Miminko a strach z budoucnosti

17.11.15 07:07

Miminko a strach z budoucnosti

Dobrý den trochu hloupá otázka. Ale chci se zeptat. Chtěla jsem ještě jedno mimi. Ale moc se bojím toho, co se ted děje ve světě. Myslím si, že je nezodpovědné přivést na svět miminko. Prosím, napište mi vás názor, možná se zbytečně obávám. Další věc je mi 35 let, takže nejmladší maminka nebudu. Děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20683
17.11.15 07:30

Myslím, že slušně blbneš. Tak se zavři někam do krytu a bude. Měli jsme pár let skoro absolutního pocitu bezpečí, ale co se týče světa, nikdy nebyl úplně bezpečný a asi nikdy nebude. Rozhodně si nemyslím, že bysme kvůli tomu měli dobrovolně vymřít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
missah
17.11.15 07:30

Myslíš, že e určitě obáváš zbytečně. Ošklivé věci si lidi dělali vždy a pořád budou. Bohužel. Hodně se o tom teď dozvídáme z médií. Ale když by jsi se koukla zpět v čase, zjistíš, ze vždy se najdou blbci co škodí.
Pokud chceš další dítě, tímhle se fakt netrap. Budeme si muset zvyknout na vyšší bezpečnostní opatření, to už ale stejně je. Na letištích atd.

• Nahlásit
  • Citovat
2032
17.11.15 07:56

Kdyby takhle premysleli vsichni, tak vymreme :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 08:01

Moje babka se narodila během 1. světové války, moje jiní 2 prarodiče během 2. světové války a všichni 3 se dožili 21. století, kdyby jejich rodiče uvažovali jako ty, tak tu dnes nejsem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
17.11.15 08:10

Tak já to docela chápu, moje myšlenky se občas ubírají stejným směrem. za prvé mě děsí to, že kdyby se někde něco dělo, tak s pti dětma nikam a nikomu neuteču a za druhý si taky říkám, jestli to není nezodpovědný rodit děti do týhle doby, pak se o ně bát atd.. já to fakt chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33969
17.11.15 08:14

@janmar80 myslím,že se obáváš zbytečně. Zlo tu bylo a vždycky bude, ale rozumím ti.Taky mě občas jde v myšlenkách v čem to moje dítě jednou bude žít, ale věřím, že jak to zvládli naši předci tak to zvládneme i my :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
17.11.15 08:17

Cítím to stejně jako @Krrysa.
Mám dvě děti a to co se teď děje mě hrozně ubíjí.. Snažím se na to myslet co nejméně, protože s tím člověk stejnak nic moc nenadělá a museli bysme být jen zalezlí doma..
Ale tvoje pocity naprosto chápu a sdílím je..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
17.11.15 08:20

Mě třeba hrozně teď štve ta nejistota.. Toto není jak klasická válka, jsou to jednotlivci, kteří se mohou vyskytnou kdekoli, kdykoli, je to hrozně nevyzpytatelné. A nejhorší na tom je, že člověk aby se pomale bál jít na rozsvícení vánočního stromku, protože JE to pobuřuje..:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13215
17.11.15 08:24

My se zrovna o vikendu s manzelem shodli, ze nasim detem ke skolnimu vzdelani, ovladani pocitace a ridicaku dame jako zaklad i zbrojni pas. Je to strasne, ale doba si to bohuzel žádá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33969
17.11.15 08:26

@Lejaa chtěla jsem jet do Pha na vánoční trhy, ale nějak mě začaly místa kde je moc lidí děsit..vadilo mě to už dřív, ale ted je to ještě horší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
17.11.15 08:29
@Denisa76 píše:
@Lejaa chtěla jsem jet do Pha na vánoční trhy, ale nějak mě začaly místa kde je moc lidí děsit..vadilo mě to už dřív, ale ted je to ještě horší

Manžel tam bude brát děti na rozsvicování vánočního stromu, prý to bývá velká akce a moc lidí. Taky z toho nemám dobrý pocit, je to smutné :nevim: :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
17.11.15 08:32

@janmar80 Ber to tak - v každé době se lidé báli budoucnosti, v každé. Na to opravdu nemůžeš myslet při plození dětí. Právě proto je děláme, aby ta budoucnost byla lepší, aby oni ji lepší udělali! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20683
17.11.15 08:35
@nozu píše:
My se zrovna o vikendu s manzelem shodli, ze nasim detem ke skolnimu vzdelani, ovladani pocitace a ridicaku dame jako zaklad i zbrojni pas. Je to strasne, ale doba si to bohuzel žádá…

Co si doba žádá? Postřílet se navzájem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10738
17.11.15 08:35
@Krrysa píše:
Tak já to docela chápu, moje myšlenky se občas ubírají stejným směrem. za prvé mě děsí to, že kdyby se někde něco dělo, tak s pti dětma nikam a nikomu neuteču a za druhý si taky říkám, jestli to není nezodpovědný rodit děti do týhle doby, pak se o ně bát atd.. já to fakt chápu.

do který doby myslíš? :)

do světové války, do politických procesů v padesátých letech, do studené války? nebo do doby, kdy nějaký vrahoun povraždí děti na táboře či ve škole? (bombové útoky se dějí posledních dvacet let, jsou strašné, ale ne nové. Určitě ne tak nové abychom se jich začali bát až teď, že)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama