Miminko kouše při kojení, pomohou kloboučky?

6.4.17 13:57

Miminko kouše při kojení,pomohou kloboučky?

Zdravím všechny :) :)
Chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti s kojením s kloboučky. Ráda kojím, kojit chci, ale malému se začaly klubat vrchí zoubky a do všeho kouše :/ Párkrát mě ošklivě kousnul do bradavky nebo stehna. I když kojit chci, tak teď jsem u každého kojení napjatá a bojím se, že mě zase pokouše. Docela to bolí, většina z Vás to jistě zná. Pomohli by mi v tom kloboučky? Myslím, aby to tak nebolelo. Věřím, že to synka přejde a budeme se zase moci kojit bez nich.
Děkuji za rady a tipy :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1403
6.4.17 14:00

Muzes to zkusit, ale me syn taky obcas kousnul a kdyz jsem dala kloboucky, tak jak to nemohl chytit, pokousal me pekne. Ja to delala tak, ze dala pod bradavku prst a jak zacal nasavat prst, strcila mu tam bradavku. Snad je to srozumitelne. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
6.4.17 14:13

Mám zkušenost s kloboučky, ale zase ne s kousáním. Jestli se ptáš na to, jestli by to přes ty kloboučky tolik nebolelo, tak o tom osobně pochybuju. Přes kloboučky jde všechno cítit, je tenkej, takže bradavku to neochrání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2739
6.4.17 14:23

Kloboučky nezabrání kousání, spíš bych zkusila dítěti vysvětlovat, že kousání bolí. Vždy když kousne, říct auau, maminku to bilí, tohle se dělat nemůže atd. Mě teda děti nekousaly, když mě vyjímečně kously, bylo to omylem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 14:24

Nevím kolik je dítěti, ale mě začlo dítě takhle kousat asi v osmi devíti měsících a laktacni poradkYně mi řekla, že říci rázné ne, případně vzít prso a šlus a dát prostě za chvíli, aby bylo jasno, že takto ne.
Pomohlo to, kojila jsem pak dál zuby nezuby.
Druhé dítě má nahoře už 4 zuby a jediné co mám jsou otlaky od zubů na bradavce. Tady jsem párkrát zarvala au jak jsem se lekla, když mě kouslo a zatím dobrý. Pokud by přitvrdilo, tak bych vzala zas prso a dala po chvíli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 14:30

@Katerina308 @smudlinky on to nedělá schválně, ale chce si prostě ulevit od bolení dásní. I když do toho stehna mě možná „ze srandy“ kousnul. U nohy pochopil po NE, že nesmí a už to neudělal, ale u toho prsa se prostě asi zapomene a jak pije a sám si ještě neporadí s horním zubem tak sem tam kousne. Je mu za dva dny 10 měsíců. Jsem ráda, že se to bez těch kloboučků obejde. Je celkem poslušný. Když dělá něco co nesmí (chce se hrabat v koši na odpadky, plácá tchánům do televize) vždycky na důrázné ne poslechne. Děkuju za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 14:31

@Pomka @paandatko Děkuji za názor a rady :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
6.4.17 15:13

No a kdyz nepomuze durazne ne, mamincino au-au a vzit prso, tak jsou tu jeste dve rady, co mam taky od laktacni - pri opakovanem kousani taky kousnout (aby ditko poznalo, ze to boli, ono ma to kousani spojene s hrackami, takze nevi, ze to boli) a pak je tu lepanec (ihned po kousnuti spojeny s vyjeknutim, au, duraznym nesmis kousat…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 15:20

@Safija i u tak malých dětí lepanec? jako přes ručičku ho sem tam plácnu, když dělá něco co nesmí, ale nebude mít potom strach se připojit na prso?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11496
6.4.17 16:07

Já vykřikla a sebrala prso, pochopil to brzy. za 20 měsíců mě kousl jen 2×, poprvé když mu vyrostli zuby a podruhé skousl když u kojení usnul :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1125
6.4.17 16:41

@Barbora1993 starší syn mě kousal taky pár dní. Některé zuby mu prostě při růstu daly víc zabrat. Bylo to ve 3 případech a pokaždé to trvalo 3 dny a pak byl pokoj. Přiznám se, že jsem v tu dobu s kojením hodně šetřila :lol: a doufala, že to přejde co nejdřív. Nějaké Au vůbec nepochopil a ze sebrání prsu by taky asi nebyl moudrý. Vím, že to naschvál nedělal a líp se k tomu postavit neuměl. Tři dny se ještě daly ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Shaari90
6.4.17 18:04

Já jsem malou vycvičila, aby nekousala. Když začně kousat, seberu jí prso. Ona pochopila, že když bude kousat, mléko nedostane, takže když má hlad, nekouše a pije ;) Když začne kousat, usoudím, že až tak velký hlad nemá - že si jenom s prsem hraje, takže s kojením přestanu. Už mě kouše jen výjimečně.

• Citovat
  • Upravit
1038
6.4.17 18:36

@Safija tak to doufám, že si děláte p*del.. to musí být hodně profi laktační poradkyně s takovýma radama..tu bych poslala hodně hluboko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.17 21:19

@Sailah asi je to trochu přehnané, ale když si vezmu případ známé, které syn od narození do teď trhá vlasy pro vlastní zábavu (má 20 měsíců) a ona nikdy nějak nezakročila jen slovy prosím ne a spol, tak je někdy asi lepší být trochu důraznější. Tím nemám na mysli fackovat miminko, ale lepance přes ruku by asi nebyl od věci.
Syn mi párkrát zkusil taky vlasy vytrhnout a po pár sériích důrazného ne to ustalo. Pak se to vrátilo, tak jsem ho vždycky lehce plácla přes ručičku a řekla ne. Teď mi můžou vlasy viset kde chcou a jak chcou a všimne si jich tak ve 3% případů. Chytne je, ale netahá a netrhá a to mám vlasy sakra dlouhý :D až pod zadek :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama