Miminko chce pořád jíst

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 14:52
Miminko chce porad jist

Prosim o jakoukoliv radu… mame 7 tydenni miminko, plne kojene, pije 30-40 minut. Prvni dva tydny pilo kazde 2-3 hodinky, v noci se budil po sesti hodinach. Ve trech tydnech se to zmenilo a trva doted. Chce porad jist. Kojim temer nepretrzite. Usne u toho, chvilku spi, vzbudi se a chce pokracovat. Malokdy usne na dve tri hodiny. Okamzite zacne kricet, muzeme nosit, povidat, zpivat, nepomuze nic, jen to prso. Preji se, vyblinka a chce jist znova. Jsem zoufala, cely den lezim na gauci a krmim. Ja za jeho 7 tydnu zivota byla trikrat na prochazce s kocarkem, za dvouhodinovou prochazku jsem ho musela dvakrat nakojit :(. Tak moc bych s nim chtela ven, jenze nakrmim, rychle oblecu, dam do kocarku, vyjedu z domu a zase hystericky krik. Neusne, neutisi se. Jak dlouho bude bez jidla, tak dlouho krici. Zpatky na gauc a krmit. Cesta k doktorce horor. Dneska uz jsem to nezvladla a dala mu UM. Ulozila do postylky. Blinkani, krik, nakonec ho dokazala utisit mamka. Ja uz jsem zoufala, nevim, delam neco spatne? Vzdyt ja stravila sedm tydnu prilepena na gauci… a maly se mnou :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

modravlocka
Kecalka 219 příspěvků 31.10.18 14:59

Pribírá? Pokud ano, nebude to hlady, ale spíš hodně výraznou sací potřebou. Některá malá miminka to tak mají, časem by se to mělo zlepšit. Druhá možnost je, že ho bolí bříško a tím sanim si rozhybava střeva. Zkoušela jsi nahrivat bříško, případně fenyklovy nebo kmínový čaj?

Marben
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 31.10.18 15:16

Souhlasím s příspěvkem přede mnou. Nebo co dudlík? Dáváš? Mohl by ho uklidnit. Případně bavlněnou plenku na muchlání, obě mé děti s ní usínali a šmudlali se s ní po obličeji přes očička

Martule Lukáš
Stálice 62 příspěvků 31.10.18 15:16

Asi bych zkusila dudlík. Vím že to není úplně doporučeno,ale já měla obě děti s dudlíkem a nijak je to nepoznamenalo. Pokud má miminko potřebu sát,dalo by se to tím vyřešit. A budeš moct vstát z gauče. :lol: Přeji hodně štěstí,ať se to brzy zlepší… :mavam:

Keyllah
Echt Kelišová 9308 příspěvků 31.10.18 15:21

Zkus dudlík. Jestli tak často papá a pak blinká, přejí se a z toho ho může bolet i bříško. Dřív než po 2 (říká se po 3)bych určitě nekrmila, zkusila bych dát ten dudlík.....

Ppawlusha
Kecalka 150 příspěvků 31.10.18 15:24
@Anonymní píše:
Prosim o jakoukoliv radu… mame 7 tydenni miminko, plne kojene, pije 30-40 minut. Prvni dva tydny pilo kazde 2-3 hodinky, v noci se budil po sesti hodinach. Ve trech tydnech se to zmenilo a trva doted. Chce porad jist. Kojim temer nepretrzite. Usne u toho, chvilku spi, vzbudi se a chce pokracovat. Malokdy usne na dve tri hodiny. Okamzite zacne kricet, muzeme nosit, povidat, zpivat, nepomuze nic, jen to prso. Preji se, vyblinka a chce jist znova. Jsem zoufala, cely den lezim na gauci a krmim. Ja za jeho 7 tydnu zivota byla trikrat na prochazce s kocarkem, za dvouhodinovou prochazku jsem ho musela dvakrat nakojit :(. Tak moc bych s nim chtela ven, jenze nakrmim, rychle oblecu, dam do kocarku, vyjedu z domu a zase hystericky krik. Neusne, neutisi se. Jak dlouho bude bez jidla, tak dlouho krici. Zpatky na gauc a krmit. Cesta k doktorce horor. Dneska uz jsem to nezvladla a dala mu UM. Ulozila do postylky. Blinkani, krik, nakonec ho dokazala utisit mamka. Ja uz jsem zoufala, nevim, delam neco spatne? Vzdyt ja stravila sedm tydnu prilepena na gauci… a maly se mnou :(

Ahoj, pises že ti hodně blinka. Je to opravdu z prejedeni? Jedna kamarádka to měla u dcery taky a zjistily jí intoleranci na laktozu. Zkus koupit UM low lactose a uvidíš. U nás šestinedeli byl taky horor, ale chod ven. Jinak ti hrábne. Já se taky skoro pokaždé z procházky vracela „s muzikou“, ale venku jsem se vždy cítila lépe než doma mezi 4 stěnama

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 15:59

moc vsem dekuji za prispevky. Dudlik jsem zkousela, mnoho druhu, nechce zadny. Dnes poprve jsem zkusila tu lahvicku, jakmile zjistil, ze v ni je mliko, prijal ji.. dojedl, chvilku knikal, na 15 minut usnul a vzbudil se s krikem. A uz zase kojim. Kdeze tri hodinova pauza. Intoleranci na laktozu, to nevim, pokud je plne kojeny? To mlicko jsem mu dala anti-kolik, vzorek na zkousku z lekarny. Blinka asi posledni dva tydny, z prejezeni. Plenku ani nic jineho na spani zatim nechce. Co me zaujalo, je ta vyrazna saci potreba @modravlocka .. pravdou je, ze se okamzite prisaje, jakmile zmerci cokoliv pred pusinkou, rameno, rucnik, cokoliv, na brisku nezveda hlavicku, ale prisaje se k prosteradlu 8o .. nevim, jestli je to normalni, je to nase prvni miminko.. s tim asi neudelam nic.. cajiky jsem nezkousela. Ven bych sla tak rada!! :dance: . Dekuji vsem, kazda rada mi pomuze, aspon psychicky :-)

srpen89
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 31.10.18 17:42

Podle me mas hladovy dite. Naprosto přesně, co popisuješ jsem kdysi prozivala se synem. Bylo to utrpeni. Nemohli jsme do kramu, ven, nekam jet, v noci nespal, porad rval. Vsichni mi rikali, abych dokrmovala um, vcetne pediatra, ze je hladovej a ja mlada a blba byla zabejcena, ze chci a chci plne kojit do 6 mesice :zed: :zed: :zed: byla to nejvetsi zhovadilost myho zivota. V pulroce jsem zacala s prikrmy a svete div se, jako kdyz utne, mela jsem to nejspokojenejsi dite na svete, zacal spat cele noci. Konecne totiz, po pul roce dostaval poradne najist. Dodnes lituju toho, ze jsem byla tak hloupa a nedala na rady zkusenejsich a neprikrmovala um hned od zacatku. :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 18:08

@srpen89 ano, taky jsem chtela kojit min. do 6 mesicu. Ale pokud budeme takto pokracovat, nezvladnu to psychicky, jinak nez s prikrmy to nepujde. Cas s miminkem si poradne neuzivam, vis sama, jake to je :-(. Dekuji za prispevek, potrebuju nakopnout, proste jsem chtela jen kojit bez UM, ac v hloubi duse vim, ze to takto nepujde.. (moje pediatra me zase nuti jen kojit, ze kdyz krasne pribira, MM staci. No bodejt by nepribiral, kdyz ji cely den v kuse :? )

Hoa Mai
Kelišová 5705 příspěvků 19 inzerátů 31.10.18 18:16
@Anonymní píše:
moc vsem dekuji za prispevky. Dudlik jsem zkousela, mnoho druhu, nechce zadny. Dnes poprve jsem zkusila tu lahvicku, jakmile zjistil, ze v ni je mliko, prijal ji.. dojedl, chvilku knikal, na 15 minut usnul a vzbudil se s krikem. A uz zase kojim. Kdeze tri hodinova pauza. Intoleranci na laktozu, to nevim, pokud je plne kojeny? To mlicko jsem mu dala anti-kolik, vzorek na zkousku z lekarny. Blinka asi posledni dva tydny, z prejezeni. Plenku ani nic jineho na spani zatim nechce. Co me zaujalo, je ta vyrazna saci potreba @modravlocka .. pravdou je, ze se okamzite prisaje, jakmile zmerci cokoliv pred pusinkou, rameno, rucnik, cokoliv, na brisku nezveda hlavicku, ale prisaje se k prosteradlu 8o .. nevim, jestli je to normalni, je to nase prvni miminko.. s tim asi neudelam nic.. cajiky jsem nezkousela. Ven bych sla tak rada!! :dance: . Dekuji vsem, kazda rada mi pomuze, aspon psychicky :-)

Zkusila bych nosit v šátku. Některá miminka vyžadují nepřetržitou blízkost maminky (jak jsem říkala u své dcery - potřebovala z břicha vylézt o 3 měsíce později, řvala prakticky pořád, pokud jsem nekojila, nenosila nebo nekoupala), což se nejlépe uspokojí právě nošením nebo kojením. A když mu nenabídneš nošení (a ne na rukách, v šátku, prostě nasimulovat pobyt v břiše),tak mu logicky zbude jen to kojení. Ta výrazná sací potřeba to může být částečně také, moje děti ji měly taky, dudlík bych stále nabízela. Moje děti měly dudlík všechny, jinak bych dělala 24h denně chodící dudel a to fakt není nic pro mně. Kojení nám to nepokazilo, kojila jsem výlučně všechny tři (to třetí teda ještě kojím).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.18 18:40

@Hoa Mai dudlik na chvilku vezme, jen do doby, kdy zjisti, ze z nej nic nepotece. Budeme zkouset dal, jak pises, nechci byt chodicim dudlikem 24 hod. denne. Dekuji za prispevek, satek urcite zkusim :-)

Shiroi.Ichigo
Kecalka 208 příspěvků 31.10.18 21:51

Ja jsem taky chtela jenom kojit. Dva mesice syn v podstate jenom rval. Ke konci mel i takovy tik. Doktorka zavelela UM pres me protesty. A svete div se, syn najednou zacal spat a zacal delat i jine veci nez rvani.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.18 16:57

@Shiroi.Ichigo Davala jsi mu teda UM po kazdem kojeni? A kolik ml? Nechci mu toho davat zbytecne moc, jak nevi, kdy ma dost, klidne se preji a pak akorat zvraci :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.18 16:59

@Shiroi.Ichigo Davala jsi mu teda UM po kazdem kojeni? A kolik ml? Nechci mu toho davat zbytecne moc, jak nevi, kdy ma dost, klidne se preji a pak akorat zvraci :?

Ppawlusha
Kecalka 150 příspěvků 01.11.18 19:25

K té intoleranci, ano může to být na MM. Kamarádka to taky měla jen když kojila a to že se ti budí po 15 minutách s řevem. To syn dělal taky když si pořádně neodříhnul. Bolelo ho bříško. Davas ho krkat po každém jídle? Někdy to může být i po 20 minutách :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >