Miminko málo spí a já nic nestíhám

Anonymní
20.4.20 08:03

Miminko málo spí a já nic nestíhám

Dobrý den, syn 19 týdnů spí přes den málo. Někdy usne jen na 20 minut, jindy neusne vůbec. A já nic nestíhám a když ano, tak na úkor toho, že je třeba v postýlce a dívá se na mně. Jak to děláte? Úklid, uvařit atd. Uvažovala jsem nad nosítkem, ale paní doktorka se na to moc netvářila. Údajně je syn těžký a je lepší aby byl na rovném. Chápu, že bych se mu měla více věnovat a věci okolo domácnosti dělat když spinká. Ale opravdu za 20 minut nestihnu téměř nic. Pak mi přijde, že jsem špatná matka a nevěnuji se mu. Manžel mi řekl, že kdyby byl na mateřské on, že by to zvládal levou zadní.. Jenže on by se staral „jen“ o malého a doma by to bylo jako po výbuchu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27058
20.4.20 08:08

Už jsi tady psala xy krát. Co chceš konkrétně stíhat? S jedním dítětem zas tolik bince neuděláš. Prostě ho dej na zem na deku a ať si hraje sám, nemusíš na něm viset pořád. Můj taky spí 30 min, do toho musím vařit pro 3 a učit se se starší. Teď ho má třeba manžel a vyndávájí myčku :mrgreen: a já jsem ještě v posteli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2643
20.4.20 08:12

Pořídila bych to nosítko, ale ergonomické, ne žádné visítko. Někdy mě překvapuje, co všechno matky s pediatrem řeší :nevim: dítě bych plácla na zem na deku a dělala si svoje. Taky nejsem ta super matka, co si s dítětem od rána do večera aktivně hraje a rozvíjí ho. A překvapivě vypadá Verunka normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27058
20.4.20 08:21

A jestli chceš zkusit nosítko tak klidně, zas tak dlouho s ním v tom taky nedáš něco dělat. Jestli je spokojený v postýlce a není tam celý den tak to neřeš a neříkej si pořád, že jsi jinak špatná matka. Nejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19345
20.4.20 08:24

Já nevím, co je na tom těžkého, postarat se o domácnost s jedním dítětem. Klidně může ležet v postýlce nebo na zemi na podložce s hrazdičkou, nebo polohovací lehátko…To že je dítě vzhůru, neznamená, že ho musíš mít jen u sebe, to bys za čas nemohla ani na záchod. Nam se nejvíc osvedcily ty hrazdičky a různé kolotoče, děti se na to smály a rozhodně je to zabavilo. Vytvoř si denní režim a ten dodržuj, i dítě si zvykne. Ráno nakrmit, přebalit, chvilku se mazlit a věnovat malému, pak položit a vařit a uklízet…Podle toho, jak to vyhovuje tobě. A tatínkovi řekni, ať tu to ukáže, hak by to zvládl levou zadní anebo si ty blbý kecy nechá na koledy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2462
20.4.20 08:34

Hlavne to chce klid. ja u prvniho ditete taky prvnich par tydnu nic nestihala, porad jsem jen kojila, prebalovala, prevlekala, uspavala, chovala, zabavovala… vsechno mi trvalo, jen obleknout dite do zimniho, snest kocar, prochazka, zase vynest kocar, svleknout, to bylo tak narocne :lol: ted mi to prijde fakt usmevne. casem si to sedne. mne pak nejvic vyhovovalo dat dite do lehatka a nosit po byte se mnou at se kouka a to bylo spokojene. nebo na deku na zem. nositko jsem pouzivala jen na prochazky, nejak mi neslo s ditetem na brise luxovat nebo varit ci myt koupelnu :nevim: takze se zklidni a tolik okolo nej neskakej, nepotrebuje te mit porad u sebe ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1541
20.4.20 08:35
@Betty MacDonald píše:
Já nevím, co je na tom těžkého, postarat se o domácnost s jedním dítětem. Klidně může ležet v postýlce nebo na zemi na podložce s hrazdičkou, nebo polohovací lehátko…To že je dítě vzhůru, neznamená, že ho musíš mít jen u sebe, to bys za čas nemohla ani na záchod. Nam se nejvíc osvedcily ty hrazdičky a různé kolotoče, děti se na to smály a rozhodně je to zabavilo. Vytvoř si denní režim a ten dodržuj, i dítě si zvykne. Ráno nakrmit, přebalit, chvilku se mazlit a věnovat malému, pak položit a vařit a uklízet…Podle toho, jak to vyhovuje tobě. A tatínkovi řekni, ať tu to ukáže, hak by to zvládl levou zadní anebo si ty blbý kecy nechá na koledy :mrgreen:

Tak moje dite nezajimalo houpatko, ani hrazdicka.. V nicem nevydrzela. Kazdy dite je jiny.. Ja ji nechavam bud v postylce, nebo mame super deku na hrani, kde jsou pridelany kousatka, šustící blbustky atd, to ji zajima zkoumat.. Ale je ji uz 7 mesicu.. Tak 3 mesice zpatky, jsem mela taky honicku, protoze nespala pres den, nikde nevydrzela a jeste se neumela zabavit.. Takze ja stres zakladatalky chapu. Holt kdyz mame prvni dite, musime se vse naucit zvladat a stíhat. Ostrileny vicematky pak na nas machrujou..

Příspěvek upraven 20.04.20 v 08:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4404
20.4.20 08:36

@Betty MacDonald nezlobte se, ale zřejmě jste měla štěstí na hodné dítě. Nemám ráda, když někdo řekne jak není problém se starat o domácnost s jedním dítětem. Moje dcera první tři měsíce prořvala a další tři měsíce na mě musela být permanentně nalepená tak, že jsem s ní musela chodit i na záchod. Přes den nespala téměř vůbec a to od narození, pokud ano tak jedině na mě, jinak opět řev. A opravdu jsem doma neudělala vůbec nic. Dítě položit neexistovalo ani když na mě viděla. Nositko jsem měla, ale dcera v něm byla spokojená jen když jsem chodila. Jakmile jsem začala šermovat s rukama (vaření, úklid) okamžitě začal řev. Jinak ale souhlasím s tím, že pokud zakladatelka má dítě, které na ni kouká a nemá problém samostatně ležet, tak se mu nemusí permanentně věnovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19345
20.4.20 08:41
@Konys píše:
Tak moje dite nezajimalo houpatko, ani hrazdicka.. V nicem nevydrzela. Kazdy dite je jiny.. Ja ji nechavam bud v postylce, nebo mame super deku na hrani, kde jsou oridelany kousatka, šustící blbustky atd, to ji zajima zkoumat.. Ale je ji uz 7 mesicu.. Tak 3 mesice zpatky, jsem mela taky honicku, protoze nespala pres den, nikde nevydrzela a jeste se neumela zabavit.. Takze ja stres zakladatalky chapu. Holt kdyz mame prvni dite, musime se vse naucit zvladat a stíhat. Ostrileny vicematky pak na nas machrujou..

Nechci machrovat, asi jsem měla štěstí, já si ani nepamatuji, že by se sami nějak nezabavili. Ale s větším počtem dětí je tohle jednodušší, to je pravda. Jak už byli čtyři, tak jsem o nich nevěděla, někdy jsem si dokonce připadala, že mě ani nepotřebují :mrgreen: Až na to vaření a praní… :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
20.4.20 08:42

Zdravím, žeru to udávání stáří v týdnech, a pak k dotazu. no bože tak leží na podložce, či v postýlce a pozoruje tě. dokud neřve tak, že se zalyká a nebo ho vyloženě něco nebolí nebo neřve hlady tak at leží a kouká se. nechápu jak má někdo pocit že super matka musí neustále viset u mimča a stále ho něčím zabavovat. proč? aby si vychovala malého závisláka, který bez ní nevydrží ani 5 minut? účelem matky není takhle se dítěti neustále věnovat a „vnucovat“ mu zábavu. Máma má opatrovat, sledovat z povzdálí, varovat před nebespečíma být ochrannou náručí v případě bolístek a trápení, ale taky by měla vědět, kdy nechat mimčo samotné si hrát a dělat co chce. Taky by se ti asi nelíbilo, kdyby ti neustále někdo říkal co ted budeš dělat a jak si máš s čím hrát a že kousátko se musí kousat takhle a ne opačně… nechte ty děti žít a myslím že i z doktorského hlediska slovem „rozvíjet“ nemyslí, že jim budete podstrkovat miliony podnětů, ale že nechám dítě at si hledá co a jak dělat samo. a nosítko ne, to že se na to doktorka netvářila, mělo svůj důvod… pokud chceš pak řešit fyzioterapie se zkřivenými zády tak prosím ;) ale doktorům se to nelíbí z dobrého důvodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19345
20.4.20 08:45
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38431
20.4.20 08:52

Hele ja nevim, dite jsem dala na zem na deku, do sedatka( takove to houpaci ) a delala, co potrebuju. Mluvila jsem, volala na nej, stacilo. On si cupoval hracky, deku, bouchal, pak se plazil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
20.4.20 08:55

Uplne di vzpominam nanwebe s prvnim synem. Ale mela jsem to takhle do cca 3 az 4 měsíců, pak orestal rvat, zacal se hybat a byl klid. 19 tydnu to je skoro 5 mesicu ne? Hod se do klidu, mimino nech rozvíjet své schopnosti na zemi, v klidu var nebo uklízej, u toho na mimino dělej ksichty, mluv s ním, zpivej… uvidíš, ze to bude dobrý. Neboj se nechat ho chvíli samotného, samozřejmě pod dohledem. A manžel ať ti to teda ukáže, když je tak chytrej. Na mého muže vždy při takových věcech platí nechat mi dítě a jít pryč. Vždy, když se vrátím, uzná, ze se nevážím doma na dovolené, ze to nemám úplně jednoduchý… stačilo pár takových lekcí a už řeči nemá. Oni si to chlapi neumí představit, dokud to sami nezaziji. Nech mu prcka na 3 hodiny a bez si někam ven. Až bude starší, nech mu ho ma víkend a trada pryč s kamoskama. Uvidíš, ze ho ty řeči velmi rychle přejdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34463
20.4.20 08:55
@Anonymní píše:
Dobrý den, syn 19 týdnů spí přes den málo. Někdy usne jen na 20 minut, jindy neusne vůbec. A já nic nestíhám a když ano, tak na úkor toho, že je třeba v postýlce a dívá se na mně. Jak to děláte? Úklid, uvařit atd. Uvažovala jsem nad nosítkem, ale paní doktorka se na to moc netvářila. Údajně je syn těžký a je lepší aby byl na rovném. Chápu, že bych se mu měla více věnovat a věci okolo domácnosti dělat když spinká. Ale opravdu za 20 minut nestihnu téměř nic. Pak mi přijde, že jsem špatná matka a nevěnuji se mu. Manžel mi řekl, že kdyby byl na mateřské on, že by to zvládal levou zadní.. Jenže on by se staral „jen“ o malého a doma by to bylo jako po výbuchu.

S jedním ležícím miminem moc bordelu nevznikne. Manžela bych zapojila, aby viděl, co všechno se v domácnosti dělá a ve výsledku to není vidět. Vař na víc dnů, nebude tolik nádobí. Klidně si lehni, když leží dítě a sklidni se. To dělá hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1632
20.4.20 09:07

@Angel-X prosím te proč nositko ne? Nošení je přirozenej způsob a diteti to dela dobre tak tady tu holku nepleť divnyma recma. Nosí se od narození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat