Miminko 6 týdnů na Kendamilu - bolesti bříška?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
usmevava_mami
Povídálka 45 příspěvků 23.07.19 09:48
Miminko 6 týdnů na Kendamilu - bolesti bříška?

Zdravím vás maminky a prosím ty zkušenější o radu.
Mám druhé dítě, 6tydenniho chlapečka. Porod v pohodě, krásně prospívá, jen je na UM. Na začátku měl Hipp, ten jo nezasytil, pak jsme zkusili Bebu a ta ho taky nezasytila a navíc měl hroznou zácpu. Teď máme 5. den Kendamil a ten ho konečně zasytí, jí co 3 hodiny. Dáváme od začátku Laktobacilky na bříško.

Problém: poslední dva dny spustí hodinu až dvě po jídle šílený hysterak, rudne, napina se, vriska, slzy jak hrachy… a klidně hodinu není k utiseni, nepomáhá absolutně nic, jen vydržet do dalšího krmení, které ho zklidní. Výjimečně mu teda dojde energie a usne, ale to se stalo asi dvakrát. Prdi tak nějak průběžně, tak si říkám, že bříško by to snad být nemělo. Ale nevím, co jiného by to mohlo být, nemáte nějaký tip, prosím?

Reakce:
Leviatan
Závislačka 3227 příspěvků 23.07.19 10:34

Já si myslím že to bude bříško. Nemá reflux? Může mít skrytý reflux, nenadavuje se nebo nepolyka. My byly zpočátku na Beba a také melnzprvu zácpu a pak jsme přešli na Nutrilon a také jsme měli řev. Pomohlo až se vrátit k Bebe. Zkuste babycalm kapičky. Pokud by ti nepomohlo tak bych uvažovala zase o změně.

usmevava_mami
Povídálka 45 příspěvků 23.07.19 10:58

@kristyn.g Víc zvracel jen cca 14 dní na začátku, od té doby spíš jen ublinkne 2-3× po každém krmení. Kapičky koupím a zkusim místo těch Laktobacilku. Dá se s tím refluxem něco dělat? Od prvního dítěte takové problémy neznám, tak vůbec nevím :( Dekuju moc!

RockFous
Stálice 56 příspěvků 23.07.19 11:01

@usmevava_mami
mohu se zeptat poznali jste hned ze ho ten Kendamil zasytil? jsme ted na hippu a taky nas nezasyti a jeste ma k tomu tuhou stolici tak premyslim o kendamilu :)

Alenice14
Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 23.07.19 11:30

@usmevava_mami Malá mi od narození hrozně trpěla na bříško, od prvního to vůbec neznám :zed: začala jsem taky dávat kendamilk + probiotika BioGaia a ktomu BabyCalm před každým jídlem. Díky této kombinaci máme klid :palec:
Držím palce ať se to urovna ;)

usmevava_mami
Povídálka 45 příspěvků 23.07.19 12:04

@RockFous Asi po druhé třetí dávce, kdy vydržel krásně 2,5 až 3 hodinky. Předtím řval hlady i po hodině a půl.

usmevava_mami
Povídálka 45 příspěvků 23.07.19 12:05

@Alenice14 Dekuju za info :) Dokdy jste dávala ty kapičky prosím?

Lnm
Kecalka 484 příspěvků 23.07.19 12:20

@RockFous taky mame Hipp a ma z nej tuhou stolici :roll: slysela jsem, ze je to po Hippu normalni, ale nevim na co menit…

Lnm
Kecalka 484 příspěvků 23.07.19 12:27

@usmevava_mami podle me je to brisko. Muj syn to miva taky. Napina se, rudne, atd. Pomohly nam Baby Calm, a davam Biopron. Uplne vymizeni ale asi bude az s vekem.

Alenice14
Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 23.07.19 14:32

@usmevava_mami zhruba do 6 měsíce. Jak se začnou točit na bříško lépe se vyprdí :lol:

usmevava_mami
Povídálka 45 příspěvků 25.07.19 21:58

Maminky, děkuji vám všem za rady. Baby calm, aspoň podle mě, zabral a syn pláče znatelně méně.

Ještě se prosím podělte o zkušenosti s nočním krmením: syn má poměrně slušný apetit, přes den pije 5× 120-150 ml. Což mi přijde dostatečný příjem, ale on se budí ještě dvakrát za noc a pokaždé vypije 120. Měla jsem za to, že děti na UM si přes den vypijou, co potřebují, a v noci pít nepotřebují. Nejde mi o to, že musím vstávat, to se dá přežít. Ale spíš mě trápí, že mám takového zroutika… :(

Lnm
Kecalka 484 příspěvků 25.07.19 23:07

@usmevava_mami taky mi vstava 2× za noc. Pres den krmim kazde 3 hodiny, nekdy i po 2,5.

Váš příspěvek
Reklama