Miminko 11. měsícu má tvrdou stolice ob den, tlačí až se třepe

21.4.21 20:07

Miminko 11. měsícu má tvrdou stolice ob den, tlačí až se třepe

Zdravím🙂
Prosím o radu, mám 11ti měsíčního chlapečka, který poslední dva týdny má stolici co druhý den(předtím měl každý den, někdy i 2× denně), má ji tvrdou a vždy tlačí tak moc, že se poslední 3 stolice uplně u toho třepe☹️ Trpíme na atopický ekzem, takže jiné ovoce než jablko a banan nemůžeme. Nemáte prosím nějakou radu, jak mu ji změkčit či podobnou zkušenost, zda je to normální? Děkuji 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
PaníKadrnožková
21.4.21 20:19

No…a mrkev nemuze? Ta optimalizuje. Nedavej mu moc bananu, ten stavi. Ryze stavi. Mene čaje. Jogurt ano…

Tohle pomaha memu synkovi, drzim palce :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
227
21.4.21 20:25

Přidáváš do příkrmů olej? Nám se osvědčil lněný, přidávám trošku do zeleninových příkrmů a malá nemá problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2901
21.4.21 20:32

Kolik toho pres den vypije? Je na UM (nemenila jsi ji?) nebo kojeny? Pokud muze, tak bych zkusila svestkovou stavu a to, co je napsane vyse. Mozna nejaka probiotika pridat :think: Taky bych zkusila posadit na nocnik, preci jen to jde ven lepe, nez do pleny, ktera vlastne brani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
680
21.4.21 20:35

Laktulosu mohou i malé děti. Koupíš v lékárně, do tří dnů zabere a malému se uleví. Syn trpěl na zácpy, nepomohlo nic, ani lžíce oleje do příkrmu, ani švestkové šťávy, ani spousty ovoce, jogurty, ani když jsem ho nutila do pití. Pak jsme přišli na to, že ho hodně projímá kiwi, ale to je u vás asi nepoužitelná rada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
21.4.21 21:11

Ahoj, nasemu diteti extremne pomohlo vic pit. Vodu bohuzel nechce, takze redim dzusy a je to fakt znatelne lepsi. A do jidla pravidelne kousek masla nebo trosku olivace a na svacinu jogurt :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.4.21 21:21

Moc všem děkuju za rady😍 Malý je ještě kojený, mrkev dáváme🙂 Probiotika Bio gaiu dáváme. Bohužel švestkovou štávu nemůže. Vodu mi nechce pít a čaje jen tak pocucá. Vyzkouším vše co píšete😍Ještě jednou děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14348
21.4.21 21:30

@Markitka59 hodne hodne pit, a pridavat do jidla tuk, maslo, olej..
Kefir muze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7463
21.4.21 22:07

Zrovna mrkev teda dle me stavi…ale souhlasim s tim olejem do prikrmu + probiotika :) zkusit muzes tu svestkovou stavu treba, hodne pit…

Co se tyce ekzemu, mrkni na stranky Very Zikove. Vetsinou je ekzem odraz strev (premnozena kvasinka). Za me fakt doporucuju :palec:

Příspěvek upraven 21.04.21 v 22:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
21.4.21 22:07

Při exému bych byla s mléčnými výrobky opatrná. U nás fungovalo uvařené a rozmixované hokaido, může se přidat i kousek brambory a mrkve. A do příkrmu přidávat trošku oleje.
A probiotika, můžou pomoct i s exémem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
173
21.4.21 22:18

Nas potomek bojoval s necim podobnym. Chce to si davat dobry pozor na potraviny. U kazde potraviny jsem si googlila jestli neni na prujem a nestavi. Banan jsem zaradila az nekdy v roce a ctvrt, kdy v omezenem mnozstvi konecne nedelal problemy. Do te doby stacila ctvrtka bananu na silenou zacpu.
Takze zadne banany, mrkev, boruvky, ryze, cerny rybiz, vajicko (to sem do te doby nevedela ani ze stavi). Omezene masa. Davala jsem max. 3 lzicky masa na porci, jinak opet zacpa. Zkus vsechny tyhle ucpavaci potraviny vysadit a postupne vzdy zkouset po troskach co to udela. Jakmile bude zacpa, tak priste zkus jeste mensi mnozstvi. Chce to vychytat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.4.21 12:25

Kefír jsme ještě nezkoušeli a popravdě nevím, od kdy se může davat.
Děkuju, hned na ty stránky mrknu🙂
Zkusím i ty potraviny vynechat a postuo ě přidávat. Ješte jednou moc všem děkuji a snad se to zlepší🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1042
23.4.21 12:28

A hrušku by mohl? Hrušková přesnídávka u dcery vždycky zabrala, mívala s tím problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.4.21 16:54

Na hrušku má alergii, osype se po ni☹️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
173
23.4.21 21:28

Ja mam teda nej zkusenosti s máčenou sušenou meruňkou. Po tý to jelo az to hezky nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat