Mimi u babičky a já užívám klidu - jsem špatná matka?

Anonymní
31.1.21 09:00

Mimi u babičky a já užívám klidu - jsem špatná matka ? :-(

Ahoj holky :mavam: prosím o Vaše názory v následující situaci. Mám rok a půl starého chlapečka a teď na pět dní byl u babičky a dědy. Babi a děda teď kvůli vládním korona opatřením nemohou chodit do práce (jinak podnikají, mají svůj krámek) a ta samota už je začíná trochu nudit tak právě nabídli že by si na pár dní půjčili mláďátko a já že bych si aspoň trochu odfrkla a něco udělala v domácnosti. První tři dny jsem teda gruntovala a pekla a vařila a další dva dny jsem pojala jako lenošící tzn. gauč, noťas a oblíbené filmy, k tomu něco dobrého ;) No a manžel do mě včera rýpnul že se mi ani nestýská a klidně si lenoším :,( Myslel to tak na půl v žertu ale napůl vážně, no víte jak to myslím asi… Pravdou je že jako na malého myslím, říkám si co asi dělá, jestli pěkně papká a spinká v noci ale zatím to není takový ten nepřekonatelný stesk jestli mi rozumíte. Ten by se dostavil asi až později. Právě já vím, že babi a dědu zbožňuje, je tam spokojený, má tam zase nové podněty např. kočičku(my zvíře nemáme), velikou zahradu (my bydlíme v bytě bez balkonu), větší prostor, trochu jiné hračky no a hlavně babi a dědu :srdce: Tak jsem prostě v klidu a dovedu vypnout když vím že mu nic nechybí. Tak jsem to manželovi takhle s úsměvem řekla a on mi řekl že jsem máma a ty nemají nárok odpočívat. Jenže proč by jako mámy neměly nárok odpočívat??? :think: V práci má člověk taky nějaké volno a nárok na dovču a mámy jako musí jet nonstop 24 h denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce??? :nevim: Prostě nevím jestli nejsem krkavčí matka kvůli tomu že se mi dle manžela po malém málo stýská :,( Jako musím říct že jsem těch pár dní klidu uvítala :lol: Mrňousek už přes den moc nenaspí a sám se moc nezabaví takže úklid a vaření je někdy nadlidský úkol, někdy spí celou noc ale někdy se budí třeba 2X až 3X a taky teď poslední dobou začíná trochu zlobit s jídlem a začíná taková první vybíravost :mrgreen: ale to je normálka jen jsem prostě na chvíli potřebovala vypnout no. Co myslíte vy? Jsem opravdu špatná matka? Myslíte že opravdu matka nemá nárok na klid, na odpočinek?
Za anonym se omlouvám

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1752
31.1.21 09:03

Jasně, že i mámy musí odpočívat. Jen si to užij a nabírej sílu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52283
31.1.21 09:03

Rok a pul stare dite neni miminko.
Nevidim duvod, proc by nemohlo k babicce na vikend, kdyz to vyhovuje vsem a jsou spokojeni?
Diskuse mi prijde, ze je opet provokace trolla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
31.1.21 09:04

Nejsi krkavci matka, užij si odpočinek :srdce:. A malému to u babičky a dědy taky prospěje. Aspoň se navzájem užijí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
31.1.21 09:07

Naopak, matky mají nárok na to si odpočinout a dobít si baterky! Právě proto, aby pak mohly být ty usměvavé mámy s obrovskou trpělivostí :hug:
Manžel jde okamžitě po práci domů a věnuje se dítěti? Nemá své koníčky? Tak to otoč, když je má, tak je přece krkavčí otec, protože netráví každou volnou chvíli s dítětem!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.1.21 09:08
@Kelsey píše:
Rok a pul stare dite neni miminko.
Nevidim duvod, proc by nemohlo k babicce na vikend, kdyz to vyhovuje vsem a jsou spokojeni?
Diskuse mi prijde, ze je opet provokace trolla.

No bože dle oficiální terminologie se už jedná o batole ale tak přeci se proboha na internetové diskusi nebudeme chytat za slovíčka :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
48403
31.1.21 09:09

5 dní mi v tomhle věku přijde už moc :nevim: v tomhle věku jsem občas dávala kluka hlídat na na 1-2 noci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25703
31.1.21 09:10

Mě by spíš naštval chlap kdyby vypustil z pusy takovou blbost :roll: manžel je snad taky rodič

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33121
31.1.21 09:11

Proboha, proč si to vyčítáš? Děláš to nejlepší, co můžeš - relaxuješ. Žádné výčitky a užij si to. Mateřské obětování za každou cenu nemám ráda. Užij si to :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.1.21 09:12
@Myška321 píše:
Naopak, matky mají nárok na to si odpočinout a dobít si baterky! Právě proto, aby pak mohly být ty usměvavé mámy s obrovskou trpělivostí :hug:
Manžel jde okamžitě po práci domů a věnuje se dítěti? Nemá své koníčky? Tak to otoč, když je má, tak je přece krkavčí otec, protože netráví každou volnou chvíli s dítětem!

No on manžel koníčky má ale právě takový zvláštní on prostě miluje elektrotechniku tak pořád doma něco montuje a programuje akorát že nikdo jiný z rodiny tomu nerozumí :mrgreen: jako z práce chodí hned domů ale tak někdy se malému věnuje a někdy si ho taky nevšimne záleží jak má náladu no. Někdy když je malý hodně divoký tak mám pocit že se zašívá do takové své tajné dílny kterou má v suterénu našeho baráku. Jenže já jako maminka se nemůžu před divokým batoletem nikam zašít :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.1.21 09:14
@Burj Chalifa píše:
Proboha, proč si to vyčítáš? Děláš to nejlepší, co můžeš - relaxuješ. Žádné výčitky a užij si to. Mateřské obětování za každou cenu nemám ráda. Užij si to :kytka:

Já si taky myslím že prostě by nemělo být údělem a Jediným životním cílem ženy matky nechat se uštvat a totálně se odrovnat. navíc když babi a děda do toho mají chuť :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
4941
31.1.21 09:15
@Anonymní píše:
Já si taky myslím že prostě by nemělo být údělem a Jediným životním cílem ženy matky nechat se uštvat a totálně se odrovnat. navíc když babi a děda do toho mají chuť :andel:

Však máš pravdu. Užij si to bez výčitek. A manželovy nejapné poznámky bych brala trochu jako výkřičník a rozhodně bych mu začala malého dávat častěji na starost, ať taky ví, o co jde. Třeba se pak nad sebou zamyslí. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5789
31.1.21 09:19

Každý to má jinak, moje děti na mě byly v tomto věku závislé a babičky je mohli hlídat maximálně půl dne, mladší možná ani to ne.. 5 dnů se mi zdá docela dlouho, ale když je spokojenost na všech stranách, tak proč ne, není důvod si připadat jako špatná matka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9423
31.1.21 09:19

Samozřejmě, že nejsi špatná matka. Narozdíl od těch žen, které si dítě uvážou jen na sebe, protože si tím řeší mentální nedostatečnost a kasají se, jak dítě do tří let nedaly z ruky. Říct mi manžel něco takového, má z toho hodně velký problém a velmi důrazně bych se ohradila.
Tohle jsou přesně ty maličkosti, kde kdy to člověk u partnera neutne v zárodku, může se za nějakou dobu hodně divit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5109
31.1.21 09:20

Manžel je fakt opora. Je taky asi jeden z těch, co dobře ví, co by měl dělat ten druhý. Nedokáže unést, že jsi v pohodě a raději tě má trpící. To bývá dost časté. Pak je mu hned lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat