Miminko 2 měsíce přestalo přes den spát

19381
26.4.17 13:35

Miminko 2 měsíce přestalo přes den spát

Ahoj maminky!
Mám dvouměsíčního chlapečka, který od narození spinkal krásně, celou noc, s jedním nočním kojením a přes den venku 4-5 hodin v kuse.Od pátku však spí celou noc v kuse, ale přes den vůbec. Nechce usnout ani v kočárku, ani v šátku, jen hystericky ječí, až rudne a zalyká se. Netuším, co by mu mohlo být, plenku má čistou a suchou, napapaný je (po kojení jsem mu ze zoufalství zkusila dát ještě lahvičku a nechtěl-vím, že z lahvičky umí, po příchodu z porodnice jsem ho dokrmovala),odříhne si taky normálně, vykakaný je, prdíky z něj jdou, dásně nateklé nemá…a tak jsem vyčerpala snad všechny možnosti, co by mu mohlo být. A přetažený snad být taky nemůže, když večer usne normálně a spinká celou noc :nevim:
Máte s tím některá zkušenosti? Jak jste to řešily?
Já už celkem propadám zoufalství, mám doma ještě skoro čtyřletou a musím se starat i o ní a ne jen nosit malého uřvánka celý den na rukou :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26.4.17 13:47

@weyky Ahoj, znám nespaní u miminka velmi dobře…dítě mi normálně spalo jen pár dní po porodu…s první dcerou jsem nic řešit nemusela, ale druhá, sotva jsem ji nakojila, oči jak baterky a čekala akci…byla jsem zoufalá, ona byla vzhůru 15 hodin vkuse, pak zabrala na 20! minut a byla dalších 15 hodin vzhůru. Kočár nenáviděla, hrozně v něm ječela. Když jsem ji nosila v šátku, hleděla kolem a ne a ne usnout..pořád jakoby se nechala rušit vším okolo, jakoby neměla čas spát a bála se že jí snad něco uteče…a to měla jen pár týdnů…myslela jsem že zešílím. Večer jsem s ní hýpala hodiny na balónu aby usnula (zároveň byla pevně svázaná) no hotovo..Vysvobodila mě závěsná Hacka od BabyVacku. Líbala bych nohy tomu kdo to vymyslel. Dceru jsem „násilně“ naučila dennímu režimu a spánku, přestala trpět moje záda, začala jsem v noci trochu i spát - když se vzbudila, stačilo zatahat za provázek…měla jsem neklidné druhé těhotenství, navíc je povahově po mě lehce hyperaktivní…takže to byl hukot. Přes den usínala v hačce taky, stačilo chvilku tahat - nutnost uspávání houpáním se zkracovala, nakonec jsem zatahala jen párkrát a vytuhla kolikrát i na hodinu, to už jsem měla vyhráno. Naučila jsem ji v tom spát celou noc + 2× denně. Neboj se návykovosti, jakmile se začala moc vrtět a už jsme měli nějaký ten režim nacvičený, v 6ti měsících šla do postýlky - svazovat jsem teda musela cca do 11ti měsíců (naučila se velmi brzo stoupat a stoupala v postýlce až do úmoru…už v polospánku, ale pořád stála..takže jsem musela zavinovat dlouho. Nicméně spánek se prodlužoval. Dnes má 13 měsíců, spí už sice jen jednou denně ale po obědě dá 2 - 2,5 hodinky, bez zavinování, bez uspávání, spokojeně hodí deku přes obličej a v momentě je tuhá. V kočárku teda neusne nikdy, ale i v noci jí to nedělá problém a dá 12 hodin vkuse bez jakékoliv extra péče před spaním. Určitě tedy pořiď tu hačku, uvidíš, že to taky dáte :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: soucítím!

Příspěvek upraven 26.04.17 v 14:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14667
26.4.17 13:47

Tri moznosti:

1. ma 3 mesicni koliku ( i kdyz na tu je tosku uz stary)

2. je nemocny - byla si u pediatra?

3. spat potrebuje, ale nedokaze sam usnout. Doted jsi mela nadprumerne spave dite. Vetsina miminek takto nespi a ono se to ted asi zlomilo a ani ten tvuj uz nebude takto spat. Moje mala nespala pres den vubec nikdy, prvnich 8 tydnu jsem ji chovala nonstop od rana do vecera. Ted si pres den sice pospi, ale musim ji nejdrive uspat. Za strasneho kriku a propinani male ji skoro az nasilim uspavam. Ze se ji spat chce poznam podle toho, ze mi do toho sileneho revu na pul sekundy usina.

Tvoje miminko uz vstupuje do veku, kdy zacina vnimat sve okoli. Muze byz z te stimulace unaveny a pretazeny.

navrhuju: uspavat podle metody Karpa, pak hodit mimco do satku a delat domaci prace takto. Ja to tak delam, jinak to u nas nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 13:48

@weyky ps: doma jsem měla taky starší - mám je o dva roky :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 13:58
@warita píše:
Tri moznosti:

1. ma 3 mesicni koliku ( i kdyz na tu je tosku uz stary)

2. je nemocny - byla si u pediatra?

3. spat potrebuje, ale nedokaze sam usnout. Doted jsi mela nadprumerne spave dite. Vetsina miminek takto nespi a ono se to ted asi zlomilo a ani ten tvuj uz nebude takto spat. Moje mala nespala pres den vubec nikdy, prvnich 8 tydnu jsem ji chovala nonstop od rana do vecera. Ted si pres den sice pospi, ale musim ji nejdrive uspat. Za strasneho kriku a propinani male ji skoro az nasilim uspavam. Ze se ji spat chce poznam podle toho, ze mi do toho sileneho revu na pul sekundy usina.

Tvoje miminko uz vstupuje do veku, kdy zacina vnimat sve okoli. Muze byz z te stimulace unaveny a pretazeny.

navrhuju: uspavat podle metody Karpa, pak hodit mimco do satku a delat domaci prace takto. Ja to tak delam, jinak to u nas nejde.

zkus moji variantu…já naučila spát totálně neurotické děcko…ač to teda bylo vysilující a z vlastního vyčerpání jsem už měla pocit, že dalších východisek není. z karpa jsem si taky něco vzala..ale ani karp samotný nestačil :-D nicéně jsem to vyladila parádně fungujem už víc jak půl roku… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19381
26.4.17 14:03

Holky je to moje druhé dítě, kdyby byl nemocný, nebo měl tu koliku, poznala bych to. První dcera byla totálně neurotické dítě, taky spánku moc nedala…
Ale teď mne zarazilo to, že on spal a najednou je celý den vzhůru. V noci spinká krásně (to ho tedy zavinuji pevně i s rukama, jinak by jimi šermoval a budil by se) k tomu mu pouštím na noc bílý šum. Takže ok. Spíš řeším ten den, že nespí ani v tom šátku :nevim: A ječí fakt hystericky, spokojený je jen cca 15 minut po kojení a pak jede :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
26.4.17 14:10

Zkus trochu nadzvednout jednu stranu postýlky, aby byla mírně zešikma - ono reflux nemusí být vždycky viditelný a dokáže dítě hodně budit. Pokud ti snese pevné zavinutí, buď ráda. (moje řvalo při pokusech o zavinutí ještě víc, než nezavinuté). Když s ním chodíš a něco děláš v šátku, tak řve taky? To, že kouká v podstatě nevadí, pokud vydrží klidně v šátku - ty pak můžeš dělat něco jiného…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14667
26.4.17 14:11
@weyky píše:
Holky je to moje druhé dítě, kdyby byl nemocný, nebo měl tu koliku, poznala bych to. První dcera byla totálně neurotické dítě, taky spánku moc nedala…
Ale teď mne zarazilo to, že on spal a najednou je celý den vzhůru. V noci spinká krásně (to ho tedy zavinuji pevně i s rukama, jinak by jimi šermoval a budil by se) k tomu mu pouštím na noc bílý šum. Takže ok. Spíš řeším ten den, že nespí ani v tom šátku :nevim: A ječí fakt hystericky, spokojený je jen cca 15 minut po kojení a pak jede :zed:

zkus natvrdo uspat = zavinout, nosit, zpivat, etc dokud neusne. Mozna je pretazeny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14667
26.4.17 14:12
@reinkarnace píše:
zkus moji variantu…já naučila spát totálně neurotické děcko…ač to teda bylo vysilující a z vlastního vyčerpání jsem už měla pocit, že dalších východisek není. z karpa jsem si taky něco vzala..ale ani karp samotný nestačil :-D nicéně jsem to vyladila parádně fungujem už víc jak půl roku… ;)

mas nejakou fotku? Ja mam zajem vyzkouset. Leonka je narocne ditko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
26.4.17 14:15

Není to jen nějaký sprut? Že by měl prostě pořád hlad a hlady nemohl usnout? Můj syn byl u prsu co půl hodiny max hodina v tom věku (v noci spal v pohodě). Taky jsem ho někdy pevně zabalila do osušky a to ho šlo uspat líp. Zkoušej cokoliv a podle mne do týdne se to zase uklidní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 14:17
@warita píše:
mas nejakou fotku? Ja mam zajem vyzkouset. Leonka je narocne ditko…

fotku čeho? té malé nervózy? :-D nebo té hačky? Já ji pak prodala - urvaly mi s ní na bazaru ruce a maminka mi pak hned psala že je to zázrak a děkovala :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 14:18
@weyky píše:
Ale teď mne zarazilo to, že on spal a najednou je celý den vzhůru. V noci spinká krásně (to ho tedy zavinuji pevně i s rukama, jinak by jimi šermoval a budil by se) k tomu mu pouštím na noc bílý šum. Takže ok. Spíš řeším ten den, že nespí ani v tom šátku :nevim: A ječí fakt hystericky, spokojený je jen cca 15 minut po kojení a pak jede :zed:

tyjo šum jsem zapomněla!!! Já jela právě trojkombinaci uspávání na míči, pevné zavinutí + šum!! (do toho jsem se učila na zkoušky do školy a promítala poverpoint :-D ) bože jak snadno se dají tyto zážitky vytěsnit :-D :-D :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19381
26.4.17 14:18
@dalmati píše:
Zkus trochu nadzvednout jednu stranu postýlky, aby byla mírně zešikma - ono reflux nemusí být vždycky viditelný a dokáže dítě hodně budit. Pokud ti snese pevné zavinutí, buď ráda. (moje řvalo při pokusech o zavinutí ještě víc, než nezavinuté). Když s ním chodíš a něco děláš v šátku, tak řve taky? To, že kouká v podstatě nevadí, pokud vydrží klidně v šátku - ty pak můžeš dělat něco jiného…

to máme, protože reflux má, zvrací do oblouku :roll: i kočárek má mírně zvednutý, nikdy neleží rovně…
Ano, ječí i v šátku právě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19381
26.4.17 14:19
@reinkarnace píše:
tyjo šum jsem zapomněla!!! Já jela právě trojkombinaci uspávání na míči, pevné zavinutí + šum!! (do toho jsem se učila na zkoušky do školy a promítala poverpoint :-D ) bože jak snadno se dají tyto zážitky vytěsnit :-D :-D :-D

díky bohu, že se dají vytěsnit :mrgreen: dcera byla taky poděs, úplně se mi to teď se synem znovu vybavuje :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19381
26.4.17 14:19
@reinkarnace píše:
fotku čeho? té malé nervózy? :-D nebo té hačky? Já ji pak prodala - urvaly mi s ní na bazaru ruce a maminka mi pak hned psala že je to zázrak a děkovala :-D

asi jí fakt pořídíme, jsem ochotná zkusit cokoliv!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama