Miminku (6 týdnů) nejde odříhnout, co dělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Amiraa
Povídálka 25 příspěvků 21.05.19 12:50
Miminko (6 týdnů) nejde odříhnout, co dělat?

Ahoj,
zajímalo by mě, jakou máte zkušenost s (ne)odříháváním u novorozence.
Miminko je na UM, narodilo se hraničně zralé, ted váha cca 3,200g, doktorka nám zatím nedoporučila klasické nahazování na rameno, ani tygříka. Manžel ho odříhnout umí (drží ho skrčeného na hrudi), ale mně to prostě nejde, nehledě na to, že mám momentálně chycený karpály na pravý ruce a na nějaké velké manévry si tak kvůli bolesti opravdu netroufám. Četla jsem, že když se to nepodaří, má se dát dítě na bok - ale jak to udělat, když křičí a vrtí se? Na bok ho položit je bez šance. Jinak leží ve zvýšené poloze (klín v horní části postýlky).
Co teď? Dítě není blinkací, ale mám strach, abych se i tak třeba neudusilo vrácením UM, když není odříhnutý…Dost mě to stresuje… :roll:
 Díky!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 14876 příspěvků 21.05.19 12:53

Druhy syn si neodrihnul v 90% případu a mohla jsem s nim provádět psí kusy. Zrovna kvůli takove věci bych se určitě nenervovala

llida
Kecalka 418 příspěvků 21.05.19 12:57

Ja sice kojila, ale dite si za ten rok odrihlo asi 3×… proste nekteri rihaci nejsou :lol:

Petra Z
Hvězda diskuse 53062 příspěvků 21.05.19 13:10

Já vždycky na chvilku položila, pak zkusila znova a už mu to šlo

Markii2
Stálice 93 příspěvků 21.05.19 13:12

Ja s malou pohupkavala na balone, kdyz neslo. To ji nejak vzdycky natlakovalo :-)

Emisis
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 21.05.19 13:16

Ani jedni moje dítě nebylo rihaci :D dcera byla dokonce blinkaci. Ale je fakt, ze obě děti mi spavaly od narození na boku, ze kdyby něco.. polohovala jsem je tak hned od narození.. na zádech mi spavaly jen v kocarku a to stejne jen někdy..

Strecha
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 21.05.19 13:17

Taky mi nebylo doporuceno davat odrihnout na rameno, ale dcera si jinak neodrihla a pak ji to v brisku tlacilo. Takze jsem ji na to rameno vzdycky na tu chvilku dala a brkla si prakticky vzdy do minuty…zkusila bych to (pokud to dates tou rukou)

odlaska
Kecalka 328 příspěvků 21.05.19 13:30

Nám říkala sestra v nemocnici, že když si neodříhne do dvaceti minut, tak to máme nechat být. Ne každé dítě si vždy odříhne ;-)

Elessa
Kecalka 225 příspěvků 3 inzeráty 21.05.19 13:41

@odlaska to mi take v nemocnici rikali. A syn byl tedy „nerihac“. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.19 13:42

Nám říkali na kurzu položit dítě do postýlky na břicho (s hlavou do strany samozřejmě a jen pod dohledem).

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1676 příspěvků 21.05.19 13:44

Ještě se dá dát přes kolena. Ale taky máme neříhače.

Pocahonta
Kecalka 464 příspěvků 21.05.19 14:03

Na netu je spousta odříhacích poloh, ale moje děti to nejlépe uměly přes rameno a někde jsem četla, že pokud si dítě do deseti minut nekrkne, tak to nechat být…

Lu1234
Kecalka 393 příspěvků 1 inzerát 21.05.19 14:08

@Amiraa nemusí pokaždé odrihnout, vzduch jím projde :mrgreen: dospělí to přece také nedělají po každém jidle :lol:

Laurie
Kecalka 460 příspěvků 5 inzerátů 21.05.19 14:10

Dycky dávám odkrknout na rameno, od narození :) nevim proč by to mělo být špatně nebo proč to dr nedoporučuje?
syn byl taky nekrkací, rovnou se poblil :mrgreen:
hlavu bych si z toho neděla, někdy si krknou třeba později, položíš ho na nějakou dobu do postýlky, pak zvedneš a hned si krkne :)

Lu1234
Kecalka 393 příspěvků 1 inzerát 21.05.19 14:14

@Laurie takhle malé děti by neměly být vertikálně kvůli páteři. Záleží jak dlouho a jak často se to bude dělat, ale doktor to asi musí „nedoporučit“ z tohoto důvodu. Když už, tak je lepší dítě dát vysoko tak, aby leželo navalené na rameni s rukama přes vaše záda.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama