Miminko 7m usíná o půlnoci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

matrioska
Povídálka 36 příspěvků 31.01.18 23:58
Miminko -7m- usina o pulnoci

Ahoj vsem, jsem uz zoufala a doufam, ze se zde najde nekdo, kdo to mel se svym miminkem podobne a treba dokaze poradit.

Mame dcerku starou 7 mesicu-je zdrava, moc sikovna, stastna, spokojena, ale nespi. To, ze pres den naspi max 1,5 hodiny, to je v pohode. Ale problem je v tom, ze vecer usina okolo pulnoci.
Nastinim nas rezim nerezim. Rano vstava pred 8. hodinou, vetsinou okolo 10. jde na pul hodky spat, ale nekdy tenhle spanek vynecha. Kolem pul 1 si schrupne pul hodky v kocarku, dalsi spanek prichazi po koupani a UM v pul 8. vecer. A je to opet pul hodiny. Pak je vzhuru alespon do pulnoci, cely den je vicemene spokojena, neknoura, nebreci, neni unavena, je extremne hrava a vesela. Nekdy ma samozrejme „horsi“ den, ale fakt vyjimecne.
V noci se vetsinou nebudi, nekdy ale knoura ze spani a zhruba 5× do mesice se vzbudi i na UM.
Mel to nekdo z vas podobne? Jak zaridit, aby usinala driv? Jsme z toho uz dost vyrizeni, manzel vstava pred 6.do prace a ja s nim, protoze jakmile me vzbudi budik, uz nezaberu:/ O nejakem case jen pro sebe se neda samozrejme ani hovorit… :zed:

Přečtěte si článek: Vývoj miminka 7 měsíců: Všechno chce ochutnat

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Limi123
Závislačka 2614 příspěvků 01.02.18 00:04
@matrioska píše:
Ahoj vsem, jsem uz zoufala a doufam, ze se zde najde nekdo, kdo to mel se svym miminkem podobne a treba dokaze poradit.Mame dcerku starou 7 mesicu-je zdrava, moc sikovna, stastna, spokojena, ale nespi. To, ze pres den naspi max 1,5 hodiny, to je v pohode. Ale problem je v tom, ze vecer usina okolo pulnoci.
Nastinim nas rezim nerezim. Rano vstava pred 8. hodinou, vetsinou okolo 10. jde na pul hodky spat, ale nekdy tenhle spanek vynecha. Kolem pul 1 si schrupne pul hodky v kocarku, dalsi spanek prichazi po koupani a UM v pul 8. vecer. A je to opet pul hodiny. Pak je vzhuru alespon do pulnoci, cely den je vicemene spokojena, neknoura, nebreci, neni unavena, je extremne hrava a vesela. Nekdy ma samozrejme „horsi“ den, ale fakt vyjimecne.
V noci se vetsinou nebudi, nekdy ale knoura ze spani a zhruba 5× do mesice se vzbudi i na UM.
Mel to nekdo z vas podobne? Jak zaridit, aby usinala driv? Jsme z toho uz dost vyrizeni, manzel vstava pred 6.do prace a ja s nim, protoze jakmile me vzbudi budik, uz nezaberu:/ O nejakem case jen pro sebe se neda samozrejme ani hovorit… :zed:

U nas se to vyresilo casem. Kdy to bylo, uz nevzpominam, ale kolem 8. vecer zacal spat az tehdy, kdyz presel na pouze jeden odpoledni spanek (cca v 18 mesicich). U nas to bylo kolem toho pul roku tedy jeste s tim, ze od 20h do pulnoci celou dobu probrecel, ale usnout mu neslo. A pak se budil co 20-60 minut na kojeni. Byla jsem naprosto ko.

Nemuzes ji zkusit dat misto spanku v pul osme spat treba v 9? Byla by mozna vic unavena a pak spala uz celou noc?

Příspěvek upraven 01.02.18 v 00:11

Janli
Závislačka 4985 příspěvků 01.02.18 00:05

Právě jsem odnesla do postele šestiměsíční cácorku. Mám to samý. Akorát že, ta moje se budí 3× za noc na kojení a k tomu mám ještě tříletou holčičku. Tak se modlím, aby se to brzo srovnalo. Buzení přes den nepomáhá. Uspávání nefunguje, protože ji sice uspím dřív, ale za dvacet minut je vzhůru.

Ollik
Kecalka 225 příspěvků 01.02.18 00:10

Mám doma skoro to samé. :) Sice usíná o něco dřív. Pak se i dřív vzbudí. Jinak přes den má podobný režim. Zatím…

andelinka1
Kecalka 113 příspěvků 01.02.18 03:25

Je ještě malinká, u nás se v tuhle dobu režim nerežim často měnil. Pokud vydrží, zkusila bych posunout denní spánek první třeba o půl hodinky, druhý o hodinku (aby byla vzhůru 2,5 hodiny) a třetí už nedávat, třeba by spala v noci déle. Potřebujete najít čas, po kterém se večer/v noci už nevzbudí.
Nebo pokud to jde a je fakt hodná, tak se se spaní střídejte - jeden den jde dřív spát táta, druhý den máma.

matrioska
Povídálka 36 příspěvků 01.02.18 06:22

Bude to znit blbe, ale mam radost, ze nejsme jedini???? Protoze okolo me vsem miminka stejneho veku usinaji v 6,7 hodin… Uz chvilema i pochybuju, jestli je vse ok. Posouvat ten posledni spanek nebo ho vyrusit jsme zkouseli, ale moc to nejde-je uz tak vyrizena, ze proste totalne odpadne-ja mam kazdy den nadeji, ze bude spat az do rana, ale proste pul hodiny a vic ani tuk.
Rada bych se s manzelem stridala, ale jakmile jdu spat, tak po chvili me stejne vzbudi, protoze uz zacina mit asi separacni uzkost a je to samy mamama a kdyz by sel driv manzel, tak jeho uz pak vzbudit neni mozny????.

matrioska
Povídálka 36 příspěvků 01.02.18 06:25

Bude to znit blbe, ale mam radost, ze nejsme jedini! Protoze okolo me vsem miminka stejneho veku usinaji v 6,7 hodin… Uz chvilema i pochybuju, jestli je vse ok. Posouvat ten posledni spanek nebo ho vyrusit jsme zkouseli, ale moc to nejde-je uz tak vyrizena, ze proste totalne odpadne-ja mam kazdy den nadeji, ze bude spat az do rana, ale proste pul hodiny a vic ani tuk.
Rada bych se s manzelem stridala, ale jakmile jdu spat, tak po chvili me stejne vzbudi, protoze uz zacina mit asi separacni uzkost a je to samy mamama a kdyz by sel driv manzel, tak jeho uz pak vzbudit neni mozny :lol:.

Saffiraa
Závislačka 3705 příspěvků 3 inzeráty 01.02.18 07:04

Ahojky! Myslím, že problém bude v tom spaní v půl osmé večer, to je jasné, že se trochu prospí, a pak řádí až do půlnoci. Když vstává v osm hodin ráno, proč jde opět za 2 hodiny spát? Chtělo by to větší rozestup, alespoň na 11. hodinu a odpoledne třeba ve tři hodiny další spánek. Večer pak usnu např. v devět a bude spát do šesti ráno. To mi přijde rozhodně lepší… :mavam:

katyna1984
Kecalka 451 příspěvků 01.02.18 07:07

U nás v těch 7 měsících musel jít spát po osmé hodině, jinak to bylo to samé. Teď je mu skoro 10 měsíců, spí od jedné do tří odpoledne a pak usíná kolem půl desáté večer. Jen je k tomu co hodinu a půl vzhůru na kojení, co já bych dala za prospaných 6 hodin v kuse ;) taky máme všude kolem sebe děti, co musí být v sedm v posteli, já to nepoznala ani s jedním z našich, všichni jsou sovy.

matrioska
Povídálka 36 příspěvků 01.02.18 07:11

@Saffiraa Zkusim se dneska na vetsi intervaly vic zamerit, ale „problem“ je v tom, ze ji neporucis. Kdyz chce spat, tak spi-je ji uplne jedno, ze neni v postylce, klidme usne pri hrani, v zidlicce, na ruce a v kocarku ani nemluvim. Ona proste odpadne a je ji jedno kde a jak 8o

Saffiraa
Závislačka 3705 příspěvků 3 inzeráty 01.02.18 07:16
@matrioska píše:
@Saffiraa Zkusim se dneska na vetsi intervaly vic zamerit, ale „problem“ je v tom, ze ji neporucis. Kdyz chce spat, tak spi-je ji uplne jedno, ze neni v postylce, klidme usne pri hrani, v zidlicce, na ruce a v kocarku ani nemluvim. Ona proste odpadne a je ji jedno kde a jak 8o

Chce to zkoušet, každé dítě je jiné. Držím palce, ať se to brzy upraví! :mavam:

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9912 příspěvků 01.02.18 07:58

@matrioska Popíšu jak to bylo u nás s dcerou.

Do půl roka jela dvouhodinovky: vzbudit, nakojit, pohrát, šlofík 20 - 30 min, vzbudit, nakojit atd. Začínala ráno tak v sedm, poslední dvouhodinovka byla 21 - 23h (to jsem si chodila lehnout a hlídal muž, v noci jsem totiž furt měla „radar“ a spánek nestál za nic, navíc jsem musela po 3h budit na kojení).

Dd 6 do 15 měsíců vstávačka zase tak v sedm, potom šlofík tak v půl desáté v deset (cca hodinka), další tak kolem jedné a po čtvrté spaní na procházce v kočárku za stálé jízdy (doma neusnula a nevyspalá byla na zabití), uložení do postele v devět. (A v devět chodila spát až do nástupu do školy; když jsme uložili dřív, stejně do devíti čumákovala v pokojíčku. Ze školy je vorvaná, tak jde i v osm :mrgreen: )

Myslím, že to je obdobím. Pokud usíná tak, že prostě nemůže jinak, no tak ji nech a holt ať řádí - pokud je spokojená, tak o nic nejde. Ona se srovná. Ale s časem pro sebe radši moc nepočítej ani potom - pokud bude turbo, budeš za celý den tak ulítaná, že rovnou odpadneš s ní :mrgreen:

browneye
Povídálka 35 příspěvků 01.02.18 08:38

Ahoj, mrkni sem http://www.prosimspinkej.cz/. Asi Tě to nepotěší, ale je to normální a v pořádku. My to máme podobné, ještě o něco horší. Je potřeba to přijmout ve své hlavě, že to tak je a věř, že se Ti alespoň o něco uleví :)

Hadumi
Extra třída :D 13170 příspěvků 01.02.18 09:03

Tak pokud si dá šlofíka v půl osmý večer, tak nemůžeš čekat, že ve 21 hod. bude zase spát a je naprosto pochopitelné, že usne až kolem půlnoci. Natáhla bych ty denní spánky - respektive po o bych jí dala spát déle.

andelinka1
Kecalka 113 příspěvků 01.02.18 09:26

@matrioska : chápu, že pokud usíná sama, je to problém, ale je potřeba ty spánky posunout. Hledej způsob, jak ji udržet vzhůru déle - chovat, blbnout, dávat na bříško..cokoli Mě sice dcera neusínala sama, ale zase řvala tak, že jsem ji radši spát dala, než to poslouchat. Asi do roka taky režim nerežim, dala jsem ji spát když začala vřískat. Večer sice usnula v o čtvrt na osm, jenže starší neusnula před desátou, a pak ta první vstávala zase mezi šestou a půl sedmou (a budila se třikrát za noc na mléko). Zlom pro mě bylo posunutí času, kdy začala vstávat o tři čtvrtě na pět. Asi čtyři dny řvala, pak si na nový dvouspánkový režim zvykla. Začala jsem ji dávat spát na balkon do kočárku a z půlhodinového spánku byl najednou hodinový až dvouhodinový. Večerní spaní jsem posunula na osmou a vstává o půl osmé.

Výborná je knížka „Každé dítě může dobře spát“ - dá se stáhnout na uložto. Tam jsou dobře popsány různé metody. Každopádně mezi posledním denním spaním a nočním by měl být interval 4 hodin. Proto po večerním spaní v osm dřív jak o půlnoci spát nepůjde.

Ještě mě napadá, pokud se posunutí nepodaří, zkoušeli jste naopak dávat večer spát dřív?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Prapodivná reklama Prachařové: Fotí dítě se spalovačem tuku!

Modelka Agáta Prachařová (33) stále brání svou dceru před zájmem veřejnosti a... číst dále >

Zasekl byty a teď si žije jako pán! Stropnického zámek štve i politiky

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický se uchýlil na menší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama