Miminko hlavou nahoru - jak pomoci otočení?

Kacik1988
5.6.15 07:52

Miminko hlavou nahoru - jak pomoci otočení?

Ahojky, čekám druhé dítě, jsem dnes 31+5. Včera jsem byla v poradně a na velkém utz, kde nám lékařka sdělila, že miminko je stále hlavičkou nahoru a dole má zadeček. Prý mám cvičit kočičí hřbet, a během dne ležet s pánví podloženou polštáři, abych pánev měla výš než hlavu a prý by to mohlo zabrat aby se miminko otočilo. Samo se asi už neotočí říkala dr., je docela velké. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo nezná způsob jak tomu ještě pomoci. Nějjak se mi nezdá, že by jen to co poradila dr. zabralo. První dcerka byla už od 30.tt krásně hlavičkou dolů, takže tohle neznáme a jsme z toho s partnerem docela vyplašení… Děkuji za rady :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17669
5.6.15 07:57

Nesmysl. První dcera se mi otočila ve 34.tt uplne sama a bez pomoci. Ted cekam druhou a ta je opět KP, tak čekám, kdy se otočí i ona. Pokud se neotoci, ma k tomu důvod.
Jsou i mimina, která se otočí těsně pře porodem. Ve 32.tt bych si z toho hlavu nedělala.. Ostatně ani jindy, ono to není nic tragickeho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1804
5.6.15 07:57

Pak existuje jeste akupunktura (masaz malicku) a manualni otoceni. Ale kdyz ma dite nejaky duvod, proc se neotocilo, nebo je to proste palicak, tak nenadelas nic. Ja jsem mela prvni dite KP, zkouselo se vsechno, nezabralo nic (hrbety, akupunktura, u manualniho otoceni doktor prohlidnul a rekl, ze ani nema cenu to zkouset, ze je tam moc zapasovana). Mala sla ven cisarem, protoze mela velikou hlavu a nedalo se to zkouset prirozene, podle doktora, ktery me rezal, nebyl zadny duvod, proc se poskladala takhle blbe. Mozna jen ta velka hlava (proto ji nechala v horni casti delohy, kde je nejvic mista) a jedna nozicka za uchem, druha pod zadkem a hodne kontrakci behem tehotenstvi, co ji tam nakhle skriply. Druhy dite mam ted predpisove hlavou dolu. Proste nekdy to tak je, rozhodne cvic, znam lidi, kterym to pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22624
5.6.15 07:59

@Kacik1988 já to taky brala celou dobu tak, že buď se otočí a nebo má důvod zůstat hlavou nahoře. Ve 36tt se sám od sebe otočil hlavou dolů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69014
5.6.15 08:13

@Kacik1988 Též mi přijde blbost, že by se samo neotočilo, mě se kluk otočil ve 37tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1075
5.6.15 08:17

@j.a.n.i1 tak kamarádce se malá otočila tři dny před porodem, kdy už se dávno před tím smířila, že bude rodit císařem, ale malá nakonec rozhodla jinak. Jinak si dávala pod zadek polšťáře, ale to nepomohlo, zabral bohužel až velký stres maminky a mimčo se otočilo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.15 08:39

Fyzioterapeut by ti řekl, ze když je mimi vzhůru a ty cítíš pohyby, tak si klekni na čtyři do kočky, pust si orientální muziku, proves břicho a zacni se vlnit a kroutit do všech směru. V téhle poloze ma mimi nejvíc místa pro pohyb. Dělej to často a většinou se mimi fakt otočí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2860
5.6.15 09:08

Já jsem měla první dceru taky zhruba nějak od 31tt KP, a od cca 30tt byla větší, měla taky velkou hlavičku, a byla cca o 2 až 3 napřed. Mě doktoři hned řekli, že je hodně velká a že už se nejspíš neotočí, že tam na to nemá místo a měli pravdu. Podle mě je to individuální, nezbyde ti, než čekat, jak to dopadne u tebe :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kacik1988
5.6.15 09:08

