Miminko brečí, protože chce chovat?

268
31.5.21 10:46

Miminko brečí, protože chce chovat?

Zdravím maminky,
už jsem opravdu bezradná a nevím na koho se obrátit. Mám dvouměsíční dvojčátka. To že se budí a spí na střídačku, tedy nemám ani chvilku přes den na nic čas, chápu. Ale nechápu, proč mi poslední dva dny pořád brečí bez zjevneho důvodu. :( Plen mají za den pocuranych i pokaděnyých stejně jako vždy. Mléka pijí také pořád stejně (jsou na UM, tak o tom mám přehled.) Zkoušela jsem jim dát více mléka, víc prebalovat, zaujmout hračkou a nic. Řev přestane jen, když je zvednu a chovám. (Že by to byly prdíky si nemyslím, jelikož to řvou i v náručí). Takže má otázka zní… Stalo se některé z vás, že by vám miminko neustále brečel jen proto, že chce chovat? :think: Popřípadě, jak jste to prosím řešili, jelikož ono chovat dvě děti najednou není žádná sranda. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1903
31.5.21 10:49

Mám tedy jen jedno, ale řešila jsem to šátkem, nosítkem. Holky vážou i dvojčata. Pokud máš FB, doporučuji skupinku Nosíme děti. Holky jsou tam ochotný a poradí :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6680
31.5.21 10:57

Jistě, chtějí se chovat, taky co jinýho když jsou mimina co se ani neotoci, hračky je zatím nebavi. Jejich největší zábava a jistota jsi ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
31.5.21 10:58

@zuza92 Děkuji, nosítko na ně mám, ale kvůli zádům je nezvládnu nosit delší dobu než půl hodiny a stejně s tím nic nezvládnu udělat. :( Asi se to nějak bude muset prostě vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1278
31.5.21 10:59

Samozřejmě je to jedna ze základních potřeb takhle malého dítěte, stejně důležitá jako mlíko a čistý zadek. Chápu, že u dvojčat je to náročné, zkus ten šátek. Jinak u mojí dcery začala potřeba chování výrazněji klesat po 3. měsíci, tak třeba… Ale každé dítě je jiné, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1839
31.5.21 11:03

Našla jsem si pohodlnou polohu, většinou nějak v pololeže s polštářem, a miminko usadila na sebe do nějaké polohy vyhovující oběma.

Po ruce jsem měla pití, jídlo, knihu, mobil a kapesníky. Dokud nemusíš jít čůrat…

Neuděláš doma nic, to jo, ale to se nedá nic dělat. Však ono to počká.

Akorát jsem teda neměla dvojčata, ty musí být obtížnější usadit…

Nositko, šátek - ja nevím, s dvojcatama se strhas, nosit furt obě. Jedno jsem nosila, když jsem už měla doma starší děti a nemohla jsem furt jenom ležet, ale dvě bych nosit každý den, celý den nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
31.5.21 11:03

@Kolicek95 Oni tímto neustálým brekotem právěže začali až teď v těch dvou měsících. Do teď jim v podstatě stačil dudlík, chvilku pohoupat na rukách, uložit a spali, ale teď se asi právě chtějí chovat pořád…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9980
31.5.21 11:08

@Elea9 je to úplně normální, dítě potřebuje taky kontakt. Je to samozřejmě náročnější, když jsou dvě. Pořiď si správné ergonomické nosítko (žádný Babybjorn, to zničí záda tobě i dětem), to určitě pomůže.

Zkus je postupně navést na stejný režim, aby aspoň spaly ve stejnou dobu. Čas pro tebe je taky hodně důležitý. Právě po šestinedělí se to začne trochu lámat, miminko už není takové spací, jako bylo předtím.

Drž se :hug: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268

@Platanka To jsem praktikovala do jednoho měsíce… Teď o to se mnou ležet nejeví žádný zájem, chvilku se snaží zvedat hlavu a pak brečí. Když se chovají, tam se s nimi musí chodit, aby nebrečeli a mohli se rozhlížet… Nejlépe stále z místnosti do místnosti :D. Jediné štěstí je, že je jim absolutně jedno, kdo je chová, takže o víkendu jezdíme k babičkám a ty klidně chovají. Jenže to zase nic neudělám, jelikož jsme celý den " na návštěvě".

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1783

Tak jistě, že můžou brečet, protože chtějí být u mámy. V tomto věku chtějí jen jídlo, čistou plenku, spánek a mamu. Hlavně mamu. Dcera byla šíleně kontaktní, měla jsem ji na sobě v podstatě nonstop prvních asi 7 měsíců, jinak rvala. Vyřešilo to nosítko, ona spokojená u mě, já spokojená, že furt nerve a můžu I něco udělat a věnovat se starší dětem. Nosit se dají i dvojčata. A nemusíš pořád, stačí než usnou, pak si sedni a třeba se trochu kolibej, hlad je… některé děti se dají i odložit poté, co v tom nosítka usnou. Nebo měj jedno v nositku a druhé v ruce. Nebo si sedni na gauč a dej si je na hruď, každého na jednu stranu. Nebo na klín, resne vedle nohy atp. Prostě chtějí kontakt a je spousta způsobu, jak jim ho dopřát. Pokud nás žádné starší dítě, je to o to jednodušší. Můžeš klidně celý. den sedět na gauči s dětmi na břiše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1657
31.5.21 11:12

Je to normalni. Dite chce citit matku, je to prirozena potreba. Ja hlavne mladsiho nosila ba sobe privazaneho furt cca do roka, jinak se neuklidnil. S dvojcaty he to tezsi samozrejme…vidavala jsem asi dve zeny, co takhle dvojky nosily jedno uvazane vepredu, jedno vzadu. Deti byly klidne. Muzes to taky zkusit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.5.21 11:28

Mám holčičku a bylo to podobné, ale měla vždy takové jen období, kdy chtěla být pořád u mě-myslim si, že vždy, když jí něco trápilo(růstový spurt, bolení bříška večer, zoubky, po očkování). Jelikož mám problémy se zády, tak jsem ji nemohla pořád nosit, tak já buď dávala dudlík, dávala jsem si ji na stehna v polosedu na gauči a jen si s ní povídala či ukazovala černobílé obrázky (to se jí hrozně líbilo pozorovat), nebo jsem ji dala na zem na deku k sobě, aby mě pozorovala při práci (uklízení, vaření) nebo jsem si k ní jen sedla a ukazovala něco. Vím, že pro miminko je nejlepší být u mamky, chovat a chovat, ale jelikož mám záda v hrozném stavu (bude mě čekat i operace nejspíš), tak malá byla spokojená i tak, že je byla na blízku a zároveň teď když je jí 6,5 měsíce, tak si na dece sama vydrží hrát i hodiny. Sedím od ní vždy max 2 metry, občas se koukne jestli tam jsem a hraje si dál a je spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
31.5.21 11:38

Jasně že brečí, protože chtějí k mamince. Nemají to jak dát najevo jinak. Taky jsem chovala :) a nosila v nosítku :) Jinak bych ani prádlo do pračky nehodila bez řevu. Dá se uvázat jedno dopředu, druhé dozadu. Jak tady něěkdo zmiňoval, mrkni na skupinky o nošení. Vím, že dvě jsou náročnější, tak zkus zapojit babičku, nebo víc manžela. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
194
31.5.21 11:38

Chápu tě :hug: období od 2 do 4 měsíců je v tomto nejnáročnější, úplně si to pamatuju. Pak už děti vydrží u hrazdičky, na dece, u hraček. Veškerý úklid jsem v tomto období řešila když byl doma manžel a mohl je vzít na procházku, nebo když spaly.
Ještě pomáhalo pouštět hudbu, to je chvíli zabavilo, houpací lehátko (na chvíli, vím že není ideální kvůli zadum), kolotoč nad postýlku, když koukaly na zajímavé hračky, a taky společnost dalších lidí..pozvi babičky k vám, at chovají ony a ty si v klidu uděláš co potřebuješ. Uteče to jako voda a deti které se pretaci nebo se začínají plazit či lézt se zabaví víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64319
31.5.21 12:01

@Elea9 může to být cokoliv, klidně i to, že chtějí chovat, osobně šátek, nositko a hurá.. Nemám tedy dvojčata, ale.. Dá se, holky, co měly dvojčata, měly díky šátku šanci si aspoň trochu oddechnout :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat