Miminko a nečistotný pes

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 09:32
Miminko a nečistotný pes

Máme pejska, který před pár lety prodělal závažný úraz a od té doby má problémy s vylučováním. Čůraní ovládá, ale nepozná, kdy se mu chce na velkou a tak se jen málokdy podaří, aby vykonal potřebu venku. Není to nic příjemného, ale člověk si zvykne na ledacos. Během pár měsíců se mi narodí miminko a cítím docela obavu. První měsíce pejsek nepřijde s dítětem moc do styku, ale až dítě začne chodit, nevím jak situaci řešit. Zatím je plán takový, že až dítě poleze, bude moci být jen v ložnici a v obýváku, kde je pes, lézt nebude - dáme zábranu do dveří. Nicméně co s tím až začne chodit? Pejsek vykonává potřebu, kde se mu zamane. Nutno podotknout, že neznáme ani věk psa, vzala jsem si ho před 8 lety z útulku, veterinář mu odhaduje 10-12 let. Je na nás hodně fixovaný. Nevím, co mám dělat. Napadlo mě dát psa někomu z rodiny (nikomu cizímu bych ho nedala), ale i to mi láme srdce a hlavně si myslím, že by o něj nikdo, kvůli jeho problému, nestál. Jenže jak mám situaci řešit? Napadá vás něco? Bydlíme v bytě 2+1, pes je zvyklý pohybovat se všude, kromě ložnice, kde my budeme s miminkem a později to bude jeho pokojíček. My se přesuneme do obýváku, což je dalsi problem, ze bychom spali se psem s timto problémem v jedné místnosti. Má pro mě někdo nějakou radu?

Reakce:
marg
Ukecaná baba ;) 1890 příspěvků 29.07.19 09:33

Co je to za rasu? Dávají se plenky pejskům s tímto problémem.

josslyn.n
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 2 inzeráty 29.07.19 09:34

Plenky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 09:35

@marg Je to kříženec, má 11kg. Pleny nejsou špatný nápad :palec:

marg
Ukecaná baba ;) 1890 příspěvků 29.07.19 09:36

Možná si je bude že začátku sundavat, ale pak by si měl zvyknout. 11 kg je v pohodě, horší by byl nějaký obr nebo naopak malý pejsek, ale takhle můžete dávat prostě nejlevnější plenky pro děti.

kačka39
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 29.07.19 09:41

Až bude dítko chodit, dáš zábranu, jako když bude lézt. A nevíš, co bude za dýl než rok. Když ti to nevadí teď, tak bych ho určitě nedávala pryč. Až to bude aktuální, tak to vyřešíš podle situace. Do tý doby se toho může hodně změnit.

Filzefina
Kecalka 303 příspěvků 29.07.19 09:45

Prekvapuje me ze uz plenky davno nema…

g.sandova
Kelišová 6230 příspěvků 29.07.19 09:48

Dej mu plenky. Jinak jde s muset hlídat a hned uklidit. Pes je starší, vydrz to s nim

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 09:54

@Filzefina Máme doma všude PVC, pelíšek má omyvatelný a stolici tuhou, tedy když se stane nehoda, vytřeme, popř. pelech na daném místě omyjeme a ještě místo postříkame desinfekcí. Takhle jsem se naučili žít. Pleny mě v minulosti napadly, ale říkala jsem si, že by pejskovi nebylo příjemné v tom celý den ležet (když jsem v práci), ale teď už do práce chodit nebudu, tak se to jeví jako dobré řešení :)

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 29.07.19 09:56

No co, bude se odčervovat pes i dítě.

Ou
Echt Kelišová 8995 příspěvků 29.07.19 09:57

Kromě plenek - ještě najděte nějakého veteriníáře, kterého baví výživa a zkuste najít takový režim krmení a venčení, aby se jeho vylučování stalo pravidelným. Je možné že budete muset trochu experimentovat se složením stravy a případně nějakými doplňky

Tj pokud bude mít v pravidelném čase pravidelnou dávku potravy, která ho nebude dráždit ani k zácpě, ani k průjmu, tak by cesta z tlamy do zadku měla trvat víceméně pravidelnou dobu. No a v tu dobu prostě chceš být se psem venku.

S dítětem se to bude dělat snáze, než když člověk chodí do práce.

Nimie
Nadpozemská drbna 28338 příspěvků 29.07.19 09:58

Zkus plenky, případně je oddeluj. Navíc upřímně… psa, natož staršího a batole stejně nemůžeš nechat bez dozoru a v 2+1 není moc šance že by sis toho nevšimla když tam s nimi jsi. Navíc pejsek je malý, tak to máš trochu snazší. Připrav si do klíčových místnosti věci na rychlouklid a bude to v pohodě. Pokud bys od nich potřebovala odejít, rozdel dverma nebo zabranou třeba ložnice vs obyvák + chodba nebo tak nějak. Případně jednoho z nich do takové té větší ohrádky a můžou být i v jednom pokoji. Pejsana bych pryč nedávala… vydrž to, venku dítě přijde do kontaktu i s horším.

Nimie
Nadpozemská drbna 28338 příspěvků 29.07.19 09:59
@Ou píše:
Kromě plenek - ještě najděte nějakého veteriníáře, kterého baví výživa a zkuste najít takový režim krmení a venčení, aby se jeho vylučování stalo pravidelným. Je možné že budete muset trochu experimentovat se složením stravy a případně nějakými doplňky

Tj pokud bude mít v pravidelném čase pravidelnou dávku potravy, která ho nebude dráždit ani k zácpě, ani k průjmu, tak by cesta z tlamy do zadku měla trvat víceméně pravidelnou dobu. No a v tu dobu prostě chceš být se psem venku.

S dítětem se to bude dělat snáze, než když člověk chodí do práce.
:palec:
Nimie
Nadpozemská drbna 28338 příspěvků 29.07.19 10:01
@Zumpa píše:
No co, bude se odčervovat pes i dítě.

To by se stejně mělo I když by byl pes čistotný…

Nimie
Nadpozemská drbna 28338 příspěvků 29.07.19 10:03
@Anonymní píše:
@Filzefina Máme doma všude PVC, pelíšek má omyvatelný a stolici tuhou, tedy když se stane nehoda, vytřeme, popř. pelech na daném místě omyjeme a ještě místo postříkame desinfekcí. Takhle jsem se naučili žít. Pleny mě v minulosti napadly, ale říkala jsem si, že by pejskovi nebylo příjemné v tom celý den ležet (když jsem v práci), ale teď už do práce chodit nebudu, tak se to jeví jako dobré řešení :)

Pak to je fakt v pohodě, to se dá uklidit během chvilky :kytka:

Váš příspěvek
Reklama