Děkuju za rady :-) jak říkám, já s tím zkušenosti nemám tak nevím jestli se může ještě samo otočit nebo ne. Řídila jsem se tím, co řekla doktorka…

• Nahlásit
  • Citovat
5.6.15 09:18

Já měla miminko taky hlavou nahoru, holky mi říkaly, že se může ještě otočit, že ať zkouším toto a tamto, ale prostě ne! Mimčo má důvod proč se netočí a tak bych to i nechala. A tak jsem šla císařem, nechtěla jsem jako prvorodička přirozeně ani náhodou bych neriskovala zdraví mimča jen proto, že chci rodit normálně. Císařský řez je sice nepřirozený, ale já se zotavila mnohem rychleji, než kdybych rodila normálně a riskovala i potrhání až někam :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2860
5.6.15 09:19

@Kacik1988 Já myslím, že doktoři to umí docela odhadnout, kdy se ještě mimčo otočit může, a kdy ne, ale nejsou jasnovidci, takže je to stejně jen a jen na mimču :) Pokud se otočí, tak tady třeba napiš, jak se to podařilo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2860
5.6.15 09:19

@Mantinell Souhlasím :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10953
5.6.15 09:51
@Kacik1988 píše:
Ahojky, čekám druhé dítě, jsem dnes 31+5. Včera jsem byla v poradně a na velkém utz, kde nám lékařka sdělila, že miminko je stále hlavičkou nahoru a dole má zadeček. Prý mám cvičit kočičí hřbet, a během dne ležet s pánví podloženou polštáři, abych pánev měla výš než hlavu a prý by to mohlo zabrat aby se miminko otočilo. Samo se asi už neotočí říkala dr., je docela velké. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo nezná způsob jak tomu ještě pomoci. Nějjak se mi nezdá, že by jen to co poradila dr. zabralo. První dcerka byla už od 30.tt krásně hlavičkou dolů, takže tohle neznáme a jsme z toho s partnerem docela vyplašení… Děkuji za rady :kytka:

proč jste vyplašení? 8o tak půjdeš na automaticky na plánovaný císař, co je na tom. já jsem to měla taky, a neměnila bych, SC byl úžasný :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
179
5.6.15 10:08

Taky čekám druhé, jsem 35+1 a ve středu v poradně byl prcek stále hlavičkou nahoru, takže řeším něco podobného ;-) první dceru už jsem měla taky dlouho hlavičkou krásně dolů, tak jsem si myslela, že i druhé půjde normálně, ale asi má důvod, proč se mu nechce :-) taky zkouším kočičí hřbety a četla jsem, že když budu ležet výhradně na levém boku, tak se otočí, ale asi to neplatí na každé mimi :-) mám sice menší váhový odhad, tak by mě prý i nechali rodit KP přirozeně, ale zatím to neřeším, až podle aktuální situace, je mi jedno, jakým způsobem se dostane z břicha, hlavně, aby byl zdravý :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
BQ
5629
5.6.15 10:08

@Kacik1988 Já jsem 32+2tt a malého mám taky hlavou nahoru. Dr. říká, že má ještě chvíli čas a když se neotočí, tak naplánujem SC. A mě to vůbec nevadí - ano, přála jsem si přirozený porod, ale věřím, že malý ví, proč je hlavou nahoru a nijak mu pomáhat nehodlám. Nějak se ven dostane tak nebo tak. :)
Navíc ony se mimča jsou schopny otočit opravdu klidně až před porodem.
A když půjdu do úvah „kdyby“, tak si myslím, že u mě by to bylo tak, že kdyby byl malý už hlavou dolů, tak se budu dřív otvírat a muset ležet kvůli hrozně předčasného porodu, protože je hodně nízko a už teď mám CS3. Dr. se taky vyjádřila tak, že vzhledem k tomu, jak sedí nízko je lepší, že tam nenaléhá hlavičkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama