Miminko blinká po každém kojení

9.9.21 20:03

Miminko blinka po každém kojení

Zdravím, mám dotaz ohledně blinkani po kojení. Malá má 15 dní takže čerstvé mimi, kojim (nebo se snažím) a po každém kojení blinka. A nejedná se pouze o malé ublinknutí, ale vyjde z ní docela dost. Hned nato si začne opět cumlat ruce jako když má hlad a to podle váhy má navíc třeba 50-90g takže by měla být najedena dostatečně. K tomu když jí jen nakojim tak usne třeba na hodinu, hodinu a půl a už je vzhůru a kňourá, mlaska a pak začne plakat. Když jí dám umělé mléko tak to si ani neublinkne, krkne si a usne a spí krásně 3 hodiny přes den a v noci 4. Nesetkal se někdo s něčím podobným? Jediné co mě napadá je, že buď mám málo výživné mléko nebo jí v něm něco vadí a proto i to zvracení. Když jsem to řekla doktorovi ten mi jen řekl, že se přejí a nadbytek ublije. Kojim vždy z jednoho prsu max 20 minut a střídám prsa při každém kojení. Děkuji za všechny odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1794
9.9.21 20:05

Nedávala bych UM pokud chceš kojit. To že se mimino kojí třeba po hodině je normální. Přikláním se k tomu, co říká doktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14686
9.9.21 20:15

Chces kojit nebo ne?

Jestli ano, tak zahod UM a koj.
Ublinkavani je normalni (proste toho nacuca moc) a kratke intervaly taky (dite fakt neni robot. Nebo ty jis presne po trech hodinach…?)

Je strasne malinka, cele kojeni si teprv musi sednout, stabilizovat.
Krmenim UM si to cele akorat kazis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32451
9.9.21 20:19

Kojení je potřeba přizpůsobit miminu. Ne podle hodin. Umělá výživa jí zácpě a spí. Mateřské mléko je výborně stravitelné :palec: Rozhodně není málo výživné, slabý mlíko neexistuje :zed:
Některé děti prostě zvrací. Pravděpodobně z toho vyroste.
Jestli chceš kojit, tak koj, jak si řekne a flašku zahoď :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10798
9.9.21 20:26

Ublinkavani je úplně normální. UM nedavej a koj jak si řekne, klidně po té hodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5869
9.9.21 20:37

Vyhoď to umělé mléko!!! Proč ho dávaš? Kdo ti to poradil??? Prostě koj. Dle dítěte.. co hodinu, co dvě, nebo co tří… kašli na to UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
9.9.21 20:55

Má dcerka, po narození a po kojení také pořád zvracela, bylo to náročné, zvracela dost. Před odchodem na procházku sem po kojení musela nějakou dobu počkat než jsem s ní mohla manipulovat aby se nepozvracela, pokud jsem nepočkala tak jsem ji třeba i 5× převlékala. U syna jsem to neznala. Ale kojila jsem ji kdy si řekla, kojim ji v noci doteď. Upravilo se to až ve čtvrtém měsíci. Držím palce. A hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
9.9.21 21:03

Syn taky hodně zvracel, po každým kojení to litalo, hrůza. S příkrmy to pomalu odeznělo. Mlíkem to není, jestli kadi normalne(barva), tak to asi neřeš. Na reflux mi tenkrát Mudr něco doporučila, ale už si to nepamatuju, každopádně jsem mu to stejně moc nedávala a prostě jsem hodně prala, dávala bryndacky a snažila se moc nemackat bříško. Jo a taky v postýlce podkládala matrací, aby měl hlavičku výš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.9.21 01:56

@Veru1987 dokrmovali jí UM už v porodnici když jsem mela ještě málo mlika a i domů nás pouštěli s tím, že budu muset dokrmovat UM. :nevim: když prostě vytáhla prsa a stále měla hlad nemohla jsem jí nechat o hladu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
10.9.21 03:55

Na ublinkavani gastrotuss kapky nebo Nutriton ředí se prášek s vodou a vznikne gelik. Dává se před kojením. Jednak je to pakárna připravovat a naší malý to spíš škodilo. Bolelo ji po obojím bříško kroutila se tím pádem jak sebou mlela blinkala ještě víc.
Takže jsme to nechali.

Má zvýšenou polohu v postýlce. Po kojení ji chvíli nosím, aby ji tzv. slehlo. Jak už tu bylo zmíněno, když jdeme ven jdeme až trošku dýl. Má bryndacky, prevlikame casto.

Ono čim je starší zlepšuje se to.
To ublinkavani vypadá někdy, že je dost ale zkus si malou lžičku vylít na plenu a uvidíš jakou to udělá mokrou mapu.

A přibírá? Čůrá pravidelně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.9.21 02:00

@Lucie_Sx up upřímně už ani nevím jestli chci kojit. Já jsem akorát ve stresu a malá taky. Pořádně nespí a i když mi prsa vytáhne total nadoraz tak si stejně pořád říká o krmení. Nevím jestli má nějaký ten růstový spurt nebo je prostě jen žravá, ale kvůli kojení jsme obě akorát nešťastné. Pokračuju v něm jenom proto, že mi okolí říká ať to nevzdávám. Ale já už bych to vzdala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10798
11.9.21 10:13
@Janinka.1995 píše:
@Lucie_Sx up upřímně už ani nevím jestli chci kojit. Já jsem akorát ve stresu a malá taky. Pořádně nespí a i když mi prsa vytáhne total nadoraz tak si stejně pořád říká o krmení. Nevím jestli má nějaký ten růstový spurt nebo je prostě jen žravá, ale kvůli kojení jsme obě akorát nešťastné. Pokračuju v něm jenom proto, že mi okolí říká ať to nevzdávám. Ale já už bych to vzdala.

Na okolí se vykašli. Spokojená máma a spokojený dítě je to nejdůležitější. UM není jed. Vyrostlo na něm spousta dětí. Když to nejde tak to nejde, nemusíš nikomu nic vysvětlovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14686
11.9.21 17:36
@Janinka.1995 píše:

Kojit je urcite lepsi, ale mas to pokazeny uz od porodnice a ted by to chtelo o to kojeni zabojovat. Jestli si na to netroufas (pusobi to tak), nema to cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.9.21 18:24

@Lucie_Sx snažím se jen kojit, ale někdy i po vykojeni obou prsou má pořád hlad (asi máme otesánka). A potom mi nezbývá než jí dát UM a to potom usne a spí tak ty 3-4 hodiny. Právě si taky myslím, že už mi to rozhodili v porodnici. Já bych samozřejmě byla radši za plné kojení a budu to stále zkoušet, ale bojím se, že to nevyjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14686
11.9.21 19:25
@Janinka.1995 píše:
@Lucie_Sx snažím se jen kojit, ale někdy i po vykojeni obou prsou má pořád hlad (asi máme otesánka). A potom mi nezbývá než jí dát UM a to potom usne a spí tak ty 3-4 hodiny. Právě si taky myslím, že už mi to rozhodili v porodnici. Já bych samozřejmě byla radši za plné kojení a budu to stále zkoušet, ale bojím se, že to nevyjde.

No to nestaci, bat se. Idealne vyhodit flasku a kojit klidne po hodine, dokrmit az kdyz je fakt krize a pouze treba strikackou po prstu.
Jak mas dite zvykle na flasku, tak si ji proste bude vyrvavat. Nemusi mit vubec hlad, proste flaska je pohodlnejsi.
Osobne bych se na dokrm vykaslala a jen kojila, pokud to jen trochu pujde.
Ale jak jsem psala, musis ty sama fakt chtit. Samo se to neudela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat