Miminko 7,5 měsíce se nechce opírat o ručičky

Anonymní
29.2.20 17:31

Miminko 7,5 mesice nechce se opirat o rucicky

Maminky, omlouvám se za anonym, moc prosím o Vaší zkusenost, mám chlapečka 7,5 měsíce a stále se málo opira o ručičky, občas je natáhne před sebe, občas párkrát za den se vytáhne takzvane do 2. patra ale převážně většinu dne s nimi mává kolem sebe, buď je má takzvané do W u telicka či rozpazene do stran a kope jako dívej kolem sebe. Takhle to trvá už 1,5 měsíce. Na brisko se otáčí krásně už od začátku 5. mesice. Chytá se za nožičky, cpe si je do pusy, posledni týden se začal už lepe otáčet kolem osy, hlavně když ho motivuji, ale na záda se neotaci. Neplazi se. Udělal to před měsícem jen párkrát na jednu stranu a konec. S naší pediatrickou jsem to resila už od jeho 4. mesice, podle ní vse pořád v pohodě. Před třemi týdny mi jiz došla trpelivost a objednala jsem ho na neurologii, diagnoza - lehká hypotonie. Na rehabce rekli, ze má slabší bříško. Zacli jsme cvicit dva cviky - Vojtovku. Jsem z toho špatná, jelikož jsme před 1,5 rokem přišli o chlapečka - těžká centrální hypotonie. Mám teď neprectavitelne nervy, aby to tentokrát dopadlo v pořádku. Potřebuji moc slyset zkusenost maminek, které na tom byly s miminky podobně. Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

315
29.2.20 17:54

Je dobře, že to řešíte s dr. a na RHB. Jestli chceš mou zkušenost, i když s trochu jiným problémem: syn byl od narození hypertonický, zakláněl v leže pořád hlavičku, nechtěl pást koníky. Plazit se začal hodně divným způsobem: používal jen ruce a tělem v leže na břiše kýval ze strany na stranu, nohy vůbec nezapojoval a takto se „doplazil“, kam potřeboval. Taky jsme to řešili nejdřív s dr., pak na RHB. Dnes je to puberťák bez jediného problému v pohybové oblasti, naopak je sportovně nadaný, jde mu každý sport, který zkusí.
Je jasné, že když máš tak hroznou předchozí zkušenost, musíš být nervózní, ale zkus se nenervovat víc, než je zdrávo. Přeju, ať je všechno brzy OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1191
29.2.20 19:01

Také chápu tvé obavy. Je mi to moc líto, čím jste si prošli. Mám sice zkušenost také s hypertonií, ale pokud se nejedná o nějakou centrální těžkou hypotonii, tak neměj obavy. Je dobře, že jste navštívili neurologa a věř, že s rehabilitacemi a dávkou trpělivosti bude syn v pořádku. Možná nepojede přesně podle tabulek, ale tím se nenech znervóznit. I když začne dělat něco později, tak se to s trochou úsilí postupně dorovná a za chvíli ho nechytíš ;) Dcera měla hypertonii a predilekci, od 2 měsíců do roku jsme chodily na rehabky, otočila se ve 4 měsících, v 6 se začala plazit stylem raněného vojáka, to jí vydrželo do 10 měsíců, kdy začala lézt a sedla si. V 11 měsících si stoupla a začala obcházet nábytek. Samostatně začala chodit v 15 měsících. V 18 měsících se naučila na odrážedle a od 20 měsíců je bez kočáru. Teď má 2 a čtvrt a je velmi zdatný chodec, ujde v pohodě 3 kiláky a i kopečky zdolá. Vrstevníci, co byli daleko napřed jí v tomto lehce nestačí. Sice je lehce gramlavá a kolikrát se díky zbrklosti natáhne ale následky to nenechalo. To jen pro představu, že i když někdy není vše v pohodě a podle tabulek, tak to pak jde ráz na ráz a srovná se to. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
29.2.20 22:22

Ahoj prosla jsem si podobnym. Prisli sme o dite a to druhe jsem pozorovala az moc ve 3 mesicich nechtel ani past koniky ale byl o měsic driv narozen. Doktorka furt tvrdila ze ok objednala jsem se na neuro řekla ze ok at mu dám čas. Po 14dnech zadne ani male zlepšeni a objednala jsem se k jine neuro a diagnoza hypertonie a centralni nervova porucha1 stupně a slabe břicho. okamžite vojtovka. Ja jse do toho obula a začala jsem s malym vaničkovat a cviceni na balone a u Vas asi uz v bazene jelikoz uz je velky na vanicku. obula jsem se do toho a jenom jsme makali vojtovku cviceni na balone a cviceni taky ve vode a v 11 mesicich syn chodil. Ale byl to masakr ale jsem přesvědčena že jenom vojtovkou by to trvalo dýl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
29.2.20 22:26
@lulinka999 píše:
Ahoj prosla jsem si podobnym. Prisli sme o dite a to druhe jsem pozorovala az moc ve 3 mesicich nechtel ani past koniky ale byl o měsic driv narozen. Doktorka furt tvrdila ze ok objednala jsem se na neuro řekla ze ok at mu dám čas. Po 14dnech zadne ani male zlepšeni a objednala jsem se k jine neuro a diagnoza hypertonie a centralni nervova porucha1 stupně a slabe břicho. okamžite vojtovka. Ja jse do toho obula a začala jsem s malym vaničkovat a cviceni na balone a u Vas asi uz v bazene jelikoz uz je velky na vanicku. obula jsem se do toho a jenom jsme makali vojtovku cviceni na balone a cviceni taky ve vode a v 11 mesicich syn chodil. Ale byl to masakr ale jsem přesvědčena že jenom vojtovkou by to trvalo dýl

Na každy psychomotoricky vyvoj byly jine cviky na balonech na posíleni a jenom kazdodeni opakovani pomohlo.jen to chce opravdu trpelivost a kazdodeni rutinu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
1.3.20 08:12
@lulinka999 píše:
Na každy psychomotoricky vyvoj byly jine cviky na balonech na posíleni a jenom kazdodeni opakovani pomohlo.jen to chce opravdu trpelivost a kazdodeni rutinu

Děkuji za příspěvek, já s malým cvičila na balone od narození, ve 3 měsících jsem s nim byla na rhc a prý jen slabší břicho a vše v poho, ve 4. mesici jsem ho objednala na neurologii taky nic, pediatricce jsem to take neustale opakovala, jen jsem poslouchala, ze malého moc pozoruji atd. Ted jsme 23. objednani k jinému neurologovi. Opět vse na vlastni pest! Na plavani chodime od 6,5 mesice. Vim že je to běh na delsi trať. Jen jsem neskutecne naštvaná z přístupu doktoru! Delali ze me blázna a teď v 7,5 měsících je malej na tom jak je. V pondělí jsem se objednala k pediatricce a budu to řešit asi budu mit co delat abych se s ní nepohadala. Budu měnit i rehabilitaci. Jine zařízení. Věřím že cvicenim se to postupně spraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
1.3.20 10:55

@Jife
Promin ale v tom připadě nemaš dobre cviky na baloné protože jinak by nemohl mit slabe břičho a jestli chodite na plavani kde se cviči ve vodě?. A když se nechce zvedat na ruce tak bude mit i slabe ručicky. většina dětí nedokaže dělat jak je veliký. a to z duvodu že ma slabe břicho a ruce. Cvičeni je jediné co pomůže ale jde o to aby cviky byly spravne a hlavne o pravidelnost ja snim vojtovku cvicila 4× dené nekdy se nám podařilo 5×. A cviceni na baloně 2× dene a to jeste snim kazde rano cvicina cviky formou hrou nekdy i večer když byla nálada A plavani 1× týdně a tohle jsem delala 6 měsícu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama