Miminko 6m nově bojkotuje spaní v postýlce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
andrijka
Povídálka 29 příspěvků 15.04.19 11:05
Miminko 6m nově bojkotuje spaní v postýlce

Milé maminky a tatínci, co sem chodíte. :)

Omlouvám se za možné vložení dotazu, který už tu možná je, ale nemám čas to pročítat.
Chtěla jsem se zeptat, zdali nemáte zkušenost s tímto:

Náš chlapeček 6m usínal normálně v postýlce a spal s přestávkami na kojení celou noc, nyní na 6m nechce v postýlce spát, v noci se tam neustále budí a pláče (prso nechce), ale u nás v posteli spí jako v bavlnce, nejlépe přilepený na mě, na mámě. Jen se tam neustále vrtí a otáčí, takže se nevyspíme my rodičové.

Jakmile ho dám spícího zpátky do postýlky, do 10 min je vzhůru a pláče. Přes den ho musím nově uspávat u sebe v posteli u prsa a spícího ho přendat do postýlky. Sám už tam neusne. Zkusili jsme přirazit jeho postýlku k naší - nepomáhá, stále pláče a chce ke mně.

Musím dodat, že ho bolí rašící zoubky, má všechny příznaky, co snad existují, ale zub ještě žádný venku. Možná je to tím, nevím… Nechci ho zvykat na spaní ve velké posteli. Říkám si, že by třeba začátek separační úzkosti? Nebo ho „jen“ ty zuby tak bolí, že ho blízkost mámy v noci uteší? (Na zuby dávám před spaním Camilia, a když je opravdu ouvej, tak sirup Nurofen, to na chvilku zabere, ale řešení to není).

Nemá někdo z vás zkušenost? Radu, nápad, co by mohlo pomoci?

Mockrát všem děkuju za jakýkoliv podnět! :palec:

Reakce:
Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 15.04.19 11:22

S miminkama to tak je, spaní se jim mění a když je něco bolí, chcou být u maminky. Vezmi si ho k sobě, za pár nocí si zvykneš :) nám se malá začala sáčkovat do postele ve dvou letech, nenaděláš nic :nevim: respektive můžeš je nechat řvát, ale to mi moc jako řešení nepřijde.

Tarjei
Závislačka 4631 příspěvků 15.04.19 11:28

Normálně si ho ber do postele, parádně se tak v noci kojí, člověk se ani pořádně neprobere :) však která kočka spí od mláďat..žádná. Je to přirozený mít mládě u sebe.

lafelay
Kecalka 127 příspěvků 15.04.19 11:29

Na spaní v posteli ho opravdu nenavyknes. Ja jsem malou měla v posteli asi půl roku a teď normálně sama usíná v postýlce. To bylo keců od tchyně, že si na sebe pletu bič. Po obědě stačí říct jdeme spinkat a už k ní běží. To stejné večer. Uložím ji, pošlu pusu, privru dveře a do 5 minut spinká. Takže se opravdu neboj a nech si ho u sebe. Jestli ho bolí zoubky, chce být s tebou a cítit bezpečí.

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 15.04.19 11:43

Tak ne vyspite se asi ani v jednom případě, když v postýlce pláče ;) normálně ho Vem k sobě, rostou mu zuby, tak jasně že chce maminku a i kdyby ne, tak je to pořád malé mimčo, strašně se jim ty návyky na spaní mění. Holt s dětmi se člověk často nevyspim. Za chvíli to zas bude jinak

andrijka
Povídálka 29 příspěvků 15.04.19 16:03

Oki, zkusim si ho v posteli nechavat, alespon po dobu, co to potrebuje, a pak uvidime, ale to manzel asi nadsenej moc nebude :P, toho vzbudi sebemensi dotyk, byt jen na perinu, a ze se malej roztahuje, otaci sem a tam a, jakmile zmerci tatu, sape se po nem :potlesk:… Ale je pravda, ze ta blizkost pomaha, ted ho skoro nevyndam pres den z kokonu a jak je mu tam dobre! :* Diky za utechu :oops:

andrijka
Povídálka 29 příspěvků 15.04.19 16:07
@Lily Evans píše:
S miminkama to tak je, spaní se jim mění a když je něco bolí, chcou být u maminky. Vezmi si ho k sobě, za pár nocí si zvykneš :) nám se malá začala sáčkovat do postele ve dvou letech, nenaděláš nic :nevim: respektive můžeš je nechat řvát, ale to mi moc jako řešení nepřijde.

Taky nejsem vyřvávací matka, nenechala bych ho plakat, zvlast kdyz vim, ze je to bolesti :?

Váš příspěvek
Reklama