Miminko koncem pánevním - porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 07:56
Miminko koncem panevnim - porod

Ahoj, aktualne jsem ve 36tt miminko je stale KP, je uz takhle dlouho, tak ani ja ani doktor v otoceni moc neverime. To znamena, ze se bude v pristich tydnech planovat SC, ale uz par dni me vrta jedna vec hlavou, co kdyz zacnu rodit drive? Udelaji mi i tak CS? Co kdyz se stane, ze miminko sestoupi do porodnich cest? Pujde i tak udelat akutni cisar? Lekar mi na to rekl, ze uz udelame pred operacni vysetreni a ze kdyby neco, pristoupi se k akutnimu cisari, ale co kdyz mimi sestoupi? Mam z toho ted v posledni dobe docela strach :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9912 příspěvků 15.01.18 08:02

Já na tom byla stejně. V 36tt (jak jsem šla do porodnice) se to naplánovalo, a to tak, aby to bylo před termínem, právě aby se snížilo riziko, že se rozrodím spontánně.

Myslím, že kdybych se rozrodila dřív, tak by mi tu sekci taky nabídli (byla jsem navíc prvorodička atd., indikace tam byla). Předoperační vyšetření tak je určitě dobré mít, aby se vědělo, jestli/jak moc hrozí při císaři nějaká rizika.

Sestupování jsme nijak neřešili (asi proto, že jsem tehdy ještě nechodila na eMimino :mrgreen: ), ale myslím, že by se udělalo, co by se udělat muselo. Holt kdyby císař už nešel, tak bys porodila vaginálně, no… Uklidni se a neřeš to, není to k ničemu dobré.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32861 příspěvků 10 inzerátů 15.01.18 08:04

Porod KP neznamená automaticky CS. Záleží na poloze miminka - podrobně bych to probrala s lékařem nebo porodní asistentkou (která by mohla být třeba příjemnější k diskuzi :D) a rozhodla se, jestli chci CS nebo rodit normálně „spodem“. Jestli by ti udělali akutní císař už při rozbíhajícím se porodu, by záleželo na tom, jak by se porod vyvíjel, většinou se plánovaný císař proto dělá před termínem porodu.

jaanulkaa
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 15.01.18 08:07

Mela jsem to presne tak…konec panevni, cs porod naplánovaný…a o 14 dni dřív mi v noci praskla voda… když jsem dorazila do porodnice, prohlídli me, aby se ujistili, že se mala nakonec neotocila…když zjistili, že ne, udělal se císař ve spínálni anestezii tak, jak bylo původne domluveno… ;)

safl
Povídálka 43 příspěvků 35 inzerátů 15.01.18 08:09

Ahoj, byla jsme na tom stejně, dcera se nakonec rozhodla prijit na svět ve 37.tt, protože se porod nijak nerozjizdel nechali me vyspat(udelali predoperacni vyš. +casteji kontrolovali monitor) a sekce proběhla ráno.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 08:16

Takze myslite, ze muzu byt v klidu a sthnout by se to melo? Do porodky to mam 15 minut a cca 15 minut trva manzelovi nez dojede domu z prace, tak cca za 30 min bych tam byla

Enicka
Zasloužilá kecalka 723 příspěvků 15.01.18 08:17

Já rodila KP přirozeně, vaginálne. Doktor mi císaře ani nenabídl :nevim:,ze už je to normální tak rodit. Byl to můj první porod..

safl
Povídálka 43 příspěvků 35 inzerátů 15.01.18 08:23
Ano vše by se mělo stihnout, dojezdove casy máte krásné. Pro větší klid měj připravenou tašku do porodnice.
@Anonymní píše:
Takze myslite, ze muzu byt v klidu a sthnout by se to melo? Do porodky to mam 15 minut a cca 15 minut trva manzelovi nez dojede domu z prace, tak cca za 30 min bych tam byla

Murka
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 15.01.18 08:32

Hlavně se nenervuj, jestli stihnete a coby kdyby. Měj uchystanou tašku, manžela na telefonu a bylo by dobrý mít ještě záložní plán odvozu do porodnice (soused, příbuzný atd.) A pak už si jen užívej poslední týdny těhotenství. Co tak čtu, tak KP není přímou indikací k císaři, pokud je všechno ok, není nutný a může proběhnout normální porod. Takže klid a nohy v teple ;)

Katerina308
Kecalka 452 příspěvků 158 inzerátů 15.01.18 08:32

Mě dělali plánovaný CS pro KP den před termínem. Na kontrolách nic nenasvědčovalo, že by se porod rozběhl. Kamarádce co měla stejný termín, tak té praskla voda a císaře jí také udělali, měla také naplánovány CS pro KP, ale dítě chtělo dřív

evušák
Povídálka 47 příspěvků 15.01.18 08:49

Ja mela taky planovany cisar pro KP, ale voda mi praskla o par dni driv. Byla jsem 38+0, udelali mi hned cisare v celkove anestezii, protoze ikdyz jsem byla prvorodicka, tak to rychle postupovalo, rychle jsem se otvirala… Urcite mej nachystanou tasku do porodnice, at pak nemusis stresovat a muzete hned vyrazit… :)

Lekninka91
Extra třída :D 10114 příspěvků 15.01.18 08:52

Mně se syn otočil hlavou dolů až v devátým měsíci, jinak celou dobu seděl na zadku. V mých nejbližších porodnicích dělají při KP u prvorodiček císař automaticky. :think: Neřešila bych co by kdyby :nevim: prostě kdybych měla pocit, že se něco začíná dít, zavolala bych si do porodnice nebo bych hned jela :nevim:

VikiRiki
Kecalka 175 příspěvků 15.01.18 09:08

Ja mela taky dceru KP. Byla tu jeste i jina moznost nez cisar nebo zkouset rodit KP. V CR je par doktoru, kteri mohou otocit miminko pres brisni stenu. Ja to zkusila, pac nejhorsi, co se mohlo stat je, ze by me vzali cisarem hned. Zakrok probehl v 38+0tt, trval 10sekund ;-) mala se narodila 4 dny po terminu krasne hlavickou napred ;-)

AstraG
Závislačka 4373 příspěvků 15.01.18 09:33

@VikiRiki Toho bych se bála, kvůli šňůře kolem krčku, aby se tím manuálním otočením mimčo nepřiškrtilo.

VikiRiki
Kecalka 175 příspěvků 15.01.18 10:28

@AstraG toho jsem se taky bala, ale vsechno mi moc hezky vysvetlili. Zakrok se nedela na silu, celou dobu jsem byla na pozorovani a jeste 24hod potom. Provadi se to na operacnim sale, takze popr. jde miminko ihned ven. Rikali ze ale takova situace za celou dobu jeste nikdy nenastala. Pokud ma miminko nejakou prekazku proc se nemuze otocit, tak ho neotoci ani doktor. A pokud je to tvarem delohy, miminko se samo zas otoci do polohy KP..ale pry je to taky minimum pripadu. Podle me to za zkousku stalo. Jestli hrozil cisar hned nebo az za dva tydny..nastesti bylo vsechno ok. :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama