Miminko 4 měsíce - poloha na bříšku?

Anonymní
11.5.20 17:27

Miminko 4 měsíce - poloha na bříšku?

Dcerka má 4 měsíce a na bříšku skoro vůbec nepoužívá ruce. Nesnaží se opřít o ruce nebo lokty a nadzvednout se. Jednu ručičku navíc má skrčenou víc pod sebou, tu druhou má „volnější“ a spíše se s ní snaží něco dělat.
Chci se zeptat, jestli je to normální nebo je to na nějakou rehabilitaci? Měly to tak vaše děti taky a srovnalo se to samo?

A jak moc sahají v poloze na zádech vaše miminka v tomto věku po hračkách? Ona po hračce sáhnout umí, ale nedělá to moc často.

Děkuji za zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7620
11.5.20 17:29

Ve 3 měsících se taky opírala víc o jednu ruku… Ve 4 měsících se to samo srovnalo, a teď v 5ti měsících je na břiše celej den, sahá po hrackach, hraje si, zvedá se, plazi se dozadu.. Já si myslím že se to srovná. Klidně se zmin u doktorky, ale na 4mesicni by ji měla vidět jak pase ;) jinak na zádech sahala po hrackach od 3 měsícu..ale každé dítě je jiné. Tvoje třeba začne dřív sedět… Každý má svoje tempo, nesrovnavej :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 18:15

My jsme teď u doktorky nebyli kvůli tomu koronaviru a na kontrolu jdeme až v 5 měsících. Určitě se zmíním.
A není to, že bych srovnávala. Spíš mi to přijde, že za poslední měsíc se v té poloze na bříšku vlastně nikam neposunula.

• Citovat
  • Nahlásit
7620
11.5.20 18:27
@Anonymní píše:
My jsme teď u doktorky nebyli kvůli tomu koronaviru a na kontrolu jdeme až v 5 měsících. Určitě se zmíním.
A není to, že bych srovnávala. Spíš mi to přijde, že za poslední měsíc se v té poloze na bříšku vlastně nikam neposunula.

Hele ono je to všechno ze dne na den…dceru jsem motivovala k otáceni, až jsem ji jednou nechala řvát, a začala se sama točit. Od jednoho otočení nedělala nic jinyho než že se pořád otacela. Po měsíci to vypilovala tak luxusně, že už u toho aspoň nerve :mrgreen: uvidíš co bude za mesic ;) dávej před ní hračky ručičky II rovnej, ikdyž nám to teda nepomohlo…fakt to všechno bylo ze dne na den..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.20 18:57

@mackA159 Díky :-) Právě po hračkách sahá naprosto minimálně, i v poloze na zádech. Takže motivuju ji, ale moc to nefunguje :-(

• Citovat
  • Nahlásit
7620
11.5.20 21:11
@Anonymní píše:
@mackA159 Díky :-) Právě po hračkách sahá naprosto minimálně, i v poloze na zádech. Takže motivuju ji, ale moc to nefunguje :-(

Tak ji třeba nezajimaj.. Já četla že ve 3 měsících by se děti měli otáčet za chrastítkem.. Co myslíš že dělala ta moje cacora :) :lol: smála se mi a na hračky kaslala :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat