se děsím, ze to dělám špatně… níže kopiruji:Odpověď dr. Ludvíkovské:

No, větší blábol jsem nikdy nečetla. Pokud se tím budeš řídit, pravděpodobně brzy prijdes o mléko. Koj, tak jako dosud, není potřeba nic měnit.

Zanisek
Povídálka 29 příspěvků 25.06.19 14:22

@cernycajscitronem podobné jsem to měla s první dcerou, narodila se v září a byla hrozná vedra, prakticky pořád chtěla být u prsu - měla žízeň či hlad a navíc byla a je pořád hodně citlivá a kontaktní. Bohužel jsem se nechala zblbnout radami pediatra, že minimální interval má být 2 hodiny a cca 3 dny jsem se snažila to dodržovat - dcera rvala, já ji konejšila a obe jsme byly na nervy.. Po 3 dnech bez účinku jsem se na to vykašlala a zpětne si to hrozně vyčítám.. že jsem ji trápila, hlady, žízní a možná jen prostě ty miminka potřebují jen dudlat prso, aby se líp adaptovaly.. A v tom začátku přibírala okolo těch 200g/týdne, což i tvůj chlapeček přibírá a je to v normě.. Okolo 3 měsíců se to pak stabilizovalo na tom intervalu cca 3 hodiny.
A pro zajímavost, teď druhý syn (který byl teda obří už při narození) se kojí taky kdy chce, ale interval cca 1.5-3 hoďky podle denní doby a přibíral 500g týdne první měsíc :mrgreen:
Takže to spíš neřeš, i kdyby byl důvod jiný než hlad a žízeň, tak se mimco uklidní, nebude vystresovane, ty taky ne, a o to přece jde ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama