Miminko koncem pánevním a nízká hmotnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katkaje
Nováček 9 příspěvků 08.02.19 13:20
Miminko koncem pánevním a nízká hmotnost

Ahoj všem, prosím o názor popř. Vaše zkušenosti.

Jsem na začátku 35. týdne a miminko se mi nečekaně rozhodlo otočit koncem pánevním. Jsem prvorodička, takže porod by prý byl nejspíš císařem. Víc mne ale trápí hmotnost plodu… chlapeček má pouze 1,8 kg navíc za poslední tři týdny nabral pouze 400 g. Doktor byl takový trošku na vážkách - celkem mne to znervóznilo.

Najdou se tu maminky, které to měly třeba podobně? Tím, že je miminko menší, stihlo se ještě otočit hlavičkou dolů? Nebo měly podobně malinké miminko, ale vše bylo v pořádku a miminko se narodilo v termínu zdravé? Je pravda, že jsem celkem menší postavy, tak nečekám, že se narodí obr… ale i tak mne ta váha trošku znervózňuje.

Předem všem děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 3427 příspěvků 08.02.19 13:25

@Katkaje odhad hmotnosti je poutě orientační, může to být +- 500g. Miminko se pořád ještě otočit může, ještě je dostatek času. Kamarádce se malý otočil 35.tt koncem pánevním 36.zpět a ve 37.tt byl opět zadkem dolů. Nakonec rodila 38+3 plánovaným císařem a malý ležel v břiše napříč, potrhali jí celou dělohu a dle doktora, kdyby došlo k samovolnému porodu, tak by to nemuseli přežít ani jeden :nevim:

Anitramm
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 08.02.19 13:35

Četla jsem tu jednou příspěvek, kdy se miminko rozhodlo otočit zase hezky zpátky hlavičkou v den plánovaného CS. :lol: :oops: Takže to ještě nemusí být ztracený. A k tý váze..odhadovali mi mimi na 2800 g, max.3100 a nakonec mělo 3600. ;) Ono to bývá opravdu spíš jen orientační..je to kolikrát dost nepřesný :nevim:

Hadumi
Extra třída :D 13693 příspěvků 08.02.19 13:38

Můžu se jen vyjádřit k tomu malinkému miminu. Syn byl malinký a v pořádku to nebylo, ale absolvovala jsem další vyšetření.

Martanka92
Kecalka 342 příspěvků 08.02.19 13:48

Naše Straší byla v pátek hlavičkou dolů a v neděli,. Když mi praskla voda byla koncem pánevní v 36 tt a odhadově váha byla cca na 32tt. Císaři jsem se nevyhla a dcerka vážila 2380g a 42 cm. Což odpovídalo stáří těhotenství, takže se odhad pletl :*

me-ow
Kecalka 221 příspěvků 08.02.19 13:57

@Katkaje Třeba se ještě otočí. Taky rodím poprvé a prcek je po novém roce stále blbě natočen. V pondělí to bylo konec pánevní a ve středu na kontrole pro změnu příčná poloha. Po včerejšku mám pocit, že to je opět konec pánevní, protože se asi zase otočil. Dneska začínám 38. tt. Na příští čtvrtek mám plánovaný císař s tím, že pokud by se ve středu na kontrole ještě otočil, tak by to šlo asi normálně. Ale pochybuji :nevim:

@Aduš8 Docela mě děsíš s tím potrháním .. Jako rodit bych raději chtěla přirozeně, ale mám obavy no zda to půjde a neskočí to s akutním císařem.

@Anitramm Kéžby to by byl i můj případ .. Nevíš jak to pak řeší? Vyvolají ten porod, když se zjistí, že je hlavičkou dole nebo čekají až prostě samo praskne hlava .. Co kdyby se zase otočil zpátky nahoru mezitím?

Aduš8
Závislačka 3427 příspěvků 08.02.19 14:03

@me-ow když já si zase říkám, že by se snad porod přirozeně nerozjel, kdyby bylo mimi otočené napříč, přeci jen měla ještě 2 týdny do termínu. Ale točil se jí tam neskutečně, prcek jeden. Já rodila plánovaným císařem ze zdravotních důvodů, teď jsem 15. Tt a čeká mě to podruhé. Ale první byl úplně bez komplikací, tak doufám, že to bude i podruhé tak super. 14 dní po jsem o žádném císaři nevěděla, jizvu mám 7 cm a skoro neviditelnou. Jsem 15m po operaci. Měla jsem čas se na to psychicky připravit a věděla jsem, do čeho jdu. Známá rodila normálně, porod nepostupoval, takže akutní císař a její a moje zkušenost fakt rozdíl 100%.

Anitramm
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 08.02.19 14:03
@me-ow píše:
@Katkaje Třeba se ještě otočí. Taky rodím poprvé a prcek je po novém roce stále blbě natočen. V pondělí to bylo konec pánevní a ve středu na kontrole pro změnu příčná poloha. Po včerejšku mám pocit, že to je opět konec pánevní, protože se asi zase otočil. Dneska začínám 38. tt. Na příští čtvrtek mám plánovaný císař s tím, že pokud by se ve středu na kontrole ještě otočil, tak by to šlo asi normálně. Ale pochybuji :nevim:

@Aduš8 Docela mě děsíš s tím potrháním .. Jako rodit bych raději chtěla přirozeně, ale mám obavy no zda to půjde a neskočí to s akutním císařem.

@Anitramm Kéžby to by byl i můj případ .. Nevíš jak to pak řeší? Vyvolají ten porod, když se zjistí, že je hlavičkou dole nebo čekají až prostě samo praskne hlava .. Co kdyby se zase otočil zpátky nahoru mezitím?

Tyjo, to opravdu nevím :nevim: Zkus pohledat ještě v diskusích, nebo se zeptej svého dr., ten ti určitě poví co a jak. Držím palce. :kytka:

Lainaire8
Závislačka 2561 příspěvků 2 inzeráty 08.02.19 14:04

@Katkaje měli by zkontrolovat průtoky :think: můj prcek měl odhad 1855g v 30+5tt (podle MS). Vždy je podle měření o týden až dva napřed.

Jinak je taky celé těhu KP, dnes jsem podle prvního termínu 37+3tt a pořád se neotocil, ale zatím to nikdo neřeší, v pondělí mám teprv první monitor :nevim: je to mé třetí těhotenství a měla jsem jednoho císaře, takže spontánně KP rodit nechci :think: i když je mi jasný, že mi to budou nabízet. Ale strach je větší, neriskuju.

me-ow
Kecalka 221 příspěvků 08.02.19 14:12

@Aduš8 To by se asi nerozjel.. Doktorka mi říkala, že by se mi asi nerozjel, pokud by byl konec pánevní, že prostě nebyl furt nízko, aby se mi čípek zkracoval.
Každopádně s tím akutním a plánovaným císařem budeš mít pravdu, že to je rozdíl. Proto furt váhám, zda vzít ten plánovaný nebo prostě počkat co bude a kdyby byl problém, tak by to skončilo s akutním. Kamarádka taky byla na akutním a katastrofa.

blumen
Hvězda diskuse 45454 příspěvků 08.02.19 14:20

@Lainaire8 mne se dite odzacatku dokonce neotocilo ani jednou, proste KP od zacatku. Obraty a vse jsem odmitla a rodila cisarem. Nastesti. Pricina byla pry opravdu kratka oupecni snura. Tak se otocit proste nemohla.

@Katkaje prutoky v poradku?

Lainaire8
Závislačka 2561 příspěvků 2 inzeráty 08.02.19 14:26

@blumen to máme stejně tedy… Byl napříč a od 20 tt je KP a prostě se nehne :nevim: tak si říkám, že tam nějaký důvod bude, i když to nikdo nezkoumal, protože byl pořád čas. Prý to budeme řešit na další kontrole, která ale má být až za dva týdny, takže to už stejně bude pozdě :roll: navíc ruční obrat nechci, to je další riziko, kdyby mi ho tedy nabídli.

Lainaire8
Závislačka 2561 příspěvků 2 inzeráty 08.02.19 14:28
@me-ow píše:
@Aduš8 To by se asi nerozjel.. Doktorka mi říkala, že by se mi asi nerozjel, pokud by byl konec pánevní, že prostě nebyl furt nízko, aby se mi čípek zkracoval.
Každopádně s tím akutním a plánovaným císařem budeš mít pravdu, že to je rozdíl. Proto furt váhám, zda vzít ten plánovaný nebo prostě počkat co bude a kdyby byl problém, tak by to skončilo s akutním. Kamarádka taky byla na akutním a katastrofa.

No to jsem si taky říkala, zda se vůbec může rozjet při KP porod sám o sobě :nevim: když tam vlastně sedí, do cest nic netlačí a je vysoko :nevim: jedině že by sama praskla voda..

blumen
Hvězda diskuse 45454 příspěvků 08.02.19 14:33

@Lainaire8 ja bych rucni nezkousela. Ja si rikala, ze dite ma duvod, proc tak je a taky to tak bylo. Kdybych zkousela rodit KP prirozene, tak by ji nekde uvizla hlavicka a treba by nebyla zdrava, kdo vi, jak by to dopadlo. Kdyz se otaci od zacatku, je sance. Ale kdyz se nikdy neotocili, tak me teda ani do obratu a niceho netlacili. Byli sami pro CS od zacatku, ja se nebranila.

blumen
Hvězda diskuse 45454 příspěvků 08.02.19 14:34

@Lainaire8 muze. A ma se hned volat sanitka, na nic necekat, varovali me.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >