Miminko má jen dvě cévy v pupečníku, co to pro nás znamená? 32tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Biasiol
Povídálka 20 příspěvků 14.05.19 18:20
Miminko má jen dvě cévy v pupečníku, co to pro nás znamená? 32tt

Dobrý den, jelikož jsem z toho úplně vedle, už nevím co dělat a tak píšu sem. Prosím vás, co znamená, když moje malá má jen dvě cévy v pupečníku? Dnes na velkém ultrazvuku ve 32tt mi to doktorka oznámila.. Když jsem čekala první dítě, mělo normálně tři.. doktorka mi k tomu nic neřekla, jen že prý malá může být menší.. na internetu jsem se však dočetla, že to může signalizovat nějakou vývojovou vadu, často to bývá u Downova syndromu.. jsem teď z toho totálně vedle, pro malou máme už nakoupené snad vše.. nepřežila bych, kdyby se jí něco stalo.. Ve 31+3 tedy máme 1683g.. v prukazce mám napsáno že placenta nedosahuje k DOS.. jinak vývoj máme na 31+3, 30+3, 31+0, 30+5 a 30+6.. bojím se, aby to nebylo něco vážného.. přijde mi, že moje doktorka nechce nic řešit. Když se jí na něco zeptam, odpoví neurčitě nebo vůbec.. První dítě jsem porodila ve 36+4 a neřešila nic… Můžete mě nějak uklidnit? Jsou tu maminky, které porodily normálně zdravé dítě i s dvěma cévami v pupečníku?… Jsem z toho fakt hotová… :,(

Reakce:
Maja1984
Stálice 89 příspěvků 14.05.19 19:02

Mě na to přišli ve 20tt. Chodila jsem akorát do Podolí na kontroly průtoku a velikosti plodu co 3 týdny. Říkali, že se to občas stává. Taky jsem četla šílenosti a ptala se mého lékaře, pracuje v Motole a říkal, že dřív se předpokládala nějaká vývojová vada, ale podle nových studií, to prý tak není. Pokud mám sceeeningy negativní, nemám se čeho bát. Ještě mám kamarádku pediatra a ta říkala, že se na to často přijde až při porodu, že to mnohde ani nekontrolují. Malá se narodila v termínu, vážila stejně jako brácha, který měl tři tepny. Jediné co, tak kontrolovali v porodnici ledviny. Prý se může vyskytnout anomálie. U nás se nakonec ukázalo zdvojení ledvin, chodíme na kontroly, ale žádná funkční vada. Ty anomálie močových cest jsou poměrně časté v populaci, akorát o tom většina lidí neví, když nejsou funkční problémy. Takže žádný stres;-)

Masina
Kecalka 106 příspěvků 14.05.19 19:11

Dcera měla také jen dvě pupečníkové cévy a nic to neznamenalo. Je po všech stránkách zdravá.

Váš příspěvek
Reklama