Miminko 3 měs. pije jen ve spánku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vcelka98
Povídálka 38 příspěvků 04.09.19 08:42
Miminko 3m pije jen ve spánku

Zdravím, miminky, prosím o radu, mám tříměsíční malou a už asi měsíc pil jen ve spánku, v bdělém stavu nic, vydržela i 8 hodin, prostě po třech hodinách jsem nabídla flašku, okamžitě se začla vzteka, házet ručkama a brečela, že chce dudlík a usnout, dala jsem jí dudlík, někdy usla hned, někdy za 10 minu, pak jsem vyměnila dudlík za flašku a vypila s chutí 120 - 190 ml. Většinou se pak vzápětí probudila a smála. Od pátku se jí to snažím odnaučit, na radu doktora, když zase chtěla dudlík a na krmení si usnout, nedala jsem jí ho, řvala s přestávkama asi 2 hodiny, pak se napila v bdělém stavu 30ml ale nelíbilo se jí to, pak až po 6 hodinách dostala hlad a vypila bdělá 140. Od pátku, co se vyřvala, už dudlík nevyžaduje a ví, že ve spaní nedostane, i když to ještě tak jednou za den zkusí a u jídla se vztekne, no ale vypije za den kolem 600 ml a víc ne, na jednu dávku někdy jen 60 pak se začne kroutit, že nechce, večer když vyhládne vypije někdy i přes 100, ale je to málo, trochu jsme zhubli, teď dva dny nám váha stojí. Když jsem jí krmila ve spánku, tak dala za den 900 - 1100 ml. A přibírala pěkně 300g za týden. Por. váha 3,650 kg, ve 3 měsících 7,10Kg. Nevím, co mám dělat, k tomu pití ve spánku se mi vracet nechce, prý je to špatný zvyk, říkal doktor, ale takhle zase vypije málo :( děkuju za rady.

Reakce:
luca241
Ukecaná baba ;) 1994 příspěvků 04.09.19 08:51
@vcelka98 píše:
Zdravím, miminky, prosím o radu, mám tříměsíční malou a už asi měsíc pil jen ve spánku, v bdělém stavu nic, vydržela i 8 hodin, prostě po třech hodinách jsem nabídla flašku, okamžitě se začla vzteka, házet ručkama a brečela, že chce dudlík a usnout, dala jsem jí dudlík, někdy usla hned, někdy za 10 minu, pak jsem vyměnila dudlík za flašku a vypila s chutí 120 - 190 ml. Většinou se pak vzápětí probudila a smála. Od pátku se jí to snažím odnaučit, na radu doktora, když zase chtěla dudlík a na krmení si usnout, nedala jsem jí ho, řvala s přestávkama asi 2 hodiny, pak se napila v bdělém stavu 30ml ale nelíbilo se jí to, pak až po 6 hodinách dostala hlad a vypila bdělá 140. Od pátku, co se vyřvala, už dudlík nevyžaduje a ví, že ve spaní nedostane, i když to ještě tak jednou za den zkusí a u jídla se vztekne, no ale vypije za den kolem 600 ml a víc ne, na jednu dávku někdy jen 60 pak se začne kroutit, že nechce, večer když vyhládne vypije někdy i přes 100, ale je to málo, trochu jsme zhubli, teď dva dny nám váha stojí. Když jsem jí krmila ve spánku, tak dala za den 900 - 1100 ml. A přibírala pěkně 300g za týden. Por. váha 3,650 kg, ve 3 měsících 7,10Kg. Nevím, co mám dělat, k tomu pití ve spánku se mi vracet nechce, prý je to špatný zvyk, říkal doktor, ale takhle zase vypije málo :( děkuju za rady.

Za prvé ji každý den neváž. Je celkem kousek, takže nemusíte honit každý gram. Hubnout by samozřejmě neměla, ale 300g týdne je nadprůměr. Za druhé, dcera byla to stejné.Naprosto.Ale u ní to bylo vždy u růstu zubů (což zacalo už v těch 3m, pze ve 4m měla už první zuby).taky pila jen ve spánku. Vim že tě to stresuje, taky mě to nervovalo ale teď zpetne jsem přesvědčena o tom, že čím víc jsem ti řešila a myslela na to, tím to bylo horší. Proste to ber tak, že buď si to vezme jako bdělá, nebo při nejhorším ji to dáš ve spánku. Zlozvyk nezlozvyk. Hlavne že pije. Takze se hod do pohody hlavně ty.Jo a dcera byla sic fakt kousek (97 percentil ),ale NIKDY nevypila víc než 100,spíš v 90% těch 80ml. A to až do 2,5 let, kdy to mlíko měla.

vcelka98
Povídálka 38 příspěvků 04.09.19 09:14

Děkuju, taky se snažím uklidňovat, my máme taky 97 percentil, ale jsem dost na nervy, doktor tvrdí, že to pití ve spánku se musí za každou cenu odnaučit, že pak nebude chít jíst příkrmy v bdělém stavu a nic jiného, tak, že jí to mám odnaučit dokať to ještě jde. Ale aby pila jen tak málo bdělá, to taky nejde, tak nevím :nevim: A když ti pila mlíko jen ve spaní, tak jedla ti pak příkrmy normálně, nebo jak se to pak upravilo? dik

luca241
Ukecaná baba ;) 1994 příspěvků 04.09.19 09:19
@vcelka98 píše:
Děkuju, taky se snažím uklidňovat, my máme taky 97 percentil, ale jsem dost na nervy, doktor tvrdí, že to pití ve spánku se musí za každou cenu odnaučit, že pak nebude chít jíst příkrmy v bdělém stavu a nic jiného, tak, že jí to mám odnaučit dokať to ještě jde. Ale aby pila jen tak málo bdělá, to taky nejde, tak nevím :nevim: A když ti pila mlíko jen ve spaní, tak jedla ti pak příkrmy normálně, nebo jak se to pak upravilo? dik

Příkrmy jedla v pohodě. Do roka.od roka konec. A až do 2 let jedla denně jen vývar a pila to mléko. Jinak nic.nula. :zed: Ale uklidnim té. Dceri už bude 7 a je stále nadprůměrně velka a velmi žravá holčička :D. Fakt se nestresuj hlavně ty. Kasli v tomto na lékaře (jako ano, snaž se to odnaučit, ale ne za každou cenu a za cenu nervů),protože čím víc to budeš řešit, tím to bude horší. Opravdu tě chápu, taky jsem stresovala.Ale nemá to cenu a přenášís to i na malou (tomu jsem dřív nikdy nevěřila, že to až tak funguje ). :kytka:

vcelka98
Povídálka 38 příspěvků 04.09.19 09:31

Tak děkuju, tak to jsem rada, snad s těmi příkrmy to bude lepší, dneska se probudila ve 2h, vypila 150 bdělá, jenže ráno zase nic, v 5.30 jen 30ml, 7.30 taky 30ml, teď v 9h 60ml, pak se začne kroutit a plivat to. :( Bojím se, že jak jí to dám jednou ve spaní, tak zas to nebude bdělá chtít vůbec :think: a bude čekat na spaní. No třeba babičce pila bdělá pořád 100 až 120 pěkně, ale po 3,5 hod. Nějak to období holt musíme překlenout.

Janina_81
Závislačka 2511 příspěvků 04.09.19 09:46

3 měsíční mimino, které má přes 7 kg, má jídla dost, takže mu fakt neuškodí, když nebude tak přibírat.
Jídlo ve spánku je zlost a pocítila bys to dřív nebo později.

luca241
Ukecaná baba ;) 1994 příspěvků 04.09.19 09:55
@vcelka98 píše:
Tak děkuju, tak to jsem rada, snad s těmi příkrmy to bude lepší, dneska se probudila ve 2h, vypila 150 bdělá, jenže ráno zase nic, v 5.30 jen 30ml, 7.30 taky 30ml, teď v 9h 60ml, pak se začne kroutit a plivat to. :( Bojím se, že jak jí to dám jednou ve spaní, tak zas to nebude bdělá chtít vůbec :think: a bude čekat na spaní. No třeba babičce pila bdělá pořád 100 až 120 pěkně, ale po 3,5 hod. Nějak to období holt musíme překlenout.

Hele ale jestli ve 2h vypila 150ml, tak pravděpodobně v těch 5:30 vůbec nebyla hladová.

luca241
Ukecaná baba ;) 1994 příspěvků 04.09.19 10:04
@vcelka98 píše:

Teď jsem se dívala do průkazky a dcera měla ve 3m 5850g. A nebylo to málo. porodni 3,5kg. Takze potřetí píšu, hod se do klidu ty.Dite ti prospívá velmi nadprůměrně, určitě bych zahodila váhu, k té není důvod, určitě bych přestala přepočítávat, kolik vypila nebo nevypila a po kolika hodinách. To se dělá opravdu u dětí, které mají minimální váhové přírůstky.

vcelka98
Povídálka 38 příspěvků 04.09.19 10:52

Tak jo, dik, tak nebudu to řešit, nechám ji kolik si vypije, nutit jí nebudu, asi prostě nemá tolik hlad. :nevim:

vcelka98
Povídálka 38 příspěvků 04.09.19 10:56

Taky jsem myslela, že když třeba miminko hodně přibere ze začátku, tak se to pak třeba na čas zpomalí a nechce tolik jíst, ve spaní se někdy přepila a pak blinkala, pila by kolikrát do nekonečna, asi jí to tak bavilo, ale je to špatný zvyk, to vím.

Váš příspěvek
Reklama