Miminko 5,5 měsíce se často budí

14
4.5.20 09:05

Miminko 5,5 měsíce se často budí

Ahoj maminky,
mám syna 5,5 měsíce. Do svých 4 měsíců krásně spinkal celou noc, potom najednou buch a časté buzení. Bylo to cca po 2h buzení, ale poslední dny je to po 1,5h po 30 min, jak kdy, ale čím dál častěji. Dávaly jsme to za vinu zoubkům, ale aby tak dlouho? Zoubek žádný, teploty taky ne. Je kojený, přikrm má na oběd a na noc kaši. Nezdá se mi, že by strádal. 8) Vzhudí se a než nachystám prso, se začne vztekat, plakat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3895
4.5.20 09:14

Nemůže ho po té kaši na noc bolet břicho? přeci jen je dost těžká. Já bych ji přesunula na snídani a na noc jen kojila.
Jinak je to uplně normální. Moje dvojčata taky spala relativně fajn a kolem půl roku přišel zvrat asi 3 měsíce to bylo peklíčko, kdy se budili snad 100× za noc. Měla jsem je v posteli a jen se převalovala z boku na bok podle toho, kdo zrovna prso chtěl :mrgreen: Bylo to náročné, ale dneska už a to období vzpomínám s láskou. Neboj, časem to přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3895
4.5.20 09:15

Jo a ty zuby to klidně být můžou, ono to trvá dlouho než se z dásně prořežou ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1803
4.5.20 09:19

Máme to stejné… Malý se mi budí co 2 hodiny, napije se a spí, je to co chvíli..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.5.20 10:24

Je to uplne normální, kolem 3-4 měsíce se spánek miminek hodně mění. Víc vnímají, více se hýbou a v noci to zpracovávají. Stejně tak to můžou být zuby, může chtít cítit bezpečí - maminku, rustove bolesti.. Nemá cenu se to snažit rozklíčovat, spíš mu dát to co v tu chvilku potřebuje a přijmout to jako náročnější období, které přejde a přijde zase něco nového :srdce: :) můžu jen doporučit knížku Prosím spinkej, není to návod na spaní děti celou noc, ale člověka uklidní, že je to normální, tak jak to teď doma máte ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
4.5.20 10:37

@Nafrněná pražanda děkuji :) chtěla jsem vědět, jestli to je v pořádku. Pro malého bych udělala a uděláme cokoliv, aby bylo drobkovi dobře :srdce: a jak píšete, asi i zpracovává nové věci. Teď se naučil sám otáčet na bříško a pořád to zkouší :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.5.20 14:50

@Alizee89 není za co ;) přetocenim to klidně může být a to počkejte, až začne lezt/plazit se :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
6.5.20 09:47

Je to regres 4 mesice. O tom by meli rikat na nejakych preporodnich kurzech :zed: zoubky prosim vas boli max 7 dni!! Vetsinou do 3 dni v pohode.
Ted je dulezity dodrzovat adekvatni veku rezim, zklidnovat pred spanim, postupne nabizet cim dal mensi pomoc pri uspavani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
6.5.20 09:50

@Olia_mc děkuji za komentář, režim máme už delší dobu stejný a pravidelný a usínání, po koupeli se nakojí a je po něm :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
6.5.20 11:26

@Alizee89 stejny rezim a tim myslim stejny cas usinani taktez myze byt problem. potreba bdeni a spani se meni a rodice se neprizpusobuji :nevim: v tomto veku se to meni dost rychle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat