Miminko moc nesleduje okolí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 20:33
Miminko moc nesleduje okolí

Ahoj všem,

mám čtyřměsíční dcerku, narozená dříve, drobounká - porodní váha 1980 g, apgar horší 6-9-10. Korigovaně jsou jí tři měsíce. První dva měsíce byla hodně nezralá, všechno u ní ve vývoji přišlo cca o ten měsíc později. Dnes se na nás usmívá, povídá, oční kontakt je dobrý, hračky a hrazdička jí zajímají, snaží se je chytat, začala se dokonce občas smát nahlas, koníky pase hůř - chodíme na Rhb, ale je to pár dní co krásně udřzí sama hlavičku, žádné vývojové zpoždění vyjma horšího pasení zatím snad nemá. Na neurologii jenom drobný nález - lehká hypotonie, ale zatím nic závažného. Trápí mě jediná věc. Když vidím ostatní miminka v jejím věku, jsou hodně zvídavá, živá, za vším otáčí hlavu, krásně pozorují svět… Ne že ona by byla nějaká úplně bez zájmu nebo apatická, to nemůžu říct, když okolo ní projdu, pozoruje mě, objevila televizi, miluje zrcadlo apod., ale velmi často má taky stavy, kdy prostě jen kouká tak nějak bez zájmu, víceméně do prázdna, nic nezkoumá, je taková odevzdaná… Hlavně třeba když jsme někde v kavárně nebo mezi více lidma. Na neurologii mi k tomu řekli, že je zásadní ten úsměv, oční kontakt apod a to že je někdy “mimo” z ní nedělá nemocný dítě. Někdy se taky stane, že když na ni někdo cizí mluví, koukne na něj jen na vteřinku, a potom otočí hlavu a nechce na něj koukat. Určitě to není pokaždý, ale někdy se to stane. Zdá se mi to divné. Máte někdo podobnou zkušenost? Mám šílený strach z nějakého možného postižení, už těhotenství bylo náročné, snažím se být v klidu, ale prostě často mě to napadne. Předem díky.

Reakce:
Renca8
Ukecaná baba ;) 1444 příspěvků 04.06.19 20:49

Mozna je to jen proto, ze se neciti dobre mezi hodne lidma nebo cizima…miminka to taky vyjadruji zatatyma pestickama. Kazde miminko je jine povahy. Nebo ji muze chybet vitamin B nebo kterykoli jiny vitamin, muzete zajit na krev- je to jen pichanec do prstu

pannda
Kelišová 6938 příspěvků 34 inzerátů 04.06.19 20:58

Je narozená dříve, proto k ní tak pristupuj…nemůžeš ji srovnávat přece..Napadlo mě jen, jestli sluch je v pořádku…

Jomimi
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 04.06.19 21:00

Kazde miminko je jine, nebojte. Muj prvni syn si hrozne dlouho nevsimal hracek, i pediatr se tomu divil. Dokonce se me ptal, jestli mam doma hrazdicku a jestli mu hracky nabizim. Pripadala jsem si fakt divne, kdyz se me na to zeptal. Casem se to otocilo a hral si jako jine miminka, ted bude mit 2,5 roku a porad je odtazity, potrebuje cas mezi ostatnimi nez se „otrka“ dokonce i krici nebo place, kdyz ho „nutim“ nekam mezi lidi, na navstevu. Pritom jak je tam chvilku, zacne si hrat, vykladat, komunikovat i s cizimi, ale ten zacatek je boj. Jo a abych nezapomela kolem 4teho mesice zacal na ostatni lidi reagovat placem a chtel se chovat jen ode me, dokonce i tatinka chvilicku odmital. Rika se, ze ta uzkost je kolem 8meho mesice, ale u nas nastala uz ve 4tem a byl to masakr teda. Snad vas to aspon trochu uklidni. Je to tezke, clovek ma o ty deti strach permanentne. Zkuste ji tolik nepozorovat. Ja mam ted druhe mimco a muzu rict, ze je to sto a jedna. Nejsem uz vubec ta uzkostliva mama, co mu dava cepicku i kdyz ho nese jen dva metry ze dveri do kocarku kdyz venku trochu fouka. Snazte se uvolnit a nemyslet na to, ze by holcicka byla jina nez ostatni deti :palec:

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1645 příspěvků 04.06.19 21:18

Mně přijde divné, že objevila televizi. Naše 4,5 měsíce staré dítě televizi zapnutou ještě nevidelo a ani to není v plánu. :? Jinak bych se nestresovala, má své tempo, má na něj nárok ;)

Ou
Echt Kelišová 7685 příspěvků 04.06.19 21:22

Přestaň ji sledovat a nervovat se - holt prostě občas potřebuje vypnout, dost to pomáhá dozrávání mozku a zjevně ten vypnutý čas potřebuje víc, právě kvůli zátěži se kterou se narodila.

Pokud už musíš srovnávat svoje dítě, tak ho nesrovnávej s ostatními, ale s tím, jaké bylo třeba před měsícem.

Terrie
Nováček 1 příspěvek 04.06.19 22:08
@Renca8 píše:
Mozna je to jen proto, ze se neciti dobre mezi hodne lidma nebo cizima…miminka to taky vyjadruji zatatyma pestickama. Kazde miminko je jine povahy. Nebo ji muze chybet vitamin B nebo kterykoli jiny vitamin, muzete zajit na krev- je to jen pichanec do prstu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 22:18

@pannda

Sluch je určitě v pořádku. Od mala se lekala hlsitých zvuků a teď už se i za většinou zvuků otočí. Každopádně moc děkuji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.06.19 04:53

Netuším jak ve čtyřech měsících, ale kdysi jsme byli na akci, kde bylo dítě cca 10-ti měsíční a to nepozorovalo. Všichni kolik nás tam bylo - jsme si toho všimli a upozornili rodiče, že je možná asi něco špatně, jestli s ním třeba nechtějí jít na oční. Nechali to tak. Ono to dítě bylo více jiné. Ve dvou letech zjistili, že má problém, který kdyby se zachytil zavčasu, nemuselo být tolik postižené. Ještě později zjistili, že ani ostře nevidí, dostalo brýle okolo 3 dioptrií a najednou to, že dítě nereagovalo na určité podněty bylo z toho důvodů, že nevidělo.
Později jsem zjistila, že pediatr o tom, že dítě nepozoruje okolí nevěděl. U něj dítě vždycky brečelo a nespolupracovalo. Rodiče se nezmínili o možném problému.
Takže asi bych byla v pozoru.
Podotýkám, že píšu zkušenost u staršího dítěte.

hadraplanka
Kecalka 461 příspěvků 05.06.19 08:36

Pokud jsou všechna standardní vyšetření v pořádku, viděla bych to na ukázkového introverta. :mrgreen:

Jomimi
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 05.06.19 09:45

@Serpentini co je na objeveni televize divneho? Pani chtela jen upozornit, ze treba televizi vnima. Ve vasem prispevku vidim trochu utoku proti pisatelce ve smyslu, ze necha dite MOZNA koukat ma televizi. Ja mam dve deti, prvniho jsem od televize drzela hodne dlouho a kdyz zacal koukat, bud jsem ho dala zady k ni, nebo vypla. Ted mam mladsiho, bude mit 5 mesicu a televizi vnima taky. Starsi na ni obcas kouka a ja i kdyz mladsiho natocim jinak, najde si ji. Zabranit tomu nejde jako. Bydlime v 2+1 a starsiho poslat do pokojicku samotneho nemuzu. Takze pokud nechcete pani poradit s jejim dotazem, radeji se nevyjadrujte vubec :cert: :cert:

Jinak s tim vysetrenim ocicek je to opravdu dobry napad. Nekteri pediatri jsou na „baterky“ a je lepsi se kolikrat ridit vlastnim instinktem. Vy jste maminka a chcete pro holcicku jen to nejlepsi, nebojte se obratit jinde i kdyby zbytecne. Nam ted starsi parkrat nejak havaroval a jeli jsme na pohotovost vzdy i s tim, ze budeme za histericke rodice, zdravi je jen jedno :palec:

Váš příspěvek
Reklama