Miminko a škola

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veronikaa98
Nováček 1 příspěvek 16.04.18 21:22
Miminko a škola

Zdravím ☺️
Chtěla bych se zeptat na váš názor a radu. Jde o plán do budoucna co by bylo lepší. Teď jsem ve 3.ročníku gymnázia. Zařizujeme si s přítelem bydlení a od nového školního roku budu bydlet u něj.
Je jasné, že po maturitě půjdu na vysokou školu. Chtěli by jsme s přítelem co nejdříve miminko a ani jednomu z nás se nechce čekat do mého ukončení vysoké školy :?
A proto se chci zeptat. Co bude lepší? Jít rovnou studovat kombinovanou formu VŠ a jít do nějaké práce či na brigádu a nebo jít studovat denní formu studia a když by se podařilo otěhotnět tak přestoupit na kombinovanou formu a nebo na nějakou dobu studium přerušit?
Děkuji moc za odpověď :dance:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 25983 příspěvků 16.04.18 21:34

To je hrozne individuální. Záleží, jak daleko bydlis od univerzitniho města, jestli budes kojit, jakou máš moznost hlídání po dobu Tvé nepritomnosti nebo doprovodu miminka s Tebou do skoly. Na toto nelze jednoznacne odpovědět.

Jana206
Nadpozemská drbna 25983 příspěvků 16.04.18 21:37

Co se týče přerušení po narození, hodně záleží, jestli je povinná dochazka a jestli lze odsunout povinnou praxi na pozdější dobu.

89Luca
Kecalka 193 příspěvků 16.04.18 21:38

@Veronikaa98
Z vlastni zkusenosti-pritel me dokopal (diky bohu za nej) dodelat si pri praci VS - plan byl nasledujici: Po skole miminko, ale tyden po tom co jsem udelala prijimacky jsem zjistila ze cekame mimi, rodina nas podporovala a slibila pomoc, ale syn nebyl zrovna ukazkovy miminko a ja nemela srdce davat ho na hlidani nikomu, prerusila jsem na 3 roky, loni jsem se vratila do skoly, pristi rok mam statnice a na rovinu, nebyt partnera, tak se skolou davno seknu a kaslu na to. Ted ma syn 4 roky a me mrzi kazdy den co se mu nemuzu poradne venovat, porad pisem nejaky seminarky, zkousky, testy apod. A jediny ceho lituju ze jsem tu skolu nedodelala pred malym. Strasne moc chceme 2 dite, ale tentokrat se secsakra hlidam abychom opet nepocali driv. Pokud chces studovat, tak studuj, dodelej si to at mas klid na uceni, klidne i pri praci, na tom nic neni, ale ze sve zkusenosti, pred detma, od nich se ti chtit nebude!

ka2ka
Extra třída :D 12089 příspěvků 16.04.18 21:43

Hele ono ti taky může být celé těhotenství zle, můžeš mít komplikace a muset ležet v nemocnici, po porodu se může přihodit cokoliv můžeš být unavená a nepoužitelná dítě plačtivý a neodložitelný, takže těžko soudit jak to budeš dávat

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17692 příspěvků 16.04.18 21:45
@Veronikaa98 píše:
Zdravím ☺️
Chtěla bych se zeptat na váš názor a radu. Jde o plán do budoucna co by bylo lepší. Teď jsem ve 3.ročníku gymnázia. Zařizujeme si s přítelem bydlení a od nového školního roku budu bydlet u něj.
Je jasné, že po maturitě půjdu na vysokou školu. Chtěli by jsme s přítelem co nejdříve miminko a ani jednomu z nás se nechce čekat do mého ukončení vysoké školy :?
A proto se chci zeptat. Co bude lepší? Jít rovnou studovat kombinovanou formu VŠ a jít do nějaké práce či na brigádu a nebo jít studovat denní formu studia a když by se podařilo otěhotnět tak přestoupit na kombinovanou formu a nebo na nějakou dobu studium přerušit?
Děkuji moc za odpověď :dance:

Kam tak spěcháš? Ono je to hrozně dospělácký, holky budou koukat a strašně ti závidět. Všechny bydlí doma, ty budeš jako velká holka bydlet s přítelem a plánovat miminko a to je přece něco extra. Přečti si pár příběhů tady o tom, jak dokáže náročné malé dítě být, jaká úskalí přináší rodinný život, když vyprchá to kouzlo něčeho nového, jak ubíjející pro vás oba může být stereotypní péče o dítě, snaha ho uživit a zajistit rodině každý den základní potřeby. Úplně jistě budeš za čas přemýšlet nad tím, jestli jsi to moc neuspěchala a taky nad tím, co jste vy dva mohli prožít. Jste ještě děti. Jasně že si to uděláte podle sebe - v tom případě by bylo lepší se neptat ostatních, zkušených, a prostě si věci udělat po svém. Stejně si na všechno musíte přijít jen vy sami.

89Luca
Kecalka 193 příspěvků 16.04.18 21:46
@ka2ka píše:
Hele ono ti taky může být celé těhotenství zle, můžeš mít komplikace a muset ležet v nemocnici, po porodu se může přihodit cokoliv můžeš být unavená a nepoužitelná dítě plačtivý a neodložitelný, takže těžko soudit jak to budeš dávat

Naprosty souhlas!

truelly
Závislačka 2562 příspěvků 16.04.18 21:47

Pokud chceš dítě co nejdříve, tak Měj praxi při škole. Vyber si tedy obor kombinovaný, u kterého budeš chodit na brigády, či na hlavni pracovní poměr. Ale taky být tebou otěhotním až po státnicích. V té době už bys měla i slušnou praxi. Nevíš jak budeš těhotenství zvládat. Můžeš ležet většinu času, nebo ti téměř nic nebude. Můžeš mít zlate dítě, které bude chtít každý rád pohlídat ale i mamánka uřvaného…s tou práci si to sama líp ošéfuješ. S dítětem jsi závislá na tom kdo pohlídá až budeš ve škole nebo učit se na zkoušky a že to není málo hodin!!!

Kelsey
Hvězda diskuse 43752 příspěvků 16.04.18 21:58

Dokoncit gymnazium, udelat prijimacky je priorita. VS skolu si udelej, protoze pouze gymnazium je malo.
Kdyby byla velka podpora ze strany partnera a rodicu, tak by to slo.
Mi mrzi, ze jsem nevyuzila rodicaky (mlada mama), ale az obdobi po, jako pracujici mamka, ze jsem se vratila do skoly, protoze nasi cestovatele a salamisti by to zvladli urcite. Mam podporu manzela a muj otec (vylozene ceka na prilezitost, ze ho musim povolat na hlidani, predstavoval by si nejspis i vic), protoze bydlime daleko, takze hlidani, kdy musim pryc vita.

Kelsey
Hvězda diskuse 43752 příspěvků 16.04.18 22:10

Napred spolu zkuste bydlet, to bych i vlastni dceri schvalila, ze vsak zkuste, jake je mit spolecne povinnosti a starosti. My spolu bydleli, kdyz jsem chodila na stredni (2r. chybelo do maturity). Na brigadu jsem chodila denne do solarka po skole a nekdy o vikendu v kuchyni v restauraci, kde jsem mela dopoledne v tydnu praxi, tak chteli, abych chodila brigadne. Muz je starsi a davno leta pracoval.
Po maturite byla svatba a 15 mes. po ni az dite. Neni to takova prca, jak si predstavujes.

cverunka
Ukecaná baba ;) 2408 příspěvků 16.04.18 22:15

Když se musí, tak to určitě jde. Ale proč si to komplikovat? Většina holek, co znám si už s děckama školu nedodělala. Nebylo hlídání, čas, děcka nemocné,… Není to moc sranda.

lucyinka
Povídálka 16 příspěvků 16.04.18 22:36

Určitě je lepší prvně dostudovat. Holky, které měly mimčo při škole, většinou u nás školu nedodělaly (některé měly rizikové těhotenství, jiné zase náročné mimčo, některým to připadlo zbytečné a teď toho litují). Navíc některé školy neumožňují přestup z prezenční formy studia na kombinovanou. Já jsem šla na VŠ rovnou na kombinovanou formu studia a u toho jsem celou dobu pracovala na plný úvazek. Mezitím společné bydlení, po státnicích svatba a za půl roku po svatbě těhotenství. Když to vezmu zpětně, udělala bych to znovu stejně. Školu mám za sebou, odpracováno a zkušenosti mám také a po mateřské mám místo, kam se můžu vrátit…

Makito
Kecalka 407 příspěvků 16.04.18 22:43

Já měla hotovou VŠ, pak jsem byla těhotná a rozhodla se, že jak se malá narodí, to bylo v červnu, tak že na konci září půjdu ještě na 2 roky na VŠ, dodělat si další předmět, byla jsem přijata, ale vzdala jsem to, s miminkem to prostě nejde, měla asi 3 měsíce, já kojila, prostě jsem se rozhodla, že s ní budu a tak rychle to uteklo, už bude mít letos sedm. Nelituji.
Myslím si, že máte čas. Kolik má přítel, že tak spěchá?
Přeji ti, ať se správně rozhodneš, jsi ještě mladá, ve 23 nebo 24 doděláš VŠ a to je nejlepší věk na miminko.
Držím pěsti! :hug:

levandule23
Kecalka 460 příspěvků 16.04.18 23:16

Chápu tě, chápu touhu po miminku. Ale počkej. Dodelej si v klidu školu, u toho brigadne nebo na půl úvazku pracuj, začněte spolu s přítelem bydlet. Pak jdi na rok pracovat a pak až plánuj dítě. Pokud si chceš mateřství užít naplno, nezen se do něj. Sama studuju a mám kolem sebe spoustu kamarádek s dětmi a když to vidím, jsem ráda, že stihnu (snad) vystudovat před dítětem.

theressapoch
Kecalka 319 příspěvků 17.04.18 09:57

Já jsem plánovaně otěhotněla v prvním semestru prezenčního studia. A ukončit školu jsem musela už v 6tt. Jelikož jsem měla šílené nevolnosti a od doktorky zakázaný snad i vstávat. Teď už jsem v 2.trimestru, je mi dobře, trošku se nudím a po škole se mi stýská. Moje mamka, která studovala když jsem se narodila, mi říká ať se během rodičovský na nějakou školu zase hlásím. Přítel taky chce, abych si ji dodělala. No já ti povim, mimi se ještě nenarodilo, ale už teď si řikám, že bych studovat nezvládala, a vlastně ani nechtěla. Radši všechen čas věnuji dítěti. Pro mě byla VŠ celkem psychicky náročná, i když mě bavila. S miminkem na krku bych si to nedokázala představit. Takže to nechám osudu. Třeba se mi ještě názor změní. Rozhodně si to ale neplánuji. :nevim: Každopádně si ji dodělat někdy stejně budu muset, vzhledem k mému výběru budoucího povolaní, teda pokud mi to ještě po rodičovský zůstane :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Učíte za peníze kouřit děti! Youtuber Kovy griluje Boučka a spol. kvůli reklamě na IQOS

Mezinárodní filmový festival ve Varech nebyl letos jen ve znamení filmu a... číst dále >

Ostudné video: Král eurobyrokratů Juncker se na summitu NATO ožral jak mužik

Českým médiím, přes polemiku o kondici prezidenta Miloše Zemana na setkání... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama