Miminko mi spadlo na hlavu

860
3.2.06 20:23

Miminko mi spadlo na hlavu....

zazivam snad nejhorsi vecer svyho zivota. Dneska jsem Amalku svlikala na koupani na pracce, drzela jsem ji za nohu, svlikla jsem ji puncochacky a otocila jsem se, abych je dala do pradla, porad jem ji drzela za tu nohu, ona se mi vysmekla, pretocila se na bricho a spadla mi! Spadla hlavou na okraj vany a potom zahucela do vany plny vody, boze to byla takova rana do ty jeji malinkaty hlavicky, ze jsem myslela…no na nejhorsi :(, pak se potopila. Hned sem ji samozrejme vytahla, rvala jak tur… okamzite jsme jeli do nemocnice, na pohotovosti nic neshledali, pro klid duse nas poslali na neurologii, i tam vse v poradku. Ale porad si rikam, ze kdyz ji prohmatali jenom hlavicku, zatukali na koleno, ze to je MALO! Bojim se, aby se ji neco nestalo v noci, bojim se, aby psychicky byla v poradku, aby nebyla postizena…bojim se o ni. Uz dve hodiny rvu..Jsem ta nejhorsi mama na svete :(, ze jsem ji nedrzela poradne.
Nebyla v bezvedomi, nezvracela, ale porad si rikam…co kdyby :(
Prosim vas, holky, uklidnete me nekdo, komu se stalo neco podobneho…

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9237
3.2.06 20:31

Radulko,Vím jak moc tě to vystrašilo.I Mirda několikrát spadl a Vojtulka padá manžovi ci chvílu.Není schopný ho uhlídat.
Pokud ti na pohotovosti a na neurologii řekli,že je to v pořádku,tak buď klidná.
Jenom kdyby ti Amálka začala najednou zvracet obloukem pokud to jinak nedělá nebo se ti zdála malátná nebo něco v nepořádku tak si zavolej na dětské nebo tam zajeď a oni ti poradí.

Kdysi jsem od jednoho dr.dostala radu,které se snažím držet,že by dítě po pádu na hlavičku nemělo dvě hodiny spát.Ale někdy to nejde.

A nic si nevučítej.Děti jsou mršky hbitý:-)) a někdy ti vyklouznou ani nevíš jak.Určitě jsi super máma a tohle se může stát každému.
Amálka bude určitě v pořádku.

Dana a dva rošťáci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
3.2.06 20:32

Radulko, zkusenost sice nemam, ale cetla jsem, ze pady na hlavicku u malych deti vypadaji sice hrozive, ale ve skutecnosti je detska hlava dost tvrda a tim padem i odolna. No, asi jsem neporadila, ale myslim, ze pokud ti doktori rekli, ze je v poradku, tak snad je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
3.2.06 20:33

Ahoj Radulko,

určitě nejsi ta nejhorší máma na světě! Takovéhle nehody se prostě někdy bohužel stanou. Udělali jste všechno potřebné, jeli jste do nemocnice, vše je O.K. Mně samotné se sice nic podobného (ťuk, ťuk) zatím nestalo. Ale kamarádce padl podobným způsobem roční kluk na hlavu k krmícího stolku. V nemocnici jí řikali že je všechno OK, jenom prý kdyby mimču začala téct nějaká tekutina z nosu nebo uší, pak mají ještě přijet (jak jsem slyšela, tak předávám dál). Jinak švagrová má tři děti a u jejího posledního pamatuju několik velmi ošklivých nehod. Jednou se napřílkad Jenda rozhoupal v kočáře a hlavou padl na ostrou hranu schodu. Nepřeju ti vidět tu hrozivou modřinu. Všechny své pády přežil, není postižený, je úplně v pořádku. Děti jsou odolnější než se zdá, tak se neboj. Kdyby se doktorům něco nezdálo, určitě by si vás tam nechali!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258

ahoj,tak me tete se stalo neco podobneho-mela pulrocniho synka na kline a s nim se sklonila k zemi a on ji vypadl a spadl primo na podlahu-plovouci ne koberec rana jako blazen,jeli do nemocnice a par dni si tam polezeli,mel to nejak napraskle-jako lebku a celou lebku mel modrou-modriny,nechtel nic jist a byl nesvuj smutny a zarazeny,ale nestesti mu nic nebylo.a nasledky to zadne nema.ted jsou mu tri pryc a je moc sikovny,
snad to u vas bude v poradku.drzim pesti.jinak teta je z toho spatna do ted a rika pred a po te udalosti-proste na to uz nezapomene jak se bala.
tak nevim jestli jsem te uklidnila. dnes asi nezmhouris oci. hodne stesti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377

Radulko, rozhdně nejsi nejhorší máma na světě.Je to děsný šok,Niki mi spadla jen z postele a na zadek a pak teprve na hlavičku,ale já z toho byla na nervy.Pořád jsem jí pozorovala,když spala píchala jsem do ní,jestli se pohne,vím jaký jsou to nervy.Pokud malou prohlídli a shledali,že je v pořádku,věř tomu.V noci jí víc hlídej /já bych asi ani nespala/,mají se asi každé 2 hodiny probrat ze spaní.Určitě Ti poradí někdo jiný ještě líp.
Moc ti přeju,ať je vše v pořádku a to bude,neboj.
Naďa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1428
3.2.06 20:34

Ahoj Radulko,

vůbec nejsi nejhorší máma na světě. Neblbni, mě taky Lukášek spadl z postele, jančila jsem a vše je v pořádku. Jistě jsi udělala dobře, že jsi hned jela do nemocnice. V takovýchto případech se radí dítě v noci sledovat, budit - neporadili Ti v nemocnici něco podobného? Neboj, hlavičky prcků jsou „dost odolné“ - my se praštíme každý den, dokonce nám malej spadl málem ze stolu a to jsme u něj stáli oba s manželem. Lukášek se vyšplhal na stůl, my byli zabraní do debaty (vedle stolu) a najednou si sedal do prázdna - naštěstí ho manžel na poslední chvíli zachytil.
A nejhorší maminka na světě - copak jsi ji pustila úmyslně - jistě ne, byla to jen nehoda :! Tak si o sobě neříkej takové škaredé věci. Amálku jistě miluješ jako nic na světě :! :! :! Hlavně se trošku uklidni, ať to malá z tebe nepozná a vše bude určitě v POHODĚ :! :! :!

Držím pěstičky, jistě bude vše v pořádku.
Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
3.2.06 20:35

Ahoj Radulko,

před skoro třema týdnama se mi stalo něco podobného. Adámek mi spadnul taky z pračky na které seděl v autosedačce (dělali jsme to tak vždycky), která se zřejmě přetížila a on v ní byl nepřipoutaný a taky spadl na hlavu. Hned jsme jeli do nemocnice, kde si nás nechali na pozorování. Kdyby se něco stalo např. otřes mozku tak se to prý projeví do tří dnů. To znamená, že by mimi zvracelo apod. Hned se mě ptali jestli nebyl v bezvědomí což nebyl a taky hned křičel. Byli jmse na eeg a na utz hlavičky. Naštěstí nezvracel a jíst mu taky chutnalo. Hlídej jí a kdyby náhodou zvracela taj jeďte na pohotovost.
Já si ten pád taky pořád vyčítám. Chápu tě. Bojím se teď každého ťuknutí.

Držte se.

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
3.2.06 20:36

ahoj Radulko,
je mi to moc lito! :( Amalka bude urcite v poradku,neboj.
Kamaradce se stalo temer to same s 6m chlapeckem,spadl teda s te pracky na zem na hlavu,nic mu nebylo,jen v nemocnici byli dyl,tri dny na pozorovani(ale co jsem tak slyslela od vic maminek,vetsinou se u nas ty tri dny na pozorvani nechavaji..)Jedne zas mamince spadla v prenosne tascce holcicka na zem v sestinedeli a doktor je prohledl a poslal domu,ale nemeli klid,tak jeli do jine nemocnice a tam je nechali na ty tri dny na pozorovani-taky byli v poradku.
Mne maly vcera spadl z osmi schodu,vim,uz nemam tak male miminko,ale spatne mi z toho taky bylo,taky jsme v poradku…
Urcite nejsi nejhorsi mama,jak pises,i kdyz ja se tak taky citila.Uvidis,bude to dobre.Moc drzim pesti.
Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.2.06 20:36

Radulko z hluboka dýchej,něčeho se napij,pokus se uklidnit.
Já minulý měsíc zadřela Matějovou hlavičkou o poličku,má ji nad přebalovákem a já si to špatně vypočítala akdyž jsem ho zvedala,máznul se o tu poličku. Řval jak tur,nedalo se ho uklidnit,hlavičku měl lehce odřenou(má strašně jemnou kůži)Taky jsme hned jeli k doktorovi,uklidnil nás že detijsou hodně odolné a že podobných úrazú ještě bude. No co ti budu povídat,jakmile se Matěj (4 m) uklidnil,tak jsem se sesypala já.Řvala jsem jak amina a klepala se. Nicméně ti doporučuju v noci v pravidelných časových intervalech sledovat malou jestli je o.k.,jak spí jak dýchá. Kdyby bylo cokoliv jinak oproti normálu,asi bych s ní raději znova zajela k doktorovi.Ničeho se neboj,děti jsou opravdu odolné a všechno bude vpořádku.My po tomto incidentu přestěhovali pokoj a přebalovák je jindea na prckovi to nenechalo žádné následky
lenulajs

• Nahlásit
  • Citovat
804
3.2.06 20:37

Radulko, neboj, bude to dobré … Nemám sice podobný zážitek, ale kamarádce takhle zhučel chlapeček v 7 měsících z pultíku na betonovou podlahu :! , a že ten pultík měli ještě neobvykle vysoko - asi ve výšce prsou jeho 166cm vysoké maminky.
Taky byli na pohotovosti a neurologii, vše bylo v pořádku, dnes jsou mu skoro 4 roky a je to úplně normální zdravý kluk.
Naše babi tvrdí, že děti jsou pro podobné nehody vybaveny, mají hlavičku pružnou dík nesrostlé fontanelce a v drtivé většině případů se jim i při hrůzostrašně vypadajících pádech nic nestane.
Před pár měsíci byla na téma pády na emiminu diskuse, pokusím se to dohledat a poslat link, určitě te to uklidní.

Drž se, Amálka bude určitě v pořádku. Kdyby bylo něco podezřelého, určitě by vás z té neurologie jen tak nepustili.

Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.06 20:37

Ahoj Radko,
HLAVNĚ KLID. Udělalal jsi to nejlepší, co se dá v takové situaci dělat. Jestli Ti doktoři řekli, že to vypadá dobře, tak jim věř. A vůbec nejsi špatná matka. Člověk nemůže mít oči všude a mnohdy s těmi prcky bychom potřebovaly být jako chobotnice. Mi malá taky spadla, ale z postele a to ve věku 3 měsíců. Normálně mi usla u kojení a já jsem šla jenom na záchod (a na malou -na chvilinečku). Když jsem byla ve dveřích ložnice, tak jsem viděla, jak ve spánku válí sudy a je už úplně na krajíčku postele a nestihla ji zachytit, no a spadla. Prostě během krátké chviličky se posunula asi o 80 cm. Plakala hlavně z toho šoku a vůbec nic jí nebylo. Teď už je velká a občas se nějaký ten pád přihodí, protože od 11 měsíců si sama vyleze na sedačku, postel, křeslo a někdy tam skáče a dělá blbosti. Nemůžu být pořád s ní, stačí se vzdálit na vteřinku, třeba jít přichystat čajík a už leze nahoru.

Neboj se, určitě se malá už zase směje a taky už je to velká holka (i když ta rána o vanu musela být dost silná, ale zase pračky nejsou tak vysoké).

Takže klid, utři slzičky a běž dát bobiškovi pusinky.

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
3.2.06 20:38

Ahoj Radulko,

hlavně klid, to bude vpořádku, oni ji prohlédli, ví co a jak, neboj!!!!!
Nejsi hrozná matka, snad každý mámě se to stane, ta co říká že ne, tak taky možná lže! Z toho jak jsem to pochopila to nebyl pád ani z jednoho metru, nejvíc se asi holčička lekla jak zajela pod vodu, a to se stane taky kde komu. Uvidíš zítra už nebude o ničem vědět!!! Jsi skvělá, že jsi neváhala, řekla jak se to stalo atd, někeré mamky by se za to třeba i styděly a nikam nejely, nic si nevyčítej, jo a už buď v pohodě!!!!!!

Irena + 2kluci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.2.06 20:49

Radulko,
hlavně buď v klidu. Jestli ji viděli doktoři na pohotovosti i neurolog, tak jí určitě nic není. Buď ráda, že si Vás tam nenechali „na pozorování“, akorát by to byl pro malou stres. Takhle, když jste v klidu doma, tak budeš aspoň vědět, že se chová normálně a je spokojená.
Víš, kolikrát ještě spadne? Počkej, až začne lozit a chodit. Každé dítě přežije hromadu pádů - z postýlky, odrážedla… a samozřejmě to často odnese hlavička, je prostě těžká a když dítě spadne třeba dozadu, tak se pořádně bouchne. My máme doma parkety, to je „super“ - pády pěkně natvrdo. Bohužel to jinak nejde. To jsem Tě asi moc neuklidnila, ale neboj. První „strašný“ pád je vždycky nejhorší. Při každém dalším už budeš vědět, že minule to přežila bez úhony a budeš mnohem klidnější.
Je dobře, že jste byli u lékaře, vůbec se tím netrap - Amálka stopro nebude postižená, to jsou snad pověry, že to způsobují pády (nebylo by normální žádné dítě) - max. může mít otřes mozku nebo krvácení, ale to lékaři vyloučili, takže klid a užívej si své holčičky.
Známých chlapeček taky spadl ve vaně na hlavu - dokonce tu ránu slyšela jejich babička, která bydlela o patro níž. No a je v pořádku. Jiných kamošů dítě zase tatínek „srazil“ dveřma - prudce je otevřel, malej to chytl do hlavy a ještě ho to srazilo dozadu - samozřejmě opět na hlavu, v paneláku na chodbě , takže na dlažbu. No… a je úplně v pořádku. Že si to vyčítáš je normální, ale teď se naštěstí nic nestalo a příště si dáš pozor. Místo pláče se raduj, že to dobře dopadlo. A nebreč, ať malá není smutná. Ona už si to určitě ani nepamatuje a ty se trápíš zbytečně.
Nepřihlášená mamulka (35+5 tt, Šárinka 16 měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
475
3.2.06 20:50

Radulko, NEBOJ. Amálka bude určitě v pořádku. Vůbec nejsi špatná mamča. To se prostě občas stává. Já jsem taky jela s dvouměsíčním dítkem k Dr. (v sedačce mi na něj houpnul pes :cry: ) a ona mi s úsměvem vykládá, že děti jsou GUMOVÉ, že jsou na to nachystané a nic se jim nestane. Pokud Ti v nemocnici řekli, že je vše v pořádku, tak bych jí asi zkusila každý dvě hodinky probrat, zítra sledovat, jestli není víc spavá, normálně baští a nezvrací.
Dej si malýho panáčka a uklidni se. Bude to dobrý.
Tak pokud možno klidnou noc
Kuřátko a Honzík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama