Reklama

Miminko je u prsu celé dny a noci - co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucyanglie
Povídálka 13 příspěvků 02.03.17 11:10
miminko je u prsu celé dny a noci co s tim?

Ahoj všichni ;) prosim o radu. mám 4 tydeni miminko plne kojene. Malý je porad u prsu a uz nevim co s tim. Napapa se, usne a za 10 mimit je vzhuru a chce znovu v tom lepsim pripade. Nekdy usne a když se ho snazim datodprsu pryč vzbudi se do sekundy s hysterickým pláčem. Vyzkoušela jsem dudliky, ispat bez prsu, kocarek, autosedacku, pisnicky, nechat vyplakat, prikrmit ho UM atd. No proste nic nezabira. V kocarku mi spi venku tak 20 minut a zacne taky rvar. Poraďte prosiiim :,( :,(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Amys
Generální žvanilka 20697 příspěvků 02.03.17 11:13

@lucyanglie A předtím to bylo OK? To vypadá na klasický růstový spurt. Takže se prostě zapřít a vydržet, než se prsa opět přizpůsobí. Hlavně ho proboha nenechávej vybrečet. Pokud žádné další dítě nemáš, tak v tom nevidím problém. V noci si ho vezmi do postele, ať může i ve spánku pít a brzy to bude dobré (v noci se nejvíc podporuje tvorba mléka).

Uživatel je onlinekacaba379
Ukecaná baba ;) 2071 příspěvků 02.03.17 11:16

Tak u většiny novorozenců je toto normální :nevim:. prostě je víc kontaktní, kdyby mu byly 4 měsíce, tak bych řekla, ať ho pomalu zvykas i na něco jiného nez prso, ale takhle je řada asi jediná - vydržet, přejde to a je to normální. :hug:

KamisB
Kelišová 6796 příspěvků 02.03.17 11:19

Myslím, že těch 10 minut mu asi nestačí a jak usne tak pak se vzbudí a chce zase pít no.
Ale asi to chce vydržet a věřit, že se to po 6ti nedělí srovná.

Anais
Kelišová 5493 příspěvků 23 inzerátů 02.03.17 11:19

@lucyanglie asi budeš hoodně unavená, ale musíš vydržet, mimi nás prostě jako mámu potřebuje. Takže pokud můžeš, zbytek rodiny ať se postará o nákupy, úklid a tebe a ty máš teď na starosti toho malého prcka :srdce: já měla taky přísavku, do roka a půl nic jiného než prso do pusy nevzal a dneska na to ráda vzpomínám. Když měl růstový spurt, tak pil - fakt pil i hodinu, tak to manželovi lítaly sms, prosím jídlo, prosím ovladač od tv a pod…
užij si to, je to vysilující, ale krásné.
a jak píše @Amys žádné vyřvávací metody. Bude jaro, tak můžeš na procházku, aby se prospalo a nakojit se dá vždycky a kdekoli ;)

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 11:23

@lucyanglie ňuňíneček maličký. Dopřej mu co potřebuje. Je to to nejjednoduší řešení. Všechno se to poddá. Je opravdu příliš malý, abys ho nedej bože nechala plakat. To už prosím nikdy nedělej. Je to jeho jediná možná komunikace. A ty jsi jediný, kdo ho má poslouchat. Pokud chce prs, dej mu prs a na nic nemysli. Je to vyčerpávající. Ale ty i on budete mít klid. Jakmile to začneš řešit něčím jiným, budeš jen nerv=ozní a miminko nešťastné. Překonej to a bude zas líp. :hug: :hug: :hug:

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 02.03.17 11:41

Ahoj, nechala bych ho sát déle než 10 minut, třeba i tu půl hodinu. Ale pak bych zkusila dát miminko do vaku nebo do šátku a nosit přitulené na těle. Tak mají děti větší pocit bezpečí a nerušeně spinkají delší dobu. Já vždycky říkala o našich dětech - devět měsíců v břiše, devět na břiše :D. Nemusí to být vždy hlad, když miminko pláče, ale třeba bolest bříška, neklid z osamocenosti atd. Když je dítě u matky ve vaku, tak cítí tlukot jejího srdce, vnímá její dech, teplo, připomíná mu to jeho pobyt v děloze. A ještě jedno zamyšlení - necháváš pít z jednoho prsa nebo z obou? Pokud máš prsa hodně naplněná mlékem, stačí dát pít třeba jen z jednoho prsa, aby miminko vypilo nejen přední mléko, ale i to zadní, které ho lépe zasytí. Při dalším kojení zase z druhého. Pokud by mělo pořád hlad, je možné obě prsa během jednoho kojení vystřídat. Pokud chceš, napiš sz a pošlu telefon, abychom mohly popovídat i takto. Drž se, bude líp.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 4 inzeráty 02.03.17 11:42

Je malicky, moc malicky. A teprve si na vsechno zvyka a mama a prso je jeho jedina jistota. Ja kojila prvni tri mesice porad, kdyz byl spurt ani jsme z postele nevylezli. Tak mu to doprej a proaim nenech ho plakat. Mozna ho trapi brisko a prsem se uklidnuje. Zkus manduku nebo satek, nebo jen naruc a chovej. Jednou na to budes s laskou vzpominat.

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 02.03.17 11:47

Někdy ty začátky takové jsou. Jsou miminka hodně kontaktní, která potřebují být u mámy. Není divu, nosila si ho několik měsíců v břiše. Ostatně můj mladší syn byl takový taky. Už v porodnici jsme měli postýlku jen na ozdobu, měla jsem ho přilepeného pořád na sobě. Chce tomu dát čas. Za pár měsíců bude všechno jinak. Pokud je to navíc tvoje první dítě, nevidím problém. Nemusíš se o nikoho dalšího starat. Zalez s mimčem do postele, dej mu prso a sžívejte se. Mohl by ti pomoct třeba i šátek (nosítko).

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.17 11:47

@paandatko krásně napsané. A ještě ta tvá profilovka k tomu…hned bych šla do třetího :srdce: :srdce: :srdce: :jazyk: :mavam:

paandatko
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 4 inzeráty 02.03.17 11:54

@kdochcekam :mavam:

Tarani
Závislačka 2712 příspěvků 9 inzerátů 02.03.17 11:59

Vydrž!!! Měla jsem to samé. 45 minut na jednom prsu, pak 45 na druhém prsu, 30 minut klid a pak znova :-) Ze začátku jsem to nesla těžce, ale pak jsem si zvykla a nechala ho u prsa jak dlouho chtěl a třeba jsem si u toho četla :-) Pak se to postupně začalo upravovat samo a ve 3 měsících se dokázal nasytit za 10 minut a pak už ho zajímaly i jiné věci :). U prsa mi usínal až do 17 měsíců a bylo to to nejlepší a nejrychlejší uspávadlo ;-) Kojit jsem přestala ze dne na den v 17 měsících (odjela jsem na wellness) a obešlo se to bez jediné slzičky a od té doby usíná sám v postýlce. Tak vydrž a nenech se odradit :hug:

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 02.03.17 12:04

@lucyanglie dítě se narodí do světa a vše je nové a ono si nastaví nějaký standard, který považuje za normální a pokud to své normální nemá, je z toho vystresované. Ten Váš si evidentně nastavil jako standard mít v puse prso..a když ho nemá, je celý vyděšený, že je něco špatně. Tedy jestli to tak má pořád a ne jen poslední 3 dny. Jestli jsou to jen poslední 3 dny, bude to růstový spurt a to se do týdne zase urovná. Základ je, aby se pořádně najedl, aktivně sát a jíst aspoń 20 minut..já malého občas i opakovaně budila, aby neusnul dřív než se pořádně nají.. protože pak se brzo zase vzbudil a chtěl pít, ale zase jen trochu, protože byl víc unavený než hladový a byl to začarovaný kruh. Takže základ, ať se co nejvíc napije a pak se snažit prodlužovat ty intervaly mezi tím. Také jsem zastáncem kojení když si dítko řekne, ale co 10 minut to být nemá ;) Prso má být na jídlo, ne soustavné žužlání. Určitě ho nenechej plakat samotného..jak holky píší..jsi jeho jistota. Ale zkusila bych, aby si zvykl, že i bez bradavky v puse je vše v pořádku, že jsi s ním..jestli potřebuje dudlat, vnucovala bych se s tím dudlíkem, opakovaně.. Vydrž..první 3 měsíce jsou nejtěžší a někdy i zoufalé.. Zkus zpívat..zkus zapnout vysavač (moje děti náramně uklidňoval ;) ).. existují i bílé šumy jako aplikace do mobilu, které dítě uklidňují, asi jim připomínají zvuky, jak slyšely v děloze ;) Jsi ta, která ho zná nejlíp a na každé dítko platí něco jiného. Uvidíš, že i ty přijdeš na to, jak s ním..

beruska9
Extra třída :D 10563 příspěvků 02.03.17 12:05

@lucyanglie : ja mam prvni 2 mesice rozmazane, mam pocit, ze jsem dite nepustila z naruce, nesel vubec polozit…obcasne uspesne pokusy (taky na tech 20 minut max) jsem vyuzivala na rychlou sprchu, jedla jsem za pochodu, velice rychle jsem ho presunula k sobe do postele. Ma ti kdo pomoct? U nas musel manzel prevzit temer vsechno mimo ditete (a obcas i dite, abych si treba aspon dosla na zachod), neco jsem zvladla s malym v satku…zlepsi se to…i kdyz prisavka je to porad :D

Hadumi
Extra třída :D 13268 příspěvků 02.03.17 12:18

Měla jsem to stejně, až poslední týden je to lepší, ale mně to nevadilo.
Jo a hodně nosím v manduce, i ven.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama