Reklama

Mimi vyzvrací MM a UM stráví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jitul
Stálice 99 příspěvků 06.03.09 16:08
Mimi vyzvrací MM a UM stráví

Ahojte maminky, budu ráda, když mi napíšete nějakou svou zkušenost s náledujícím problémem, máte-li nějakou, či radu. Náš 8smitýdenní Adámek je už od narození přikrmován, mlíka mám málo, nicméně stále kojím, tak dvakrát za noc, jednou dvakrát denně. Jinak dostává Nutrilon AR (aby v něm vůbec něco zůstalo:-( V noci je to docela fajn, vytáhne z prsu vždycky něco mezi 100-180, odříhne si, maximálně trochu odblinkne, ale pak usne a všechno hezky stráví. Přes den se ale kroutí, už u kojení a po něm ještě víc, tlačí si na bříško (vytlačuje prdy:-( a odblinká toho z kojení i víc jak půlku. Nakojím 120, zbyde v něm dle váhy 50! To se mi chce vždycky brečet a jdu zas dělat lahvičku Nutrilonu, kterou spokojeně vypije… Je mi z toho fakt smutno, když už nějaký mlíko mám, aspoň na to jedno dvě kojení za den, skončí někde na dupačkách, na mě, na pohovce… Díky za každej postřeh k tomu… jitul

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 06.03.09 16:12

A co třeba nesnášenlivost nějaké potraviny, kterou jíš? My tím ted netrpěli, ale kamarádky klouček má vrozenou alergii na jeden typ kravské bílkoviny a dokud se ládovala jogurtama, sýrama a mlékem, tak pořád blinkal. Jelikož je to v noci v pohodě, tak to asi nebude tím, že by generálně odmítal MM, ale spíš v tom bude něco jiného. Co na to doktorka?

jezinecka
Kecalka 126 příspěvků 06.03.09 16:13

ahoj Jitul, dávej mu Nutriton. Jo přímo určené pro děti co blinkají.

http://www.nutrilon.cz/…ni/nutriton/

jitul
Stálice 99 příspěvků 06.03.09 16:20

Když jsem odstříkávala a dávala mlíko do lahvičky s Nutritonem, většinou to vyblinkal taky. Na lžičce před kojením, což jsem zkusila taky, mi to vyplival z pusy:-(Takže to jsem pak vzdala… taky proto, že malej vytáhne z prsu mnohem víc, než já odstříkám. Co se týče tý alergie, nijak neexperimentuju a jím stále víceméně totéž, takže si říkám, že kdyby to bylo kvůli nějaké potravině, že by blinkal i v noci, ne?

Odysea
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 06.03.09 16:24

Jitul - určitě se jdi poradit z dr. Já si takhle odstavila syna v půl roce, když jsem mu začala dávat jogurty z kravského mléka.
Začal mi MM zvracet proudem, a plakal hlady. Tak jsem skončila s kojením!

Ale u tebe to bude nejspíš asi skutečně tím co jíš ty.
Zajdi k dr a uvidíš!

Držím palečky! :wink:

jezinecka
Kecalka 126 příspěvků 06.03.09 16:25
jitul píše:
Když jsem odstříkávala a dávala mlíko do lahvičky s Nutritonem, většinou to vyblinkal taky. Na lžičce před kojením, což jsem zkusila taky, mi to vyplival z pusy:-(Takže to jsem pak vzdala… taky proto, že malej vytáhne z prsu mnohem víc, než já odstříkám. Co se týče tý alergie, nijak neexperimentuju a jím stále víceméně totéž, takže si říkám, že kdyby to bylo kvůli nějaké potravině, že by blinkal i v noci, ne?

tak přidej Nutriton. My totiý blinkáme taky. A je to rozdíl v každé odměrce. Zkus nejprve odstříkat, dát mu to s Nutritonem a pak kojit a pak zase zkusit dát mlíko s Nutritonem, nemusel by nic vyblinkat, ale asi budeš muset přidat ten Nutriton. Než jsem ho začla dávat, tak jsem převlíkala i 8× za noc a i tedka, když dám slabší odměrky, třeba i neúmyslně, tak hodí malý blinkanec třeba i po třech hodinách.

Jetě mne napadlo, zda Ti neblinká tím jak tlačí, což taky znám. Psala jsi, že se kroutí.. v noci to asi nedělá, proto nemusí blinkat.

jitul
Stálice 99 příspěvků 06.03.09 16:30

Zkusím se víc podívat na to, co jím… Ale obávám se, že je to fakt dost stejný a blinkání dost různý… Jak to děláš s tím Nutritonem? Zahustit v lahvičce v odstříkaným a pak kojíš? Já to totiž takhle zkusila, vyžah lahvičku neuvěřitelně rychle a pak se mi poblinkal přímo u prsu:-(

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.09 17:26

Mně je divná ta noc a den. Nemá malý hltavou techniku sání ve dne, a když v noci polospinká, tak ne? Jestli totiž hltá, tak napolyký spoustu vzduchu, který pak jde ven i s obsahem žaludku.

Co kdybys mu zkusila utišit ve dne nejhorší hlad z lahvičky, a teprve pak ho dala nakojit, až už nebude tak hltat?

Petra

jezinecka
Kecalka 126 příspěvků 06.03.09 18:42
jitul píše:
Zkusím se víc podívat na to, co jím… Ale obávám se, že je to fakt dost stejný a blinkání dost různý… Jak to děláš s tím Nutritonem? Zahustit v lahvičce v odstříkaným a pak kojíš? Já to totiž takhle zkusila, vyžah lahvičku neuvěřitelně rychle a pak se mi poblinkal přímo u prsu:-(

já měla moc málo mlíčka, takže asi toho blinkání nebylo tolik jako u Tebe. U prsu se mi nikdy nepoblinkala, vždy až po. Kolik dáváš toho nutritonu k poměru mlíka? počítej na 30 ml

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 06.03.09 19:01

Podívej, jsem kojomatka a rozhodně nejsem z těch, co cpou UM jako řešení problémů. Ale tobě radím se na trápení s kojením vykašlat a přejít na UM. Já vím, bude ti to líto, ale ty budeš spokojenější a malej nebude blinkat.

Konkrétně s tímhle jsem se totiž setkala u kamarádk a pamatuji si, jak pro ni bylo osvobuzující, když s ukončením kojení její chlapeček přestal blinkat… Byl schopný se poblinkat před kojením - tři hodiny po jídle. Vydržela to do sedmi osmi měsíců, to si už uměl říct, že kojení nechce a dodnes si vzpomínám, jak se plazil pryč od prsa…

Naše Eli taky po MM blinkala, ale bylo to protože hodně spala a kojila se jen párkrát za den, tak se vždycky přecpala - stačilo ji dávat během kojení odříhnout.

Prostě to bylo něco jiného něž u té kamarádky - tohle se řešit dalo, u ní to opravdu bylo trápení. A uklidním tě, malej je sice hubenej nežravka, ale jinak je to zdravý nealergický a chytrý předškolák.

V tomhle případě bych to nelámala přes koleno.

L.

jitul
Stálice 99 příspěvků 06.03.09 19:02

s tím hltáním je to pravda, v noci pije v klidu, přes den spěchá.., ale zase si říkám, že už mu to moc kombinuju, um, mm, lahev, prso, taky mám sice málo mlíka, ale silný spouštěcí reflex, dobrá kombinace :( , tak proto malej hltá, zkoušíme různý polohy, no běs… Jinak Nutritonu jsem dávala na 30ml jednu odměrku, Adámek se šklebil, moc mu to nejelo

jitul
Stálice 99 příspěvků 06.03.09 19:05

Díky Lesino, sáhlas mi do svědomí :oops: , protože na to fakt myslím, je to fakt trápení, a když vidím Adámka, jak vypije Nutrilon a jde spokojeně spinkat, tak si vždycky říkám, na co ty svoje „komplikovaný“ pětky vlastně mám a jestli by nebylo lepší vůbec o žádným kojení nevědět… Dík.j

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 06.03.09 19:34

Souhlasím s Lesinou, pokud kojení funguje, je to super (znám u mladšího dítka), když nefunguje a kombinuje se s UM tak je z toho víc trápení než užitku (znám u staršího dítka). :wink: Jestli začínáš cítit, že je malej vlastně spokojenější po Nutrilonu, tak čas nazrál. :wink: Udělala jsi maximum, tak se netrap a užívej si spokojené miminko.

pitrisek
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 06.03.09 19:39

jitul pouze postřeh - u nás to nebylo v takové intenzitě jako u vás, ale přesto to tam bylo.
Malou jsem dokrmovala od 10. dne od jejího narození, a nejdřív to nedělalo problémy. Ale asi kolem 2. měsíce už umělé mléko na množství hodně převážilo to mateřské. A v té chvíli mi začla zvracet. Utla jsem kojení a přestalo to.

Ale kojila jsem v tu chvíli daleko míň než ty - sotva dvacítku.

jitul
Stálice 99 příspěvků 06.03.09 20:33

Pro dnešek holky všem dík :) Zase se určitě s něčím brzo ozvu, teď malej usnul a já jdu vařit, abysme s chlapem taky jedli…j

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >