Miminko a pes současně

6.2.21 16:29

Miminko a pes soucasne

Ahoj holky,
chci se s vami poradit ohledne nacasovani miminka a noveho psa. Uz dva psy mame, hodne se jim venuju, poslusnost, psi sporty a oba jsou naprosto bezproblemovy. Oba psi jsou moji-do vztahu jsem si je uz privedla. Partner ma sen co se tyce psu a po stehovani do domu (cca za pul roku) bych mu sen rada splnila a stene mu poridila. Co se tyce vychovy a vycviku bude myslim vetsina na me (zkusenosti a duslednost) co se tyce blbin no tak od toho bude chlap. No a ted nove jsem vysadila HA a chceme zkusit miminko. Bude to nase prvni takze nemam zkusenosti jak moc z toho budu vyrizena a jestli k tomu stene zvladnu. Celkem bysme chteli dve blizko po sobe. Takze bud to zvladnu s mimcem nebo nejdriv za 6 let :D
Podotykam stendo nebude samo a zavisle na me-pujde uz do hotove smecky dalsich.
Hrozne se mi libi kdyz spolu miminko a pes vyrustaji ale nevim jestli to neni jen utopie ze socialnich siti :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20043
6.2.21 16:33

Nikdy bych do toho nešla a už vůbec ne, aby se nový pes zařadil do smečky. Sama víš, kolik času výchova štěněte potřebuje, dáš mu ho na úkor dítěte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10387
6.2.21 16:41

Ne, do toho bych nešla. Počkej radši těch šest let, nebo skončíš v blázinci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
858
6.2.21 16:46

Promin, ale nekam si zajdi, psychicky normalni nebudes.uz mas dva a chces dalsiho a do toho dite???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1805
6.2.21 16:52
@Leo44 píše:
Promin, ale nekam si zajdi, psychicky normalni nebudes.uz mas dva a chces dalsiho a do toho dite???

Fakt by mě zajímalo co tě na tom tak hrozně pohoršilo? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7440
6.2.21 16:59

@Leo44 hele ale nekdo to takhle se zviratama ma..ja mam osm morcat, velkyho psa, kocku, mysi a nakej hmyz..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.2.21 17:04
@PeBa12 píše:
Fakt by mě zajímalo co tě na tom tak hrozně pohoršilo? :roll:

Jo to me taky.. nevidim na psech nic spatnyho. Vyrostla jsem na statku-4kozy, dve kravy, ponik, 4 psi, 12slepic, kralici, husy, kocek ani nevim kolik (byly proste vsude)…3 psi co chceme my mi prijde jeste hodne slabej odvar. A to nebudeme v byte ale barak s obrim pozemkem..uznavam jeste uvazujeme o ovcich ale jen kvuli tomu aby jsme nemuseli sekat travu, ale to az nekdy casem.
Spis nez posilani na psychiatrii me zajimalo jetli se to da s miminkem zvladnout a jestli to tak nekdo mel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6733
6.2.21 17:07

@mandle-v-cokolade stene bych poridil AZ budete vedet, jak dite zvladate. Muze se lehce stat, ze ten cas mit nebudes. Mozna budete zanedbavat i ty dva stavajici. Zvlast kdyz je to na tobe predevsim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7440
6.2.21 17:08

@mandle-v-cokolade hele vis, jakej je stene zahul. A rano vstavat s tim, ze se musim rozhodnout, jestli driv vypustit psa, uklidit po nem hovinko z noci, nebo nakojit mimco je trochu o nervy z myho pohledu. Pockala bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10017
6.2.21 17:09
@mandle-v-cokolade píše:
Ahoj holky,
chci se s vami poradit ohledne nacasovani miminka a noveho psa. Uz dva psy mame, hodne se jim venuju, poslusnost, psi sporty a oba jsou naprosto bezproblemovy. Oba psi jsou moji-do vztahu jsem si je uz privedla. Partner ma sen co se tyce psu a po stehovani do domu (cca za pul roku) bych mu sen rada splnila a stene mu poridila. Co se tyce vychovy a vycviku bude myslim vetsina na me (zkusenosti a duslednost) co se tyce blbin no tak od toho bude chlap. No a ted nove jsem vysadila HA a chceme zkusit miminko. Bude to nase prvni takze nemam zkusenosti jak moc z toho budu vyrizena a jestli k tomu stene zvladnu. Celkem bysme chteli dve blizko po sobe. Takze bud to zvladnu s mimcem nebo nejdriv za 6 let :D
Podotykam stendo nebude samo a zavisle na me-pujde uz do hotove smecky dalsich.
Hrozne se mi libi kdyz spolu miminko a pes vyrustaji ale nevim jestli to neni jen utopie ze socialnich siti :lol:

Jako utopie to podle mě je, nějak ty miminka u nás vždycky šly mimo psa. Resp. miminko se někde válí, pes se někde válí, co jako spolu mají dělat? A když je dítě větší, trvá mu, než vyroste z dloubání do očí, tahání ocasu a tak, takže spíš takév „opruz období“ než ťuťuňuňu pejsek.
Takže tohle bych si nemalovala a neřídila bych se tím.

Spíš bych brala v potaz, od jakého chovatele štěně vzít a jestli a jak dlouho budeš na štěně čekat. Pokud chceš štěně od slušného člověka, asi tam nějaká ta čekačka (i delší) bude.
A snažila bych se to načasovat až po porodu, až budeš vědět, jaké mimčo je, kolik ti zabere času, navíc poslední trimestr bych štěně teda nechtěla, to je člověk rád že je rád.

Šoupnout psa do smečky sice funguje, na pobyt na zahradě to stačí, ale pokud chceš psa vychovaného a poslušného, budeš ho naopak muset brát ven o samotě, bez psů, a věnovat se mu individuálně, aby tě vnímal. Takže práce trochu navíc.
(mně teda štěně k dalšímu psovi přišlo ne „pes krát dva“, ale „pes krát čtyři“ - na tu náročnost, ten první rok).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
6.2.21 17:21
@Tarjei píše:
@mandle-v-cokolade hele vis, jakej je stene zahul. A rano vstavat s tim, ze se musim rozhodnout, jestli driv vypustit psa, uklidit po nem hovinko z noci, nebo nakojit mimco je trochu o nervy z myho pohledu. Pockala bych.

Já bych to trochu otočila, neví jaký je s prvním mimčem záhul :)
Mám stejný názor s @Tarjei, myslím si, že při prvním dítěti nebudete vědět z které do které. My měli dva psy a ohromná výhoda byla, že máme barák se zahradou a jen jsem otevřela dveře a,,vyhodila" psy vyvenčit, když se jim zrovna chtělo, kolikrát se řvoucím dítětem v náručí…
Počkala bych, až se s dítětem trochu zaběhnete, pokud chcete, aby ze psa něco bylo a romantické představy vyrůstajícího miminka se štěňátkem bych prozatím vypustila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
6.2.21 17:27

Myslím, že by sis na sebe ušila hodně bič. S pejskem bych počkala a dala přednost miminku. Přece jen už 2 máš. Jiné by bylo, kdybys neměla ani jednoho. Taky máme dva pejsky, a taky jsem vysadila HA a zkoušíme miminko. :andel: A taky bych si štěndo přála. U nás je to opačně, do vztahu jsem přišla a přítel už 2 psy měl.
Ale zatím bych do toho nešla. Čekám, že dítě bude celkem záhul, že přemýšlím i nad těma dvěma, jak to budeme všechno zvládat, nerada bych je zanedbávala. Ale ja druhou stranu to beru i tak, že během těch pár let doma na mateřské, by pejsi nebyli sami, budou více méně furt s námi.
Tohle si každý musí zvážit sàm. Ale počkala bych, až prcek bude třeba trošku větší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7440
6.2.21 17:30

@mandle-v-cokolade a staci abys mela mimino, co chce prvniho pul roku furt jen chovat, jinak rve jako tur a strelis se do hlavy z kombinace mimino-stene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30854
6.2.21 17:30

@mandle-v-cokolade
Nebála bych se toho. My tedy k miminku neměli štěně, ale dva psy ( 2 a 10 let ) a tři kočky.
V bytě. Teď už bydlíme v baráku a je to o dost jednodušší.
Takže i učení a venčení budete mít v domě se zahradou jednodušší.
Já chodila se dvěma psy tři patra paneláku s dítětem v šátku.
A fotek miminka společně se zvířaty máme spoustu.
Kolem nás si dost lidí ťukalo na čelo, že jsme blbí. Mimino a havěť. A bylo to super. Nebála bych se toho.
Jo, dítě nikdy neubližovalo zvířatům a zvířata jemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
6.2.21 17:36

Ahoj, my mame dve ctyrlete feny a ted 8mesicni mimco. A myslim, ze je to az az. Samozrejme zalezi na povaze kazdeho psa i ditete, takze nejde jednoznacne hodnotit, ale nesla bych do toho :) Jsou dny, kdy me to hlidani ditete u psu a venceni vsech najednou uplne vysiluje a nebavi, ale co jsem si udelala, to mam :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat