Miminko má šestou nemoc, může jít starší do školky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.1.22 23:25

Miminko má šestou nemoc, může jít starší do školky?

Dnes večer se maličké vyrojila vyrážka po 3dnech hereček, má tedy 6.nemoc. Může jít starší dítko normálně do školky nebo ne? Děkuji za předem za Vaše rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24077
13.1.22 23:31

Ne, pokud ji nemělo, tak ji dostane. Je to infekční a dost. Nech starší doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1625
13.1.22 23:36

Probiraly jsme na podzim zde https://www.emimino.cz/…doma-441876/

Starsi (4, 5 a 7 let) ji od ni male nechytly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1625
13.1.22 23:48

Kolik je starsimu ditku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15576
14.1.22 06:02

Já bych teda starší dítě do školky klidně poslala. Pokud dosud chodilo, tak je to stejně jedno. To by sis sourozence nechávala doma při každé rýmě. Ta je taky infekční. A když byly moje děti malé, tak se říkalo, že šestá nemoc je infekční jen do výsevu vyrážky. Nevím, jestli se to neposunulo někam jinam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27278
14.1.22 06:31

Já bych si starší nechala pár dní doma, ale je to asi jedno, ono je to nejvíc infekční před výsevem, takže už to klidně může mít taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24077
14.1.22 06:41

Já fakt zírám. Vy klidně pošlete do školky dítě, který je potenciálně infekční? Celkem bezohlednost k ostatním. Není pravda, že je to už jedno. Dítě nemá vyrážku, takže je možná v nejinfekčnějším období. Zakladatelka je doma, takže jí nic nepřekáží, aby si dítě preventivně doma nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20414
14.1.22 06:50

@Janli Jo,úplně klidně, když by mělo být dítě doma vedle svých nemoci i kvůli nemocím sourozenců, tak nikam nechodi. Naše děti od nejmladšího nemoci nechytaji. Jen je třeba rozmyslet vyzvedávání, vzít do šatny dítě s infekční nemoci je bezohledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
14.1.22 06:51

@Janli uplne souhlasim… To ze samo dite neonemocni neznamena, ze nemuze byt prenasec a nakazit nekoho ve skolce. Navic i kdyz prodelalo nemoc, tak vzhledme k tomu ze doma ma prokazatelne puvodce onemocneni, tak jeho imunitni system aktivne tvori protilatky a je to pro telo docela narocne, tak proc ho ve skolce vystavovat dalsim potrncialnim patogenum, kdyz ma matku doma??? To mi hlava vazne nebere…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20414
14.1.22 06:52

Zakladatelko, pokud by dítě do/ze školky vedl někdo jiný než ty s mimcem, tak ať jde. Pokud by mělo jít i to mimco, tak ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70943
14.1.22 07:34

Poslala bych. Stejne uz to mate par dni doma, to do skolky ted nechodila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1625
14.1.22 07:34

S rymou bych to nesrovanavala, to je neco jineho, ta neni infekcni pred prvnim projevem. Sesta nemoc je infekcni i v inkubacni dobe. Ale kdyz jsem toto resila na podzim, tak jsem se dovedela, ze deti od 3 let sestou nemoc prakticky nechytaji. Kdyby melo dite treba nestovice, tak bych sourozence, ktery je dosud neprodelal, do kolektivu nedala. Bezohlednost je pro me poslat do kolektivu sourozence ditete, ktere ma strevni infekci nebo treba sedmou nemoc. Ta je totiz mnohem horsi nez sesta a clovek ji muze onemocnet opakovane.

Edit: u nas rymu od sebe vzajemne nechytame. Navic ucitelkam rikam, ze kdykoliv nektere z mych deti zacne ve skolce smrkat, tak mi maji zavolat. A pri sebeslabsi vodove ryme nechavam dite doma. Ale sourozenci do kolektivu chodi. Doma totiz dokazu zabranit prenosu nemoci, ve skolce ne.

Příspěvek upraven 14.01.22 v 07:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24077
14.1.22 07:36
@Cuddy píše:
@Janli Jo,úplně klidně, když by mělo být dítě doma vedle svých nemoci i kvůli nemocím sourozenců, tak nikam nechodi. Naše děti od nejmladšího nemoci nechytaji. Jen je třeba rozmyslet vyzvedávání, vzít do šatny dítě s infekční nemoci je bezohledne.

Pak nemají být děti ve školkách věčně nemocný….. :roll… Když mělo jedno z mých dětí infekční nemoc, zůstávalo doma automaticky i druhý. Proč bych měla komplikovat ostatním rodičům život? A apriori u infekcí, který jsou infekční před propuknutím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17912
14.1.22 07:41

Nedala bych. Přesně díky rodičům co takhle sourozence posílají, mám děti pořád nemocné. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9009
14.1.22 08:05

Ano, normálně bych poslala do školky. Nevidím důvod k tomu, aby zdravé dítě sedělo doma.
Já nějaké coby kdyby nehraju. To by děcko sedělo doma pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat