Miminko - 2 měsíce - rýma a sem tam kašel

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
122
24.9.21 14:02

Miminko - 2 měsíce - rýma a sem tam kašel

Dobrý den, je to moje první miminko, můžete prosím poradit? Dnes zacala mít peknou rýmu a sem tam zakašle. Naříkavě dost pláče. Mám doma morskou vodu a odsavacku. Mohu tu morskou vodu davat nebo je lepsi neco jineho? Nejaky nasivin pro kojence? Jako na potvoru je patek, doktorka uz tam neni ze bych ji zavolala… Měli jsme s manzel v uplynule dny chripku a ted se zda ze se nakazila i mala :,(
Merim ji teplotu, tu prozatim nema a pripadne bychom hned jeli na pohotovost. Jak ji ale ulevit co nejvic ted? Je mi ji hrozne lito….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11997
24.9.21 14:05

Mořská voda a odsavat. Kašel má z té rýmy. Spát ji dávejte ve vyvýšené poloze a hodně zvlhcovat vzduch. Pokud nemá 3 dny horečku co nejde srazit tak je doktor úplně zbytečný (o pohotovosti ani nemluve)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
24.9.21 14:21

@JancaS84
Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.21 14:22

@Mischae
Ahoj,

Odsávat, ne neustále, ale hlavně před spinkáním a papanim. Vyvýšená poloha, mořskou sůl po odsávání. :) Hodně větrat, klidně zvlhčovat vzduch.

• Citovat
  • Nahlásit
130
24.9.21 14:28

I takhle malého miminka libenar, nechat chvíli působit a pak vysát.
Aspoň takhle mi to řekla naše doktorka. Střídala jsem libenar s mořskou vodou. S nasivinem bych se asi neunahlovala. Radši až co řekne doktor. A zvlhčovač vzduchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.21 14:36

Je to trošku OT, ale neoblíkáte miminko příliš? Z toho může být také rýma, je až neskutečne, jak jsou některé děti v 15 stupních navlecene…

• Citovat
  • Nahlásit
121
24.9.21 14:43

Předpokládám že má kašlík jen z toho, jak je zahleněná. S rýmou odejde..odsávat hlavně na spinkání, mořskou vodu můžeš často…i to odsávání bohužel dost vysušuje nosní sliznici. Kolem postýlky mokré pleny nebo nějakou látku a tam kde spinká tolik netopit a s rozumem větrat. Podložit u hlavy nohy od postýlky nebo dát polštář pod matrací, aby mohla nudle vytejkat. Nasivin pro kojence je. Jednou mi říkala paní v lékárně, že jen jednou denně na noc by ho možná dala. Ale zatím bych asi počkala. Ona je ta rýma nepříjemná. Ale uvidíš, že za 3 dny trošku zhoustne a budeš tahat jen dlouhé soplíky jako teď my :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
706
24.9.21 14:47

Matraci hlavně podložit jenom malinko, aby se nestalo, že miminko sjede dolů, na to pozor. Ještě když je takhle malinké.
Jinak všechny rady už tu jsou 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
25.9.21 04:38

Mám stejně staré miminko, které od sourozence dostalo taky virózu, zatím jen trochu kašle a začíná rýma. Ale volala jsem kvůli tomu naší pediatričce, co mám případně dávat za léky. Radila Prospan nebo Hedelix proti kašli a do nosu Sterimar baby. Píšu ale hlavně kvůli té teplotě. Mi teda doktorka říkala, že jestli se objeví teplota, tak mám hned přijít, případně o víkendu jet na pohotovost. Přeju brzké uzdravení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
26.9.21 05:39

S tříměsíčnim miminkem když je teplota hned volat doktora :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu