Miminko 9m přibralo jen 175g za měsíc

Anonymní
29.9.20 14:10

Miminko 9m přibralo jen 175 g za měsíc

Byli jsme dnes na prohlídce a dcera přibrala za měsíc jen 175 g. Bude mít 9 měsíců.
Doktorka se tvářila, že je to málo. Máte někdo zkušenost s podobně malým přírůstkem? Dcera je celkově spíš menší, je v těch grafech tak kolem 25 percentilu. Možná proto tak doktorka řeší, že moc nepřibírá.
Kojím ji na vyžádání (tak 7× za 24 hod) a má 3× denně jídlo. K snídani má např. jáhlovou kaši (vařenou ve vodě bez mléka), k obědu např. maso s bramborama a cuketou, dýní či jinou zeleninou a k večeru jí dávám ovoce, např. jedno jablko nebo banán.
Co vy dáváte 9m miminku k jídlu přes den?
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67
29.9.20 14:23

A kolik dcera meri do vysky? Tam povyrostla? Treba zrovna roste do vysky nez do sirky. Muj syn ma 8 mesicu a taky je malej, spis je to takova zizala. Od peti do sesti mesicu pribral taky jen par gramu, ale zato narostl asi o 3cm. Doktorka to neresi, je sice uplne na dne tech percentilu, ale hlavne ze roste. Ja jsem taky dost mala :D Je fakt, ze s prikrmama zacal pribirat uz trosku vic. Kojim 3× denne. Na obed ma maso s dvouma druhama zeleniny plus priloha, na svacinu dva kusy ovoce, vetsinou poduseny jabko s hruskou nebo broskvi nebo s bananem atd. A na veceri ma kasi. Sni docela velky porce a ze by nejak zavratne pribiral se rict neda, takze myslim, ze ani u dcery se neni treba niceho bat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1420
29.9.20 14:24

Moje deti mely v tomto veku jidlo 5krat denne. K obedu i prilohu, k svacine jogurt i nejake to pecivo. Deti se vic pohybuji, tak ta vaha uz nejde nahoru tak rychle, ale v tom jidle, co pisete neni moc toho z ceho by tu vahu nabrala. Je jedno, ze je 25 percentil. Dulezite je se drzet cca na jedne krivce a nepropadat se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5229
29.9.20 14:25

Vždyť ti ji pěkně. Akorát to ovoce bych dala spíš dopoledne. Odpo třeba bílý jogurt. Váhu neřeš, hlavně, že pribira. Už se taky víc hýbe, tak uz to nebude tolik jako že začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
29.9.20 14:33

Syn mezi 8. a 10. měsícem přibral 250 g, mezi 10. a 12. 500 g…A to měl v půl roce přes 7,5 kg, takže docela cvalík, ale jak začal lézt a obcházet nábytek, tak se na minutu nezastaví a už tolik nepřibírá.

V 9 měsících byl v podstatě ještě plně kojený, leda si trochu zobl kaše k snídani a 1=2 lžičky oběda. Trochu se rozjedl až teď v roce, ale pořád mu jídlo nenahradí kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6553
29.9.20 14:47

Mám 8 měsíční, ráno kaše, kojení, prikrm masozelenina, kojení, ovocná kapsicka, kojení a večer zase kojení. Pokud se hýbe tak už tolik nabírat nebude. A pokud hlad nemá tak bych to už vůbec neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1050
29.9.20 15:15

Muj syn mezi 8 a 10 mesicem prakticky nic nepribral. Zacal zrovna lezt a bylo z nej maly torpedo, doktorka to neresila. Na dalsi kontrole pribral normalne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 15:16

@Matylda22 Porostla o 1 cm. Díky za odpověď, celkem mě uklidnila.
@Oriseka 5 jídel? Aha. Asi zkusím to pečivo. Nebo co myslíš, aby z toho nabrala? Mléčné výrobky zatím nechci dávat (je podezření na alergii). Právě tento měsíc se na té křivce trochu propadla.
@JancaS84 Jogurt zatím ne. Co tak jiného by se dalo dát?
@aanysek Tak to ale váží docela dost. Dcera těch 7,5 kg nemá ani teď.
@Natálka26 A kolik za měsíc přibere?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 15:17

A od kdy přestat to jablko vařit a dát syrové?

• Citovat
  • Nahlásit
350
29.9.20 16:17
@Anonymní píše:
@Oriseka 5 jídel? Aha. Asi zkusím to pečivo. Nebo co myslíš, aby z toho nabrala? Mléčné výrobky zatím nechci dávat (je podezření na alergii). Právě tento měsíc se na té křivce trochu propadla.

Já bych dítě necpala rohlíkem jen aby přibíralo, z toho žádný živiny nedostane..pokračovala bych podobně jak krmíš teď - kaše k snídani, masozelenina k obědu. Jen k večeři bych dala taky třeba masozeleninu a ne ovoce, to spíš k svačině během dne.
Ale nestresuj se, pokud je spokojená, neřve hlady, vyvíjí se motoricky, tak není proč se nervovat :)

Syn byl právě buclík do půl roku, přibíral skoro kilo měsíčně a byl v tabulkách nahoře a teď se taky dost propadl z té „své“ křivky. Ale nevidím v tom problém a doktorka naštěstí taky ne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1420
29.9.20 16:42
@Anonymní píše:

Davala bych k obedu prilohu-testoviny, lusteniny, ryzi, kuskus atd. Trocha tuku k tomu. To pecivo byl chleba namazany lucinou, ale samo zeleninova polevka k veceri je urcite zdravejsi. To jabko a dalsi tvrde veci, tak to zalezi, jak ti dite kouse/dusi se. Prvnimu jsem mixovala nejak do 14 mesicu a druhy jedl stejnou konzistenci jako dospely od 10 mesice. Ja mela mladsi dite i pod grafem a to jedl tech 5 jidel po cca 150g+kojeni. Je vysoky a hubeny uplne jako tchan.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
29.9.20 19:29
@Anonymní píše:
A od kdy přestat to jablko vařit a dát syrové?

Starsimu synovi jsem v tomhle veku uz strouhala syrovy, ale mladsimu zatim syrovy nechutna, ale s dusenym problem nema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
29.9.20 20:05

Mně když malá přibrala míň, radila pediatra přidat uhlohydráty (brambora, těstoviny, rýže k masozelenině, dát kaši i na snídani - třeba s ovocem). Jinak v tu dobu jedla mimo kojení ráno kaše s ovocem (předtím ovoce), oběd masozel. s přílohou a tukem (máslo, ale ty dej olej), odpo jogurt a večer kaše. Chleba s máslem začala tak po 10. měs. Ten miluje.
Edit - překlepy

Příspěvek upraven 29.09.20 v 20:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
29.9.20 20:06

Jo jinak v tu dobu už jsem ovoce nedusila, ale strouhala syrové

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9511
29.9.20 20:39

Můj syn byl drobný, od 6. do 12. měsíce přibral jen kilo (ze 7 na 8 kg). Byl na cca 3. percentilu. Jedl normálně příkrmy a kojila jsem. Dr. to zas tak moc neřešila, stejně s tím nemohla nic dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama