Miminko kouká na televizi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 18:51
Miminko kouká na televizi

Ahoj mamky, naše malé 3 měsíční mimčo si oblíbilo televizi :lol: když jí dám do lehátka, strašně ráda na ní kouká, tak jí třeba pustím nějaký animák a je do toho zahleděná. Říkala jsem si, že jí prostě baví to světlo, barvy. Ale diskutujeme tu s manželem jestli jí to nemůže nějak kazit očička. Mějte prosím pochopení, jsme mladí rodiče a vše se učíme za pochodu :) jinak od tv je docela daleko, cca 3 metry. Nechali byste koukat? Díky za odpovědi ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 20.08.19 18:53

Absolutně ne, zahlcuje jim to nervovou soustavu. Naše kouká pravidelně až od cca roka a půl a to jen na večerníček, od dvou už častějc.. Do roka a půl ne. I když jsem si já na PC pouštěla filmy, tak jsem dávala bacha, aby na to dcera neviděla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 18:55

@Lily Evans ahaa 8o jak prosím zahlcuje?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 18:58

Ne, v žádném případě ne!!! Přečti si o tom nějaké studie. Děti v tomto věku absolutně nejsou schopné vnímat tolik vjemů, vnímají selektivně a velmi brzy se přehltí. To je také důvod, proč zásadně nevozit děti brzy v kočárku čelem od sebe, aby se koukalo kolem, ale mělo by se dívat na maminku - jednak sledují rty, když maminka něco povídá, a jednak nejsou právě přehlcené okolím. Ty okolní vjemy opravdu hrozně přehlcují, mozek to prostě nestíhá. Dítě u toho vypadá jako naprosto fascinované. Později to vede k poruchám pozornosti a dalším věcem.
Nejlépe TV v přítomnosti miminka ani nepouštět, protože i jen zvuky už jsou rozptylující. Dítě toho vnímá fakt hodně. Uvidíš později, jak tě bude upozorňovat na zvuky, které ty úplně ignoruješ (třeba že v dálce zahoukala sanitka nebo že někdo zvoní u sousedů atd.).
Uff, fakt nechápu, jak tohle může vůbec někoho u 3měsíčního miminka napadnout. Ale chápu, jak píšeš, jste mladí rodiče a máte první mimčo.
Kup si knížku Rozvíjej se děťátko, dozvíš se tam spoustu věcí a tipů, jak dítě zabavit ve kterém věku vhodnými hrami atd.

PHV
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 20.08.19 18:59

S dovolením se přidávám, náš malý má 4 měsíce a když starší kouká na pohádky, rád se za telkou otáčí. :think:

Fíková
Kelišová 6131 příspěvků 20.08.19 19:00

Párkrát jsem pustila tv, když byla dcera v kojeneckém věku a měla z toho noční děsy, takže cca do tří let u nás přes den televize nešla.

Kriss Tina
Extra třída :D 12217 příspěvků 20.08.19 19:03

Jako cíleně bych koukat nenechala, je to pro ně moc vjemů najednou. Když kouká starší na pohádku a malej náhodou kousek zahledne tak se nehroutim, ale že by vyloženě seděl v lehátku a koukal to fakt ne. Ono je to láká jak je to hodně světla, barev a zvuku najednou, ale nemaj šanci to stíhat sledovat a zatěžuje to mozek.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 20.08.19 19:03
@Anonymní píše:
@Lily Evans ahaa 8o jak prosím zahlcuje?

Oni neumí zpracovat, co tam vlastně vidí, bliká to pro ně moc rychle a ony se pak naučí vnímat jen něco. Navíc si malý děti potřebujou hrát interaktivně, objevovat sebe, svoje možnosti, okolí, procvičovat si zvuky, učit se mluvit. Televize jim v miminkovském věku nic nedá, jen je oblbne, takže hledí jak přikovaný, ale nenaučí se z ní nic - nevnímají, co vlastně vidí. Jako když jí to pustíš denně na pár minutek, tak se nic nestane, ale dlouhodobé sledování je prostě špatně.

Teresa.p
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 20.08.19 19:05

Na tak male mimino moc vjemu na CNS. vubec. na oci taky zadna hitparada. jestli si chces pustit tv, tak kdyz mala spi nebo ja si treba pustila kdyz byl v lehatku a varila jsem a byl otoceny na me a zady k tv.

Uživatel je onlineCenarius
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 20.08.19 19:06

Sama televize kdyz jen lezi kouka, jak uz neco udrzi v rukach sup mobil a tablet a pak ma kazdej druhej ADHD a jiny nesmysly, jelikoz maji od mala uvareny mozky.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 20.08.19 19:25

Teď jste mě vyděsily :roll: jeden syn má 3,5roku, druhý 1,5roku dávám je k televizi a pouštím písničky ( fiha, miro, stistko a poupenka) když uklízím kuchyň nebo dělám oběd. Jsou hodní, někdy se koukaj, jindy si u toho jezdí po gauči autickama… nikdy mě nenapadlo, že jim to může ublížit :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 19:36

No to mě teda taky vyděsilo 8o aspoň jsme to zjistili brzy a telku už tedy nee. Kdybych to věděla tak bych ji na to koukat nenechala, já fakt myslela že to kazí jen očička tak od toho aspoň byla daleko. Děkujeme za rady!

lakyk
Povídálka 23 příspěvků 20.08.19 19:44

Já jsem četla, že dokud dítě neumí mluvit, tak by se na TV dívat nemělo, že jak se učí nápodobou, tak nedává dabing. Na česká slova se tam hýbají jinak ústa. Může to být jedna z příčin špatné výslovnosti hlásek.

Jana206
Nadpozemská drbna 28597 příspěvků 20.08.19 20:41

Podle studií by dítě do dvou let nemělo na TV koukat vůbec. Modré světlo a prehlceni nervové soustavy. Vše tu už bylo popsáno. I písničky by ideálně měly být pousteny jen na CD bez doprovodu videoklipu. Takto úzkostlivě to nedodrzuju ani já, ale tv od malinka detem eliminuju, nikdy u nás neběží jako zvukova kulisa. A menší děti nenechávám dívat se na pořady, které pro ně nejsou vhodné. A úplně nejhorší je to, když pohádka běží jako kulisa a dítě dělá něco jiného. To je zaklad pro poruchy pozornosti.

Elessa
Kecalka 253 příspěvků 21.08.19 14:05
@Anonymní píše:
Ahoj mamky, naše malé 3 měsíční mimčo si oblíbilo televizi :lol: když jí dám do lehátka, strašně ráda na ní kouká, tak jí třeba pustím nějaký animák a je do toho zahleděná. Říkala jsem si, že jí prostě baví to světlo, barvy. Ale diskutujeme tu s manželem jestli jí to nemůže nějak kazit očička. Mějte prosím pochopení, jsme mladí rodiče a vše se učíme za pochodu :) jinak od tv je docela daleko, cca 3 metry. Nechali byste koukat? Díky za odpovědi ;)

Ne.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama