Miminko 7,5 měs nesedí, neplazí se, neleze

71
15.1.20 08:04

Miminko 7,5 měs nesedí, neplazí se, neleze

Dobrý den maminky, chtěla bych poprosit o radu, mám první mimi, malé je 7,5 měs a vůbec ještě sama nesedí, jediné, co zvládá dobře je přetáčení se z bříška na záda a zpět, ani se ještě nijak nesnaží o lezení, ani šikmý sed. myslíte, že je to normální? Četla jsem, že už by děti měly sedět. Velikostně myslím, že malá není, cca 73cm a 9kg máme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
378
15.1.20 08:07

Sikovnejsi miminka začnou sedět od 8 měsíců…a klasicky u miminek se začíná sedět v 10ti měsících…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
378
15.1.20 08:08

Mam kamarádku, která ma 8mi měsíční holčičku a ta taky ještě nic nedělá ani se neplazi nic..to vše přijde chce to čas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4212
15.1.20 08:09

Klid, syn se začal plazit v 9M, sednul si v 10M a lézt po 4 začal v 11M… doktorka neshledala žádný problém, chodit začal sám ve 14,5M… každé dítě je jiné, vím ze te to třeba trápí, ale fakt nemusí, nic se neděje :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
15.1.20 08:09

@vcelka98 nečti :mrgreen: ne, vážně, sed je u dítěte vrcholem dovednosti, dřív se ti postaví s oporou a klidně i obchází nábytek. Co se na 8m řeší je max. plazení. Starší dcera si sama pevně sedla právě na 8m a to byla jo rychlík, lezla od půl roku. Mladší seděla až po 11m.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
15.1.20 08:10

@vcelka98 Dej jí čas, každé miminko se vyvíjí jinak. Zkus jí motivovat hračkama, dávat je před ní aby se pokusila plazit. Jinak dcera seděla až v 8 měsíci a pak to byla rychlost, začala se plazit pak lézt a v 11 měsících chodila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
15.1.20 08:17

Dcera si sedla sama v 11 měsících, začala chodit v 16 měsících. Nic nic a pak frk, během týdne chodila jak profík. Ono to vše dozraje v ten pravý čas, klid :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1970
15.1.20 08:23

@vcelka98 Dcera se nikdy neplazila, lézt začala až poté, co se postavila a vyzkoušela první krůčky, tzn. někdy kolem 11 měsíců. V té době se vlastně i sama posadila. A to taky nejdřív tak, že si stoupla a ze stoje gepla na dupu. Z lehu se posadila až mnohem později. Co si pamatuji, tak ve věku 7,5 měsíce pro nás byl vrchol dovednosti to, že se konečně otočila na břicho. :lol: Tehdy mi připadala strašně opožděná. :oops: A ona prostě byla jenom salámistka. Pilovala dovednosti, které jako ženská víc potřebuje - třeba v řeči byla vždycky hodně dopředu. Dnes jí jde na 6. rok a je motoricky naprosto v pořádku. ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10505
15.1.20 08:27

Mně se syn sám posadil v jedenácti měsících, když už uměl sám chodit. Do té doby nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3396
15.1.20 08:39

Často se dítě nejdřív postaví než si sedne. Skoro mi přijde, že se rozhodnou, jestli si vyberou rozvoj řeči nebo ten fyzický… naše všechny dcery nejdřív stály a pak až do sedu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3272
15.1.20 08:40

A cetla jsi to kde?!? V tomhle veku nic z uvedeneho delat nema. Max to plazeni ale to zrovna neni nutny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12497
15.1.20 08:47

@vcelka98 V 7,5 mesicich je s pretacenim uplne v norme. Mozna by mohla pomalu zacit pivotovat. Na zbytek ma jeste urcite chvili cas. Moje deti zacly lezt cca v 9.5m, 8m a posledni tedy byla nejrychlejsi v 7m. Sedet vsechny zacaly az tak mesic po zacatcich lezeni. Uz v te dobe s oporou staly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
15.1.20 08:58

To nic každý to má opravdu jinak mám děti 4 a u každého vše uplně jinak tak nestresuj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
15.1.20 09:00

Šikmý sed je až z lezení, dřív ne. Syn se tak kolem sedmého měsíce začal plazit, pak od devátého měsíce lezl cca do roka, šikmý sed zvládl okolo desátého měsíce. Já bych to zatím nehrotila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
15.1.20 09:03

A ještě poznámka, nejdůležitější pro správný rozvoj je to lezení, takže pak hlavně nespěchat s chozením, žádná chodítka, hopsadla, vodění za ruce apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat