Miminko (2 měsíce) začalo méně jíst

29.2.20 08:15

Miminko (2 měsíce) začalo méně jíst

Ahoj holky, mám dvouměsíčního chlapečka. Je krmený přes lahvičku odstříkaným mateřským mlékem, příkrmy nedávám žádné. Vždycky papal dobře, ale teď poslední dobou - asi týden - začal nějak hrozně málo jíst. Papá tak 4× denně po 100 ml - krmíme ráno, dopoledne, odpoledne, večer. Víc do něj prostě nedostanu, začne už pak mléko plivat. Měl období asi před měsícem, kdy vypil i 600-700 ml denně a teď se to najednou takhle změnilo. V noci není krmený vůbec, spinká v kuse 8-9 hodin. Vážila jsem ho a za 10 dní - od minulé kontroly na pediatrii - nabral 280 g. Ani nekaká, byl naposledy před 5 dny, ale to je prý u plně “kojených” děti normální dle doktorky, prdíky odchází bez problému. Ve čtvrtek jdeme zase na kontrolu, tak se doktorky určitě zeptám, ale chci se zeptat i tady, kolik tak vaše dvouměsíční miminka vypijí a jestli také nemáte zkušenost s tím, že by najednou takhle snížily denní příjem. Jinak je spokojený, úžasný chlapeček, ale to papání mi dělá starosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

690
29.2.20 08:31

Mel by za den vypit sestinu sve vahy, takze vypije fakt malo. Dat mu lahev ve spanku jste zkousela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
765
29.2.20 08:39

My mame podobny problem, mala ma taky 2 mesice, kazdych 5 dni nabirala 200-250g a ted posledni 2 tydny to je jen 90-110 g za 7 dni, ale dr rikala, ze pokud ta vaha jde nahoru tak je to ok, ja teda plne kojim neodstrikavam takze nevim kolik toho sni, ale krmime porad stejne na pozadani, Jo a z porodnice jsme odchazeli s vahou 2740g a ted jsme na 5300g

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5251
29.2.20 09:34

Pokud pije takhle extremne malo, tak rozhodne krmit v noci a budit po 3 hodinach. Nechapu, jak ho muzete nechat spat 9 hodin, kdyz vypije za den pouze 400 ml.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13761
29.2.20 14:09

Nakrmit aspoň jednou v noci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1124
29.2.20 14:46

Určitě budit, toto bych nedopustila 8o