Miminko je o 2 týdny menší, pobyt v nemocnici

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
64
25.2.22 21:44

Miminko je o 2 týdny menší, pobyt v nemocnici

Já ani nevím kde začít.. :(
Jsem úplně hotová s cítím se úplně na dně.
Jsem zrovna v HK v nemocnici kvůli miminku, mimino je menší o dva týdny, preeklamsie, a otevřené děložní hrdlo. Řekli mi že tu musím být do porodu, který by měl být podle ms až 30.4. To nevydržím, mám pocit že tu nevydržím víkend natož dva měsíce 😭 manžel zamnou taky nesmí, jsou zakázané návštěvy. Nezvládnu ho tak dlouho nevidět.
Je mi tak mizerně a cítím se tak bezradně a sama. Cítím že jsem zklamala, sebe, miminko i manžela. :(
Vůbec nevím co mám dělat, nedokážu být v klidu, šilim z té představy tady :( hlavně semnou ani moc nemluví, nevím co čekat nic. Dali mi dneska ještě injekci na dozrani plic miminka.. A já se tak bojím, co s ním bude když se narodí takhle moc brzy :( jsem teď 30+6 ale malý odpovídá 28tt a má jen 1103 g.

Není tu někdo kdo na tom je nebo byl podobně? Potřebuji se vypsat. Mám takový strach :,( :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67441
25.2.22 21:50

@Nituš 2× jsem ležela ve špitále, jednou 16 týdnů- porod se rozjel 20 TT, podruhé 10 týdnů- vcestna placenta a rozjetý porod 25 TT.. pokaždé se zázrakem povedlo zastavit.. a já byla ráda, že jsem pod dozorem. S mužem si můžete volat-videohovory atd.. prostě se to stává.. jsi relativně daleko, ale stále je optimální, aby mimco zůstalo, kde je.. budeš radši nervovat doma? V nemocnici máš pomoc do pár minut :think: jo, je to těžké, ale jde hlavně i mimco :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1388
25.2.22 21:52

Nejsem na tom stejně ale chtěla bych tě podpořit :hug: musí to být hrozně náročné být v nemocnici, bez manžela na tak dlouho ale alespoň si pod dozorem a miminko taky. Vůbec se neobviňuj, nemohla si to nijak ovlivnit. Určitě si nikoho nezklamala. Přeju pevné nervy a plno sil, budu ti držet palce aby vše dopadlo co nejlépe :srdce:
Kdyby si chtěla napiš zprávu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8678
25.2.22 21:58

Teď si představ kdybys mela doma ještě další dítě, co by tě X týdnů nevidělo. Takový pripady jsou. A ty fnukas kvůli tomu že neuvidíš chlapa? Existují videohovory. Uklidni se, děláš to pro to mrně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2461
25.2.22 22:04

Nemám stejnou zkušenost, ale dcera byla taky menší, jak postupovalo tehotenstvi, tak ten rozdíl byl furt větší a větší. Gynekolog na poslední kontrole někdy ve 33-34tt odhadoval menší asi o tři týdny a kousek a poslal mě do porodnice na kontrolní utz, kde jim přišla podle měření v normě. Nakonec jsem rodila 41+3 a malá neměla ani 3 kg, takže proste menší. Ale v porodnici kontrolovali průtoky, placentu a to bylo vše v pořádku a to bylo rozhodující.
Nyní jsem ve 29tt, min týden 27 už bylo miminko zase asi o týden a kousek menší :nevim:
Každopádně jsem chtěla říct, že ty vahovy odhady nejsou presny, někdo říká 10 %, někdo půl kila :nevim: stačí par mm a hned je to x stovek gramů.
Nicméně držím palce a věřím, že bude vše v pořádku :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.2.22 22:11
@mackA159 píše:
Teď si představ kdybys mela doma ještě další dítě, co by tě X týdnů nevidělo. Takový pripady jsou. A ty fnukas kvůli tomu že neuvidíš chlapa? Existují videohovory. Uklidni se, děláš to pro to mrně.

Hele, tak ne všichni snáší pobyt v nemocnici dobře… Vím, že to dělá pro miminko, ale psychika pořád pracuje a zřejmě potřebuje podpořit nebo si o tom popovídat.
Vždycky můžou být a jsou horší situace než ve kterých se člověk nachází. Ale není nutné to předhazovat.

Jinak zakladatelko, já byla hospitalizovaná 2× kvůli předčasnému porodu a taky měla váhový odhad menší. Kapačkama se to vždy podařilo zastavit a porodila jsem nakonec o měsíc dřív.
Věř sobě i miminku a všechno dobře dopadne. Hodně si piš a volej s partnerem, pokud ti to pomůže. Přeji hodně sil a ať to dobře dopadne. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
25.2.22 22:19

Ahoj, nikoho jsi nezklamala. Já jsem měla stejné pocity, čekala jsem dvojčata a chlapeček měl jednu cévu v pupečníku, u jednoho miminka to není tak velký problém, ale u dvojčat ano. Připravovali mě na to, že když bude rozdíl u dvojčat víc jak 20% velikosti, můžu přijít o obě do 25týdne se může stát nejhorší. Potom už je velká pravděpodobnost, že přežijí. Měla jsem taky zdravotní problémy, brutálně mi natekly nohy, problém s kyčlema, tlakem a srdcem to utáhnout, o psychice ani nemluvím. Moc mi pomohlo si říkat, že každý den kdy je udržím a dám jim šanci je dar. Mluvila jsem s nimi když se nikdo nedíval abych nebyla za blázna a říkala jsem jim, že to musíme zvládnout, ať pěkně rostou a nabírají sílu, ale tu sílu jsem musela mít hlavně já, hlavně psychickou. Dost jsem o tom načetla a u nás je jedna z nejlepších péčí o nedonošené děti a velice velké procento zachráněných nad 500g. Pobyt v nemocnici není žádná procházka, ale jsou telefony a za chvíli se bude rozvolňovat a návštěvy také budou. Drž se a věř, že se o Tebe i miminko postarají když bude potřeba a soustřeď se spíš na to, že všechno dobře dopadne a budeš v náručí za chvíli chovat sice menší, ale zdravé miminko, co vše brzy dožene. Držím palce a hlavně pevné nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
25.2.22 22:53

Je skvele ze jste tak daleko, miminko po kortikoidech atd. Neni to na tak dlouho a bud rada za kazdy den, kdy muzes mimino mit v sobe a pripravovat ho na vstup sem.

Hodne knih, skype a za chvilku budou rozvolnovat..

Drzim palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
25.2.22 23:36

Já tě chápu a zcela s tebou soucítím, je to obrovský tlak :zed:

Byla jsem v nemocnici 6 týdnů, do 34+0.

Brali mě pro podezření na předčasný porod, hned píchání kortikoidů a kapačky. Do toho mimčo bylo taky malé, v 31tt mě poslali na mimořádnou genetiku pro podezření na VV. Nikdo mi nic neříkal, až přes známou za mnou přišel doktor a řekl mi, že do 34tt je problém v tom, že ty porody bývají rychlé a to mimčo by mohlo přijít na svět mimo nemocnici a byl by to problém.

Nevím, jak to je u vás na oddělení, ale mně nejvíc pomohlo si zajistit nadstandard a mít tam prostě svůj pokojíček. Doteď se biju do hlavy, že jsem si to zařídila až na posledních 14 dnů. Stalo to dost peněz, ale lepší investici do sebe jsem v životě neudělala. Ale já sem teda asocialní typ člověka, takže já to potřebovala.

No a konec, vydržela jsem do 37+3, kdy mi porod vyvolávali právě kvůli tomu, že malej byl moc malej, odhad ten den od tří doktorů ze dvou nemocnic 2100g, bříško menší o 4 týdny. Musela jsem rodit v krajské nemocnici, protože si mysleli, že bude potřeba novorozenecká JIP. Tak za 8h po tabletce se mi narodil chlapeček s 2600g a krásným bříškem, zcela zdráv.

Je to strasně těžký, ale nejvíc pro miminko uděláš, když se zkusíš uklidnit, věř mu, povídej si s ním. Držím pěsti :kytka: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.2.22 23:51

Začal mi porod 23+1, ležela jsem v nemocnici až do 28+4, kdy se malá narodila. 980g a 38cm.
Rodila jsem tedy o celé 3 měsíce dříve.
Dalších 9 týdnů jsme strávili v nemocnici, z toho 6 týdnů v inkubátoru.
Dcerka to vše dohání, máme 8 měsíců (měla by mít 5) a vše je v pořádku.
První porod byl 33+1, kdy mi praskla voda a nic nenaznačovalo tomu, že porodím předčasně. 2250g a 44cm. Za 3 týdny jsme byli doma. U synka ten předčasný porod není skoro ani znát.

Hlavně buď v klidu, nejvíce dělá psychika :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
19825
26.2.22 00:13

Jestli s tebou nikdo nemluvi a pomohlo by ti vedet, co bude, musis jim to rict. Popros, at se za tebou stavi doktor, a na vsechno se ho vyptej.

A pokud je tam nejaka mila sestricka, dej se s ni do reci, sver sve obavy, uklidni te.

Zvladnes to :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
88
26.2.22 00:59

Tím, že se budeš nervovat, tomu opravdu nepomůžeš. Teď je nejdůležitější to malé a to potřebuje mít mámu v klidu. Zkušenost mám. V HK jsem ležela od 23tt kdy mi odtekla voda kvůli zánětu plodových obalů. Rodila jsem 26+1tt 780g. V nemocnici s malou jsem byla pak dalších 87dní, celou dobu jsem tam byla s ní. Návštěvy pak také zakázali a v pohodě, to bylo to nejmenší, hlavně že mi zachránili dcerku. Pokud s tebou nemluví, tak popros sestru, ať řekne lékaři, ať se za tebou zastaví a můžeš se ho na všechno přeptat. Já se ptala pořád na všechno. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat