Miminko 3 týdny, nemůže zabrat, stále pláče

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.10.21 18:12

Miminko 3 týdny, nemůže zabrat, stále pláče

Ahoj maminky, jdu si pro radu, jestli některá maminka nemá nějakou zkušenost, co by zabralo. Máme doma miminko 3 týdny staré. Nakojím, malá je hodná cca hodinku možná ani ne, kouká, protahuje se, potom začíná pokňourávat, dám do zavinovačky a chci uspat, ona zabere ale každou chvíli se budí, trápí nás prdíky, dávám espumisan. Jenže se mi zdá přetažená, když se celý den jen ududává a stále se budí, nemá dlouhodobý spánek. 3 hodiny na kojení vydrží, ale v tomto režimu. Jediné kde vydrží a spinká je kočárek… Jsem hotová já i malá i manžel 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
619
23.10.21 18:22

Kojila jsem casteji nez po 3 hodinach. Pomohlo to. Byl spokojenejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1012
23.10.21 18:26

Ve trech tydnech jsem kojila klidne co hodinu, a klidne hodinu v kuse. A pila kojici a fenyklove caje, davala si kapky na prdiky (z dr maxe, uz nevim, jak se to jmenovalo) a miminko bylo spokojene :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1012
23.10.21 18:27

Toto je ono, a jsou i jine kapky, pry je to na stejno brdo.
https://www.drmax.cz/…-baby-30-ml2

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
751
23.10.21 18:28

Kojila jsem vždy když dcera chtěla. Klidně i co hoďku. U kojení usínala. Zkus taky bílý šum, mě to zachránilo život. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15446
23.10.21 18:32

Zkus bílý šum, zavinutí a dudlíka. No a jsou děti, které se musí na spaní vozit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
23.10.21 18:41

Kojit na požádání, já kojim holky klidně i po hodině… a pokud trápí prdiky a malá nemůže zabrat, doporučuji satek… u nás zabral vždy a jsem opravdu rada, ze jsem ho objevila :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1085
23.10.21 18:48

Klidně 3-4 hodiny denně jsem chodila s kočárkem, kojila jsem na požádání a děti měla vždy na sobě. Prostě jsme ty začátky s miminkem proseděla na gauči, nebo jsem děti nosila v šátku. Odložit do postýlky prostě nešlo, protože pak byly hned vzhůru a nevyspalé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
23.10.21 18:48

Moje malá spi přes den cca od tohoto věku jediné v kočárku při vycházce…jinak doma v postýlce vůbec. Jedině v autosedacce a nebo u mě v náručí a to ještě tak třeba jen hodinku víc ne…ne že by brečela…většinou si něco zvatla a kouká na mě jak třeba vařím. Nebo si chvilku hrajeme pak zase na chvilku chrupne a zase kouká…jinak spí celou noc..cca od 8-9 večer do 5-6 ráno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
366
23.10.21 18:55

Kojit na vyžádání, přestat dávat jakékoliv kapičky, praktikovat kakání do nočníčku, umyvadla, tzv. bezplenkovku, nosit v šátku, mazlit, kontakt tělo na tělo, společné spaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15880
23.10.21 19:24
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, jdu si pro radu, jestli některá maminka nemá nějakou zkušenost, co by zabralo. Máme doma miminko 3 týdny staré. Nakojím, malá je hodná cca hodinku možná ani ne, kouká, protahuje se, potom začíná pokňourávat, dám do zavinovačky a chci uspat, ona zabere ale každou chvíli se budí, trápí nás prdíky, dávám espumisan. Jenže se mi zdá přetažená, když se celý den jen ududává a stále se budí, nemá dlouhodobý spánek. 3 hodiny na kojení vydrží, ale v tomto režimu. Jediné kde vydrží a spinká je kočárek… Jsem hotová já i malá i manžel 8o

Miminko nema co VYDRZET 3 hodiny na kojeni!!
Pokud ti u kojeni neusne, kouka a za hodinu chce spat, dej ji po te hodine znovu prso a nech ji u toho usnout.
Pohoda, veget.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5091
23.10.21 20:39

Třítýdenní miminko opravdu není hotové z nedostatku dlouhodobého spánku. Třítýdenní miminko je nastavené na tohle fungování, kojí se běžně po hodině, po dvou. Nech ji spát u prsu, spi s ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
23.10.21 20:49

Pokud jí budí ty prdiky a bolavé bříško, tak doporucuju kapky babycalm, muže se davat až od 1 mesice, ale predtim jsem měla espumisan a ten teda nepomahal a ještě dáváme na večer biogaiu to jsou probiotika. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 22:47

Dávej miminku tak často, jak si jen žádá.. Mám teď druhé miminko (v úterý mu bude měsíc) a kojím skoro pořád. U prvního dítěte jsem kojila jak píšeš, každé tři hodiny.. Poslechla jsem rady z nemocnice, jak mi říkali, nekojte dřív, jak tři hodiny.. Do dnes toho lituji, malá chudinka plakala, ale hlady a já myslela, že ji bolí bříško, či prdiky.. Pak jsem to nějak nezvladala a dala flašku, postupně jsem o mléko přicházela a dnes se snažím o mlíčko neprijit.. Takže vlastně kojím i po hodině, když nevím, co mu schází a pláče.. Když vidím, že si zuzla ručičky, nebo když ho mám na sobě a hledá.. Je to známka, že má hlad nebo mu nestačilo a chce ještě, tak prehazuji z prsa na druhé.. Prošla jsem i zánětem prsu, teď se snažím nahnat zpět v tom prsu laktaci, beru teď bylinky na podpořeni laktace a měla jsem i LK.. A pokud se malá budí, co usne.. Máme to samé.. Zrovna jsem tu měla LK a řekla mi, že pokud po kojení usne(i po delší době) a budí se, tak je neklidné a může mít hlad.. Kojím i třeba hodinu, je to sice zahul, ptz mám doma 22mesicni holčičku a hrozně mě mrzí, že nemám na ní úplně tolik času, jak bych chtěla.. Ale když se mi podaří miminko uspat, snažím se jí maximálně věnovat

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 09:32

Miminko 3 týdny stále pláče

Dobrý den, mám doma 3 týdny staré miminko… Už třetí den mi stále pláče a nemůže vůbec zabrat, v klidu je pouze u mě v náručí a to stejně nevydrží dlouho, pak plive dudlík a kňourá… Nemyslím si ale, že je to hlady, prs nehledá ani necumlá ručičky, kojila jsem častěji než jednou za 3 hodiny ale pak nás kvůli tomu trápila zácpa a tím i bolení bříška, teď už kaká normálně a já se snažím kojit nejdříve po dvou hodinách abych předešla tomu bolení břicha…tak nevím jestli je to hlad, nebo to bolení břiška, poraďte mi prosím čím to může být?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat