Miminko 8 měsíců váží jen 5 700 gramů

14
30.9.20 15:12

Miminko 8 měsíců váží jen 5700g

Maminky už jsem bezradná, moje 8mi měsíční holčička nechce jíst. S příkrmy je to každodenní boj. Poraďte čím ji trochu vykrmit. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6163
30.9.20 15:18

A mlíko pije? To je hlavní. Jakou měla porodní váhu? Moje na tom byla podobně, důležité je, že jsou přírůstky a nehubne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
30.9.20 15:24

No tomu mlíčku teď taky moc nedá. Byli jsme i v nemocnici a nic nezjistili. Jen to vypadalo jako kdybych malou nechtěla krmit já záměrně :zed:. A rikali mléko jen rano a večer. Ale ona nechce nic ovoce, zeleninu nic ani jogurty. Jen co jsi dá tak po 4 hodinách tech 130 ml mléka. Kdyby měla větší váhu tak bych to tak neřešila, ale ona nemá z čeho uz hubnout :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
30.9.20 15:24

Porodní váha byla 2600g a 46 cm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
30.9.20 15:30

@Hel.1992 muj syn tskhle nejedl, v roce mel neco pres sedm kilo🙈 a az v peti letech mu prisli na skryty reflux!!
Ted uz mu bude 15 a jevu nej chlap jsko hora😉.
Tak me to jen napadlo, jelikoz od narození malo jedl a po léčbě s :e vse upravilo. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
415
30.9.20 16:05

Pokud nejí příkrmy, tak bych určitě neomezovala mléko na ráno a večer, pokud aspoň to si dá trochu lépe. Je přeci hloupost, pokud bojujete s váhou, abys jí omezovala to jediné, co jí.

Syn je také nejedlík, trochu se rozjedl až teď v roce, ale jediné, co pomohlo, bylo dát mu čas. Denně nabízet různá jídla (většinou se na ně ani nepodíval, v lepší dny ochutnal jednu lžičku).

Pokračovala bych s mlékem, možná nabízet častěji než po 4 hodinách. K snídani můžete zkoušet kaše (doporučuji neochucované obilné a ty si dochutit doma třeba ovocem - to byla u nás dlouho jediná forma, jak syn ovoce snědl)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
30.9.20 16:13

Porodní váha byla 2600g a 46 cm @Jana2406 delali nam i sono bříška a vše fyziologické, ale je pravda že malá je dost blinkaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
30.9.20 16:14

Taky sem si to myslela, že omezit mličko je hloupost, ale údajně mi nepribira protože jí jen mlíčko a jeden prikrm denně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8392
30.9.20 16:25

Malá byla taky vyžle a byl to boj s krmením.
Ještě v roce byla téměř 100% na UM. Jogurt? Vůbec… Přesnídávka? Absolutně vůbec.
Jediné co akceptovala, tak byl oběd- příkrm zelenina a pak později maso zelenina.
Jinak pořád UM.
Takže je blbost dávat UM 2× za den. Dávej jí ho tak, jak je zvyklá. Klidně 6× za den.
Pořád lepší něco, než nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
30.9.20 16:28

Nejsem teda doktor, ale mlíčko bych určitě neomezovala )dávat po 3 hodinách, jestli si ještě dobře pamatuju), zkuste zařadit pomalu mléčné i nemléčné kaše. Nám se hodně osvědčily od Hippu hlavně ty na dobrou noc, malý se zaplácnul a pěkně po nich přibíral. Na krabičce je uvedeno od kolika měsíců jsou. Těm příkrmům ze začátku taky dost nedal. Dávala jsem skleničky, stačilo, když snědl trošku, prostě na chuť…pak hlavně ty kaše a mléko - bavím se teda o UM, nekojila jsem.
Podle mě je každé dítě jiné, některé příkrmy baští dříve, jiné později. Někdo se striktně drží pomalu učebnice, tak a teď budeš jíst tohle, protože se to v tomhle věku má jíst atd…podle mne blbost…
Dávala bych hlavně to, co vím, že sní, ještě když tak málo přibírá. Podle mne mléko a kaše základ, ať má z čeho nabrat…
Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2271
30.9.20 16:33
@Šmoulice píše:
Malá byla taky vyžle a byl to boj s krmením.
Ještě v roce byla téměř 100% na UM. Jogurt? Vůbec… Přesnídávka? Absolutně vůbec.
Jediné co akceptovala, tak byl oběd- příkrm zelenina a pak později maso zelenina.
Jinak pořád UM.
Takže je blbost dávat UM 2× za den. Dávej jí ho tak, jak je zvyklá. Klidně 6× za den.
Pořád lepší něco, než nic.

Souhlas. Dávala bych mléko klidně 6× denně a k tomu zkoušet příkrmy. Synovi je přes 2 roky a mléko má ještě 2× denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
30.9.20 16:36
@kavenka píše:
Souhlas. Dávala bych mléko klidně 6× denně a k tomu zkoušet příkrmy. Synovi je přes 2 roky a mléko má ještě 2× denně.

Mému 3 roky a mléko má ráno, pak běžné jídlo a další před půlnocí. Zkoušela jsem vynechat a budí se mi hlady. Kamarádky dcera pila ještě ranní a večerní v pěti letech… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7036
30.9.20 16:38

Dcera byla do 20 mesicu temer vyhradne kojena. Proste jidlo nechtela, ac jsem porad jen neco varila a pripravovala. Bud do toho ani nesahla nebo snedla lzicku a bylo…pak jsem utnula kojeni a par dni byl boj, ale ted ji krasne. Dej tomu cas, nabizej dal. Ale mliko bych neomezovala na dvakrat za den, to je malo, kor kdyz neji…

Jo a jinak UM po ukonceni kojeni nechtela a vyzkousela jsem jich fakt hodne…nenutila jsem, ji dost, pestre, tak nenutim. Nic ji nechybi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29497
30.9.20 16:54

Zkoušíš dát něco do ruky? Křupku? Žmoulá ji? Nabízíš třeba nakrájený toustík s nějakým žervé na talířku, at´si žmoulá sama? Do jogurtu je super přidat dětskou výživu a rozmočit piškot, chut´je pak mnohem příjemnější. Víc papací :lol: Heled´ ony děti mnohdy příkrmy moc nemusí, mě se osvědčilo jim je ze začátku jemnit um. Prostě jsem do mrkve, špenátu a pod přisypala třeba odměrku um, dojemnila kouskem másla, zamíchala třeba s brambory, jedly to mnohem lépe. Taky bych zatím, pokud moc nejí řešila um, klidně ráno, večer kaši. Nějakou rýžovou, vločkovou, když do ní mixneš kousek zralého banánu, o to líp. A nezapomen´zvětšit dírku na savičce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
30.9.20 16:57

Maminky vážili vaše mimča taky tak málo? Doufám, že se to věkem spraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat