Miminko bez prsu neusne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klarcaa
Povídálka 23 příspěvků 23.10.18 14:49
Miminko bez prsu neusne

Ahoj holky, mám 7mi týdenní holčičku, která mi za žádnou cenu nevezme dudlíka a neusne bez prsa. Nevím jestli je ještě brzo to řešit, ale nechci to nechat zajít tak daleko, aby jí byl třeba rok a více a ona byla závislák na prsu a neusla bez něj. Přes den jí nakojím a když jí dám do kočáru, tak někdy usne..ale po koupání a příprava spát jí do kočáru už dávat nechci a drncat sní po bytě. Navíc se hrozně přepíjí, pak blinká..věčnej koloběh…zkusila jsem jí dát i lahvičku tak tu vypila ale stejně neměla dost a chtěla se docucnout z prsa. Nevíte jak to odnaučit? vyřvat takhle malé miminko nechci nechávat. CHování, broukání nic nepomáhá na usnutí.
 děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 23.10.18 14:53

Je jí sedm týdnů, chce tvoji blízkost… Zkus šátek, nebo uspávej v kočáru a pak ji přenes do postýlky. Já malého uspávala i prsa do osmi měsíců. Teď má necelý rok a před deseti dny jsem ho odstavila úplně. A dudlíka mi za celou dobu vzal na usnutí jednou, kojené děti ho většinou nechtějí.

Příspěvek upraven 23.10.18 v 14:54

pikola
Neúnavná pisatelka 19256 příspěvků 23.10.18 14:54

Já takhle kojila na spaní do dvou let, nikdy nevzala lahev s mlíkem ani dudlík. Udělej to tak, jak to vyhovuje tobě, každý má něco. Já byla ráda, že to prostě bylo vždy po ruce, nakojila jsem a dala do postýlky, nebo usnula sama v kočárku když jsme byli venku. Ale nedělala jsem ze sebe v noci dudlík, prostě napít a jak usnula tak přendat.

Klarcaa
Povídálka 23 příspěvků 23.10.18 14:57

@pikola a dala si jí někdy na hlídání k někomu jinému?

paandatko
Ukecaná baba ;) 1192 příspěvků 4 inzeráty 23.10.18 15:01

Je ji 7 tydnu a jeji jedina potreba je prso a mama, to je cely jeji svet. Tak ji ho neber. A bud rada, ze ji prso uklidni a uspi. Nekaz si kojeni flaskou. Co by za to daly ty, co cele dny a noci pronosi. Me tak usinal syn, nijak me to neobtezovalo, je to prece moje dite. Dcera u koheni usinala, ted ji lezou zuby a chce se nosit, tak nosim a tesim se az zase bude u kojeni usinat.

pikola
Neúnavná pisatelka 19256 příspěvků 23.10.18 15:02
@Klarcaa píše:
@pikola a dala si jí někdy na hlídání k někomu jinému?

No jako dvou měsíční jí měla na vození tak na 2 hodiny tchýně, v 1,5 roce chodila do školky na půl den. Ono když to jinak nejde, tak odpadnou i bez toho :mrgreen: Já jinak hlídání neměla žádné, rodina byla daleko.

Klarcaa
Povídálka 23 příspěvků 23.10.18 15:04

já vím, že je malinká ještě,ale nechtěla bych, aby se z toho stal zlozvyk a až bude starší, tak bude dělat scény, že to prso nebude mít nebo co když přijdu o mlíko, tak jí pak zvykat

Helileli
Závislačka 2946 příspěvků 23.10.18 15:08

V tomto věku mělo kojení pod palcem mimino, vůbec jsem neřešila kdy, kde a jak chce kojit. Naopak jsem trochu kvetla z druhorozeného syna, který u prsa neusinal, to jsem tajtrlikovala s bílým šumem, za těch prvních několik měsíců jsem oddělal vysavač, protože usnul jen u něj. Zlatý prso. Pak jsem přešla na uspávání flaškou, to už bylo po odstavu, dala jsem flašku a odešla, dítě ji vypili a usnulo. Kolem 2 let jsem bez velkých dramat přesunula pití mléka k večeři, postupně.

V sedmi týdnech si nekaz zbytečně kojení flaškou a buď ráda, že usne ;)

Helileli
Závislačka 2946 příspěvků 23.10.18 15:12

Jo a za mě, mnohem horší mi přijde uspávání pohybem, u prsa si dítě zvyklo usnout v klidu, zpocatku jsem zkusila i chování a houpání a výsledek byl, že jakmile jsem přestala, dítě bylo vzhůru. Stejně tak spaní v kočárku, musela jsem jet, jakmile jsem zastavila, dítě vzhůru. Pro mě spánek dítěte byl čas odpočinku, ne příležitost ke kulturistickým a turistickým výkonům.

pikola
Neúnavná pisatelka 19256 příspěvků 23.10.18 15:13
@Klarcaa píše:
já vím, že je malinká ještě,ale nechtěla bych, aby se z toho stal zlozvyk a až bude starší, tak bude dělat scény, že to prso nebude mít nebo co když přijdu o mlíko, tak jí pak zvykat

Tak to nahradíš jiným zlozvykem :nevim: když přijdeš o mlíko tak přijdeš, ale je lepší nedávat už teď lahev.

Klarcaa
Povídálka 23 příspěvků 23.10.18 15:15

to bych ale mohla ležet celej den :D spí čím dál míň, jakmile se od ní zvednu tak začne brečet. ona ani nepije, jen si mě tak dumlá právě…

pikola
Neúnavná pisatelka 19256 příspěvků 23.10.18 15:19
@Klarcaa píše:
to bych ale mohla ležet celej den :D spí čím dál míň, jakmile se od ní zvednu tak začne brečet. ona ani nepije, jen si mě tak dumlá právě…

Tak uspi a běž, takhle jí děláš dudlík. Já si pamatuju jak jsem se plazila po 4 z ložnice občas :mrgreen: je to malý miminko a tím kojením a cucáním se uklinuje. Je rozdíl právě jen uspat a nebo aby tě ocucávala celou dobu. Zase ber jako pozitivum, aspoň u toho můžeš ležet :P

Klarcaa
Povídálka 23 příspěvků 23.10.18 15:24

ona usne, ale jakmile se odplížím tak se vzbudí..že třeba není odkrklá pořádně nebo prdík a hotovo..musím zase zalehnout..nevadilo by mi to v případě že by u prsa usla spala, ale ona se několikrát vzbudí a prostě si chce jen dumlat

paandatko
Ukecaná baba ;) 1192 příspěvků 4 inzeráty 23.10.18 15:26

Pokud mas jen ji, tak nemas co resit.
Ja takhle kojila i druhorozenou prvni tri mesice, se synem jsme hrali domino, pexeso, cetli. Nekdy mam pocit, ze se to zbytecne komplikuje. Je to mimino, chce byt na prsu, tak bude. Resit co bude za rok, dva mi prijde zbytecne. Syn byl kojeny do 2,5, spaval v nasi posteli. Twd ma 3. Spi sam, ve sve posteli po precreni pohadky do 5 minut. Vse ma svuj cas. Jikdy bych ho nenechala plakat v postylce samotneho. A to ani dceru. Jsme tady prece pro ne. Dite se chovanim rozmazlit neda, ani naucit. To neni zadny zlozvyk, jen jejich potreba.
A pozor na to nositko, pro takoveho prdolu tak Tula, Storch nebo Caboo. Jinak satek.

Hadumi
Extra třída :D 13507 příspěvků 23.10.18 15:26

@Klarcaa obě děti usínaly u prsa několik měsíců. Obě děti spaly na mně, u druhého jsem si pořídila nosítko, takže jsem zvládla i nějakou tu práci doma.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >