Mimi 4 mesice jezdi venku jen v autosedacce

Anonymni
17.9.09 10:44

Mimi 4 mesice jezdi venku jen v autosedacce

Ahoj,
chci se zeptat na Vas nazor, ze moje miminko vozim uz cca 14dni venku v autosedacce (Maxi Cosi) nacvakle na podvozku. V korbicce se mu asi 2× hodne nelibilo sotva jsem ho tam dala, a ted nejak uz nemam trpelivost to znovu zkouset, v sedacce se mu libi, je max.spokojenej - takze myslite ze to vadi ? Treba na zada … ?
Na sportak (mam Xlander 2009) ho dam tak za mesic a pul, pocitam. Proste s fusakem.
Dekuju
nakukovatelka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18639
17.9.09 10:48

No záleží na jak dlouhé jezdíte procházky, podle mě do obchodu a zpět by to vadit nemuselo, ale nevidím problém ani tak se zády jako spíš v té pasivitě, toho děťátka, přece jen v kočáru se může hýbat, kdežto v sedačce je v podstatě celou dobu v jedné poloze a nemusí a ani nemůže vyvýjet žádnou aktivitu(kopat nožičkama, přetáčet se na bok..) ale jak píšu pokud jedete do obchodu a z5 tak asi dobrý…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.9.09 10:51

No vidis, to me vubec nenapadlo. Ale to je ve sportaku stejny, ne ? Az ho dam do fusaku a na sportak a bude pred nami cela zima, tak toho v kocarku taky moc nenahejbe.
Z tohoto duvodu jsem omezila doma lehatko, abych ho neomezovala v pohybu.
Na prochazky chodime 1× denne, cca na 2-3hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
teresa20
17.9.09 11:03

Já bych raději zkoušela tu korbičku. Do autosedačky bych na tak dlouhou dobu a každý den nedávala. Doktoři doporučují autosedačku pouze na cesty autem a max. krmení. Určitě to má vliv na zádíčka. Nehledě na to, že to pro mimi musí být pohodlnější se natáhnout než být skrčené ve vajíčku. Pamatuju si, že malý tam byl vždycky tak úděsně zkroucený. Dobře je mu tam až teď, docela pohodlně sedí.

• Nahlásit
  • Citovat
Kathula
17.9.09 11:08

Taky pouzivame … je tam radeji nez v kocaru (korbicce), ten uz jsem skoro pred mesicem predelala na sportak, ale da se dat uplne do lehu, tam sice taky vydrzi, ale radsi je v sedacce.
Ale je pravda, ze my nechodime ven kazdy den a taky ne tak na dlouho, max. na 1 hod. On se ani moc rad nevozi, spis nosi :oops: , potvurka jedna :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
5527
17.9.09 11:08

Nejsem lékař, ale 2-3 hodiny mi připadají hodně dlouhá doba. Taky jsem malou nacvakla s autosedačkou na kočár, ale to jen když mi v autě usnula a já ji nechtěla budit a jela jen na krátký nákup. Nechat dítě spát pravidelně a na tak dlouhou dobu v autosedačce ti nedoporučí určitě vůbec nikdo. já jsem měla výčitky, i když jsme jeli autem a ona tam měla být dvě hodiny, ale to nebylo zbytí.
Jinak to, že jsi omezila pobyt v lehátku doma, tak to je určitě chvályhodné. Při představě, že ti spí mimino 3 hodiny venku v autosedačce a doma ho uvážeš do lehátka, z toho mi naskakuje husí kůže. Určitě k tomuto tématu tady byla diskuze. Jasně, že se tehdy do maminky spousta lidí navezlo. Já se navážet nechci, jen myslím, že v kočárku by mu bylo líp.

P.S.: Popravdě, když jsem si přečetla název diksuze, myslela jsem, že píše nějaká maminka, která vidí denně sousedku vozit miminko v autosedačce, a ta maminka-zakladatelka neví, jak jí říct, že to asi nebude to pravé ořechové pro zádíčka toho prcka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
17.9.09 11:09

Tak já tě jdu podpořit. Prostě když mimino v kočárku řve a řve tak nepomůže žádné zkoušení korbičky. Vím o čem píšu. Obě moje děti v kočáru pokud nespaly (dcera nespala ani v tom kočárku) jen řvaly :roll: i když byli najedení, vykadění, napití, oblečení přiměřeně…prostě nepomáhalo nic. Tak jsem s malou taky chodila ven s autosedačkou i když ani to moc nepomáhalo. Oba si to miminkovství prostě prořvali :(

takže já říkám radši pohodové procházky v sedačce než prořvané a nervózní procházky s korbičkou.

Mamky hodných mimin važte si toho ani nevíte co máte :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.9.09 11:16

já bych dala ještě šanci hluboké korbičce, pokud už mimi vydrží na bříšku, tak našemu juniorovi se moc líbilo být v hluboké korbičce na břiše, aby mohl koukat ven, chvíli koukal, pak se unavil, otočila jsem ho a spinkal
jinak souhlasím s holkama, na krátkou cestu by byla autosedačka v pohodě, ale na tak dlouhé vycházky jak píšeš bych jí zrušila, myslím, že to nebude úplně fajn ani na ty zádíčka být v podstatě v jedné strnulé pozici takovou dobu, ostatně i během delších cest autem se doporučují zastávky a mimíska trochu protáhnout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
17.9.09 11:17

Ja zastavam nazor ze dite by tam nemelo byt po nezbytne dlouhou dobu a 2-3hodky jeste kor v kuse jsou fakt dost.Jak nekdo psal ale nai se to nedoporucuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
17.9.09 11:19

Ajjaa, na druhou stranu píšeš, že ani autosedačka moc nepomohla.

Zakladatelko- možná miminku vadí nestabilita a opravdu potřebuje utěsnit. Co takhle to zkusit se zavinovačkou? Tobě se nezdá miminko v sedačce křivé, nebo moc v předklonu? A hlavičku tam má jak? Podle mě to moc dobře není. Co jsem viděla miminka v sedačkách na kočárku, tak tam vlastně spíš dost sedí, než leží a nevím, nevím, jeslti je to dobré pro záda.

A co třeba nějaké nosítko na mimčo? Šátek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
17.9.09 11:23

Asi bych se na Tvém místě fakt hodně snažila naučit spát v korbičce, protože se blíží podzim a nevím, jak bys mimčo chránila v autosedačce před špatným počasím :( Chladno, vítr, sychravo… Vím - spousta sedaček (i ta naše) má sluneční clonu, ale to mi připadá málo.
Tak hlavně ať problém vyřešíš ke spokojenosti Tvé a hlavně dítěte! Možná potřebuje kolem sebe stísněnější prostředí a vadí mu příliš volnosti v korbičce. Tak třeba až bude ve fusaku, tak se problém vyřeší :roll: je to jako když se svazují novorozenci do plen, aby je nerušilo, když rozhodí rukama nebo nohama do volného prostoru. Píšu to asi nesrozumitelně, ale snad pochopíš, co tím chi říct ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
17.9.09 11:28

Aladina no u mě moc ne, ale možná zakladatelce diskuze sedačka pomůže. Já jsem to dlouho řešila baby vakem a i to se na mě lidi dívali blbě :roll:

je mi jasné, že pro mimi je nejlepší pohodlný kočárek, ale holky ono to fakt někdy nejde. Kdo nezažil nepochopí :( Jejda jak mi bylo líto, že si neužívám pohodové procházky jako ostatní mamky. Měla jsem prostě nošence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
17.9.09 11:45

No přesně to jsem myslela Lujle . Jsou vzrušivější dětičky, které potřebují více utáhnout a pak je klid.
Třeba by mimču pomohla i vl´kládací taška - ta taky zmenší prostor.

Ajjaa - oni koukali zvědavě, ne blbě. Já tu nechci být za propagátorku šátků. Moje děti jsem nosila a nosím, ale jinak o nich vím prd. Ale podle mě je to ideální. Miminko se v něm pěkně schoulí a utáhne a tak nemůže mít právě všechny ty mooro reflexy - rozpřahovat se. Atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
17.9.09 11:51

Aladino někdy se dívali fakt blbě i poznámky měli jakože chudák miminko to když třeba zabrečela i ve vaku. No věděla jsem své. Ale jinak jsem myslela, že vak ke mě přiroste protože v něm chtěla být pořád i doma jinak se nespalo, ale je to za náma :wink:

My jsme byli asi exoti protože nám nepomáhalo ani zavinovat, ale byli jsme fakt extrém. Kolikrát jsme to řešili i s dr. byli na vyšetřeních atd. a nic. Prostě z toho museli vyrůst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
17.9.09 12:24

Ajjaa, já si zas myslím, že lepší uplakané mimi v kočárku (každé to přestane za chvíli bavit, zvlášt pokud to dost drncá) než pak řešit v budoucnu bolavá záda… Nebo zkusit babyvak či šátek, jak už tu někdo radil

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama