Reklama

Mimi 4,5 na zádech zvedá hlavičku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pufik20
Kecalka 335 příspěvků 11.02.17 19:40
Mimi 4,5 na zádech zvedá hlavičku

Malá začala ve 4 měsíci zvedat na zádech hlavičku. Chce si jakoby sednout. Je to normální? Nedělám z toho vědu, jen mě zajímá čím to je a jestli to dělají všechny děti. Napadlo mě jestli to není tím, že jsem jí začala na jídlo dávat do lehátka.

Reklama

Reakce:

21.6.2014
Extra třída :D 10057 příspěvků 11.02.17 19:45

Je zvědavá :D naše to dělala taky, vyčumovala z korby. a lehátko jsme neměli ;)

verape
Povídálka 36 příspěvků 11.02.17 19:48

Ahoj, kluk mi to taky začal dělat v kočáře, který mám uvnitř, zrovna dnes jsem si toho všimla. Brzy mu bude pět měsíců. Nejlepší je šoupnout ho někam, kde má prostor, tam se okamžitě překulí na bříško, má rozhled a je spokojený.

Mexie
Závislačka 2883 příspěvků 11.02.17 19:49

Je to normální. Náš to dělá od 2,5 měsíců. Dr akorát řekla ať mu v tom zabraňujeme :)

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 11.02.17 20:44

Nedelalo mi to ani jedno dite. A ideální to není, tyto deti pak maji pak tendenci sedat si pritahovanim o něco, coz s sebou nese dost rizik v ramci motorickehe vývoje.
Takze dite na zem, nenosit na stojaka, neposazovat ani na chvilku na kline *tim myslum i nechovat v sede), a nejlepe nulový po byt v lehatkach, autosedacka jen na prepravu autem.

pufik20
Kecalka 335 příspěvků 11.02.17 20:48

@Svistice Já dávám malou do lehátka jen na jídlo, V autosedačce je jen v autě

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 11.02.17 20:56
@pufik20 píše:
@Svistice Já dávám malou do lehátka jen na jídlo, V autosedačce je jen v autě

Ja měla lehatko jen do absolutnuho lehu a prikrmovala jsem az pozdeji.
Na cvičení mimin doporucovali dite hned prevalit na bricho, at si pase a pozoruje svet z idealni perspektivy pro svuj vek. V kocare pripadne vozit taky na břiše misto tolik oblibeneho prizvedavani nesedicich mimin.

Luwinka
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 11.02.17 20:58

Taky dcera dělala cca od 2.měsíce..chce mít lepší výhled ;)

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 11.02.17 21:53
@Svistice píše:
Nedelalo mi to ani jedno dite. A ideální to není, tyto deti pak maji pak tendenci sedat si pritahovanim o něco, coz s sebou nese dost rizik v ramci motorickehe vývoje.
Takze dite na zem, nenosit na stojaka, neposazovat ani na chvilku na kline *tim myslum i nechovat v sede), a nejlepe nulový po byt v lehatkach, autosedacka jen na prepravu autem.

Proč se nesmí nosit na stojáka? Však i tím si posiluje svaly a učí se držet hlavičku.
Syn se mi taky zvedá už asi 14 dní… První to dělal taky a v půl roce si poprvé stoupl… Jaké zděšení, nelezl po kolenou, musíte ho nutit. Dnes je mu 9 a je zdravý jako řípa…

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 11.02.17 22:02

@Lucie_K Dítě si svaly tímto druhem nošení neposiluje, ale naopak přetěžuje (mininka to vzpřímené držení vyrovnávají záklonem a takovým křečovitým zpevněním těla, což nemá s posilováním opravdu nic společného). Je pohybový aparát není ještě uzpůsoben a posílen na to, aby unesl težkou hlavu.
A dítě samozřejmě dostane super výhleda na svět, tak proč by pak lezlo, případně si pk nevyřvalo připosazování a pasivní sezení, že. Lezení je důležité pro posílení zad, břicha (což pak souvisí se správným vzpřímeným postojem a držením těla při chůzi), pro rozvoj spojů v mozku.

Pokud tvého staršího syna neviděl fyzioterapeut nebo ortoped, netroufala bych si tvrdit, že je zdravý jako řípa. Může mít špatné držení těla ( a samozřejmě taky nemusí), které se ale zdravotně projeví třeba za 20 let, až se mu zablokují záda, vyleze plotýnka nebo ho bude z delšího stání či chůze něco bolet či někde brnět.

Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 11.02.17 22:16

@Svistice teda, zírám… Jsem tedy asi matka na nic… Já jsem taky nelezla a rovnou chodila a kupodivu jsem taky zdravá :lol: dokonce jsem závodně sportovala… Dlouhá chůze ani stání mi nevadí.. syn je také ve sportu velmi aktivní, páteř má rovnou… Každé dítě je jiné, každé má jiné potřeby… Mladší syn kvůli refluxu na břiše být nesmí… Hlavu drží krásně ;) a myslím, že stejně jako první si za chvíli stoupne… No co naděláš ;)

21.6.2014
Extra třída :D 10057 příspěvků 12.02.17 10:05

@Lucie_K nejsi ;) jak chceš děcku zbránit, aby to nedělalo? přikurtovat? Já lehátko neměla, malá se nepřitahovala, jezdila ve vajcu. přikrmovala jsem v židličce, která šla sklopit Přestala sama. jestli bude mít špatnou páteř může způsobit mnoho jiných nešvarů ;)

starší taky nelezla, postavila se a chodila. když pak byla ve školkovém věku, lezla výhradně po 4 - asi to potřebovala dohnat. těch riflí, co jsem kupovala. a co jsem měla dělat? srazit jí na kolena a nutit jí lézt po 4? těžko…

edit: jo a malá si začala sedat normálně přes bok :) nemyslím si, že to mělo vliv na její vývoj :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama