Miminko jenom řve pokud není u mě na ruce

17
8.7.21 12:22

Miminko jenom řve pokud není u mě na ruce

Holky pomoc :(

Už melu z posledních sil a nevím si moc rady. Dcerka přesně 6 týdnů jenom řve, jakmile mě nemá u sebe. První dny po příjezdu z porodnice byly fajn, to krásné spinkala v postýlce a i jsem doma něco zvládla udělat. Od tý doby se to bohužel jenom zhoršuje a došlo to do bodu, že jsem už jak zombie a doma to vypadá jako po výbuchu. Všichni jsou názoru, že jsem ji prostě rozmazlila, já zastáváme názor, že takhle malé miminko rozmazlit nejde. Nicméně bych nutně potřebovala vyřešit co s tím. Poté co malou přebalim a nakoupím ji většinou už spící položím do ohrádky nebo postýlky, odplížím se od ní a do 5ti minut, prostě jak si všimne, že tam nejsem začne hystericky pláč a prostě nepřestane dokud si ji nevezmu. Zkoušeli jsme jízdu autem, vibrační lehátko, houpátko, bílý šum, nebo aby ji měl aspoň chvíli manžel na ruce, abych si bez řevu odskočila aspoň na záchod. Nezabírá nic, prostě jakmile mě necítí je nespokojená a křičí a křičí, variantu nechat ji řvát nechci, to mi přijde dost morbidní a je mi malý pak strašně líto. Malá i ji strašně často a po troškách, ikdyž ji budím, jak u prsa usne, stejně je to k ničemu, jak se napapá víc, tak zvrací. Přes noc spí po několikahodinovém neutišitelném pláči (asi prdíky) dobře tj 4 hodiny v kuse, ale jen v případě, že je se mnou v posteli, jakmile má být v postýlce budu se co 20 minut. Prosím co s tím??? Já už nemůžu. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2105
8.7.21 12:31

Za mě je tohle normální. Do cca. 3. měsíců jsem přesně takhle měla na sobě nalepené obě děti :mrgreen: Holt jsem neuklízela a snažila se být co nejvíc venku, pokud vyloženě nelilo nebo nebyl mráz, protože jedině v kočáru mi neřvali. Pak byl chvíli klid a zase to začalo růstem zubů :lol: Vyřvávat jsem nechávala až od asi půl roku, kdy se děti začaly vztekat (řvali jen pokud jsem se dívala). Pokud měli nějaké trápení, tak jsem nosila. Je to na nic, ale vyroste z toho, neboj :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2045
8.7.21 12:32

Nositko a spát spolu. Mám úplně stejnou dceru. Do asi 7 měsíců jsme byly siamsky, do roka spaly spolu. Teď má skoro 2 a pořád pořád hrozně kontaktní, ale na hřišti mi už veselé zdrha a nějaká maminka ji vůbec nezajímá. Spatnej spánek jí bohužel zůstal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
8.7.21 12:33

Jsme na tom stejně, prcek zítra 6 týdnz. Řve od 15.dne. Naštěstí u nás může nosit i tatínek, ale uspávat jen já.
Takhle malé miminko rozmazlit nejde a už jsem na tyhle kecy alergická. Nám už nespí ani v kočáru. Zkrátka potřebuje neustálý kontakt s rodiči. Takže stále nosíme. Uspávám u prsa, pak si ho dám na hrudník a takhle spolu ležíme i půl hodony, dokud úplně nevytuhne, pak ho jen překulím na své místečko a spí. Hlavně spí od narození se mnou v posteli. I v porodnici. Teď doma leží mezi námi. Je to pro mě jednodušší i co se týče nočního vstávání.
Mrkni na slovensky web mamila.sk. Jejich rady jsou k nezaplacení, jedou ve stylu kontaktního rodičovství a zabývají se primárně kojením.
Poradila bych ti asi tolik, miminko tě potřebuje, buď s ním. Na uklid se vyprdni. Ono je teď to nejdůležitější co máš a ty jsi zase nejdůležitějši pro něj. Jsi jeho jediná jistota, tak se vykašli nablbé rady typu nech vyplakat a nos, pusinkuj a mazli. Věřím, že to přejde a jednou se nám tenhle přístup vrátí :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
8.7.21 12:33

Porid si satek, nositko, drz kojici dietu a porid si na to bricho nejake kapky.
Je to miminko, potrebuje mamu, vydrz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2550
8.7.21 12:34

Kdyz spi dobre u tebe v posteli, tak ji nech v posteli. Kdyz chce byt pres den u tebe, tak ji nech u sebe-nositko, satek nebo kos na koleckach, jestli ji staci, ze jsi blizko, ale nutne nemusi byt naplacla primo na tebe. S rozmazlenim je to samo blbost. Jestli pribira v pohode, tak bych ji nebudila. Proti tem prdikum delas uplne vse? Kdyz nekolik hodin place, tak bych udelala opravdu vse, co se da, abych pomohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3553
8.7.21 12:38

Jojo, první tři měsíce jsem měla malou v náručí, tehdy jsem ještě (nesmírně hloupě) odmítala šátky a nosítka :mrgreen: nonstop. V noci teda cca od dvou měsíců spala docela slušně, ale jinak jsme ji nosili i minimalně půlku noci. Brala jsem to jak to je, uklízel manžel, vařila mamka a tchyně, a já nosila malou a koukala u toho na seriály. Pokud usnula tvrdě a nechala se odložit, tak jsem dělala věci do školy. Když jsem musela do školy fyzicky, tak nosil manžel, brzo vychytal jak na to, aby u něj neřvala. Zlepší se to, ale chce to čas :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2243
8.7.21 12:41

Copak je porad potreba ‘neco delat doma’? Jak to muze vypadat jako po vybuchu, kdyz tam jste 2 dospeli lidi, z toho jeden v praci, a mimino? Proste to ted nejde, ale casem se spoustu veci naucis delat i s miminem v naruci :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
8.7.21 12:45

Na prdíky máme kapičky od pediatry, držím opravdu přísnou dietu, piju kojící čaje už moc nevím co ještě ubrat. Musí být právě napláclá na mně, musí mě cítit. Košík máme a tam být nechce vůbec, takže ho pošleme asi dál. Přibrala právě krásně, od porodu už 1,6kg :lol: doporučíte nějaký nosítko? Já jsem si z nouze koupila z druhé ruky ergobaby, ale spokojená s ním teda nejsem vůbec, sice je to řešení jak mít malou pořád u sebe, ale nečekala jsem, že mě bude až tak omezovat v pohybu a že mě z něj tak moc budou bolet záda. Přemýšlela jsem i o šátky, protože se přečijen asi líp přizpůsobí, ale tam se zase bojím, že to nějak špatně úvážu a malý ublížíme nebo nedej bože se to uvolní a vypadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
8.7.21 12:47

No máme ještě 2 letou holčičku 🤣 ta ale byla nesmírně hodná a v podstatě furt jen spala, takže tohle je novinka pro nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3553
8.7.21 12:50
@Kaja1992 píše:
Na prdíky máme kapičky od pediatry, držím opravdu přísnou dietu, piju kojící čaje už moc nevím co ještě ubrat. Musí být právě napláclá na mně, musí mě cítit. Košík máme a tam být nechce vůbec, takže ho pošleme asi dál. Přibrala právě krásně, od porodu už 1,6kg :lol: doporučíte nějaký nosítko? Já jsem si z nouze koupila z druhé ruky ergobaby, ale spokojená s ním teda nejsem vůbec, sice je to řešení jak mít malou pořád u sebe, ale nečekala jsem, že mě bude až tak omezovat v pohybu a že mě z něj tak moc budou bolet záda. Přemýšlela jsem i o šátky, protože se přečijen asi líp přizpůsobí, ale tam se zase bojím, že to nějak špatně úvážu a malý ublížíme nebo nedej bože se to uvolní a vypadne.

Na mrňouse je dobrý storchenwiege nebo fidella flytai - je to jak šátek, ale tu „kapsu“ na dítě tak máš už všitou a nemusíš se (jako já) bát že to uvážeš blbě. Oproti přezkovým nosítkům je to aspoň pro mě úplný nebe.
Jinak jako nemusíš zoufat, ono takhle ze startu je to masakr, ale třeba moje dcera se po tom třetím měsíci zcela uklidnila a nasytila si svoje tulící potřeby a stala se z ní samostatná jednotka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
8.7.21 12:53

Tiez sa pridavam do party mamin s kontaktnymi detmi…

Len podporim, co uz tu bolo spomenute:

1. rozmazlit nejde, na podobne reci som alergicka. Tiez mam rada: ako si si naucila… :roll: ked miminko potrebuje mamu, tak ta mama ma byt na blizku. Led nestihnes uklidit, svet sa nezruti. A komu neporiadok vadi, nech si ho uklidi.
  1. satek alebo nositko :palec: U nas je kontaktny druhorodeny a bez nositka fakt neviem, ako by sme fungovali. Na zachode bez maleho som nesedela ani nepamatam… :oops: Odporucam FB skupinu Nosime deti.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
8.7.21 12:58

K nositku: ja mam sestrice one (ano, cena sialena, ale rozmazlovat treba aj mamu) a za mna luxus. Na miminko od narodenia tiez spomenuty storch a fidella alebo monila uni start, be lenka mini… A bude toho viac.
A satek by som nezatracovala, tiez som sa bala, ale aspon zakladny uvaz sa nauci rychlo. Ja som teda tiez nositkova, ale niekomu sadne viac satek, treba skusit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
8.7.21 13:06

Holky a nemáte některá pocit, že za ty prdíky může vigantol? Nám to začalo přesně v den kdy jsme kapičky začali dávat tak jestli třeba není nějaká lepší alternativa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
8.7.21 13:15

Jinak moc děkuju za rady ohledně nosítka, objednala jsem si Storchenwiege s tou všitou kapsou, dobré je, že se dá vyzkoušet v klidu doma a v případě, že by mi nevyhovovalo, lze poslat bez problému zpět. Je sice dražší, ale opravdu by to mým zádům mohlo ulevit. Takže ještě jednou moc děkuju :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat