Miminko a zvracení

Anonymní
17.11.20 07:45

Miminko a zvracení

Ahoj holky, mám první miminko tak si tady jdu pro vaši radu. Máme s přítelem měsíční holčičku. Zatím bylo všechno v pořádku. Je plně na UM.
Dneska ráno malá vstávala na papání tak, jak je zvyklá kolem 3 hodiny ranní. Vypila 100 ml a zase usnula. Tak samo se probudila i o půl 7 ráno. Vypila 135ml dala jsem ji na odbrknuti ale ani za 15 minut si neodbrkla (stava se nám častěji, že si neodbrkne),prebalila jsem ji Teda a položila do postýlky. Malá spala. Asi za 5 minut jsem se do ložnice vrátila. Byla celá úplně rudá, zvracela a nemohla se nadechnout. Takové zvracení u ní ale opravdu neznám, vždycky se jen ublinkla. Teď bych řekla, že vyzvracela vše, co během noci vypila. Opravdu toho bylo strašně hodně a zvracela celkem i do dálky. Dala jsem ji Teda do pozice jakoby do sedu, rozkuckala se a od té doby se mi zdá normální. Ani neplakala.
Opravdu mě to vyděsilo a nevím, jestli nemůže jít o něco vážnějšího, nebo je to u miminek normální?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12724
17.11.20 07:57

Do jiste miry to normalni je, ublinkava v nejake forme az 50% mimin. Ale pokud vyslovene hazi savle do dalky, tak to je neco, co by se melo hlidat, duvodu muze byt vic. Pokud by se to opakovalo, porad se s doktorkou. Muze jit o reflux, ktery se vetsinou spravi sam casem, ale je u nej potreba dodrzovat urcita opatreni, tezsi formy se resi I leky. Taky se takhle muzebyl projevovat alergie na kravske mleko. Z jednoho pripadu bych zaver nedelala, treba ji fakt zlobil ten vzduch, co neodbrkla, ale hlidej to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
827
17.11.20 08:19

Mně jednou miminko hodilo šavli přes rameno, pěkný proud a hezky do dálky. Byli jsme ještě v nemocnici, viděla to i sestřička a prý by si z toho nic nedělala, když se stane jednou, u nás to tak opravdu zůstalo a dále už bylo jen běžné ublinkávání. Pokud nemáte, pro jistotu bych dala do postýlky monitor dechu, ať tě upozorní na případné dušení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1761
17.11.20 09:18

Nemejte postylku úplně v rovině, drobet ji dejte do vysky a doporucuju monitor dechu. Miminka ublinkavaji, obcas si neodblinknou a může to přijít později. Přes den bych ji radeji měla vždy pod dohledem a na noc bych používala monitor dechu. Ublinkavani je normalni, ale raději hlidejte :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3861
17.11.20 09:21

Pokud se tak stane jednou nebo výjimečně jednou za čas, není potřeba to řešit.
Pokud by se opakovalo, je třeba to hlásit dr.
Každopádně důsledně hlídej, ať si odbrkne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61742
17.11.20 10:37

Jen sleduj.. Já mám doma malého poblijouna, jednou za čas hodí savli, za kterou by se nemusel stydět dospělý.. Zvýšit postýlku, určitě nenechávát mrne samotné.. Pokud by se opakovalo, tak se obrátit na dr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.20 23:04

Ahoj, taky mam blici dite, je to uplne na palici, nehazi savle ani do dalky, ale proste z nej vytece vic ci min vypiteho, je jedno jestli si krknul nebo ne, je jedno v jake je poloze a je jedno jak dlouho je po jidle (plne kojen, tyden testujeme zeleninu).
Pribira, cura, je vesely, pohyblivy, neplace skoro vubec, ale jeden blinka i treba 30×, jindy skoro vubec…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.20 23:06

Jo a tedy urcite pres den zabezpecit proti duseni, mit pod dohledem, zvednutou postylku, monitor dechu rozhodne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat