Miminko na balkoně a kouřící soused

27
21.5.16 14:19

Miminko na balkoně a kouřící soused

Ráda bych se zeptala, zda jste někdo řešili, když vám spí na balkoně miminko a soused si na svém balkoně zapálí. Sousedka vedle nás má sice přes šňůru aspoň prostěradlo a kouří za ním, ale já to přesto pořád cítím. Manžel tvrdí, že to není nic strašného (normálně na to bývá dost háklivý), ale já se nemůžu zbavit pocitu, že bych tam malou neměla nechat spát. Na druhou stranu jsem šťastná, když mám aspoň chvíli volno, abych udělala něco doma (to asi znáte všechny). Točím kočár aspoň na druhou stranu od zdroje kouře a házím plenu přes kočár, ale to mi zas přijde, že už není tolik na vzduchu (když zrovna nikdo nekouří). Řešil jste to někdo a jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27306
21.5.16 14:24

No, na druhou stranu kde mají kouřit? To máte nějaké mini balkónky, že to na ní primo letí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
21.5.16 14:27

@bara00nov tak jestli ti to vadí tak je pouze řešení a to nedávat miminko na balkon. Na čerstvém vzduchu to nebude asi taková hrůza. Výpary z aut nejsou o moc lepší a přesto asi chodíš na procházky s mimčem ne? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1215
21.5.16 14:30

Něco podobného… Sousedi když kouří na terase a my máme otevřené dveře tak všechen ten smrad nám jde do bytu a hlavne deckam do pokoje. Udelat s tim bohuzel nejde nic jelikož kouři na svoji terase jediné ze budeme mít neustále zavřené dveře a okna a to v létě jaksik nejde.
Pokud jsou sousedi rozumní zkus je poprosit jestli kdyz Ti malá spí by mohli nekourit, ze ten dým jde na ní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1675
21.5.16 14:32

Ona procházka po Praze hlavně v centru nebo po magistrále je asi horší než kouřící soused na balkoně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20793
21.5.16 14:36
@kacenka841 píše:
Něco podobného… Sousedi když kouří na terase a my máme otevřené dveře tak všechen ten smrad nám jde do bytu a hlavne deckam do pokoje. Udelat s tim bohuzel nejde nic jelikož kouři na svoji terase jediné ze budeme mít neustále zavřené dveře a okna a to v létě jaksik nejde.
Pokud jsou sousedi rozumní zkus je poprosit jestli kdyz Ti malá spí by mohli nekourit, ze ten dým jde na ní…

Takže soused bude kouřit podle rozvrhu mimina? 8o
Myslím si, že pokud to nejde do kočárku, tak to ničemu nevadí, jestli máš blbý pocit, tak jí tam prostě nenechávej, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1675
21.5.16 14:41
@radkka
@radkka píše:
Takže soused bude kouřit podle rozvrhu mimina? 8o
Myslím si, že pokud to nejde do kočárku, tak to ničemu nevadí, jestli máš blbý pocit, tak jí tam prostě nenechávej, no.

jó dostane rozpis kdy smí a nesmí kouřit. Tak to me jako taky pobavilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53985
21.5.16 14:41

@bara00nov nikdy bych nenechala dítě spát někde kde mu jde kouř kolem. K čemu je na vzduchu? Raději at spí doma ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46669
21.5.16 15:07

To je stoleta pravda, ze nekuraci se musi prizpusobit kurakum, takze at spi miminko doma. Nic jineho neudelas :nevim:

Meli jsme souseda, ktery kouril z okna pod nasi loznici, vse slo nahoru. Bud jsem vetrala tak, ze jsem pockala, az dohuli a otevrela okno na tech pet minut, co mel pauzu nebo jsem mela smulu.
Ne jednu stranu je to bezohlednost, na druhou zase on je doma, muze si tam kourit dle libosti :nevim:

A tak to mas vsude, v restauraci, na zastavce busu.. pokud ti to vadi, odejdi. Kurakovi to nevadi, neodejde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5812
21.5.16 15:13

To prostěradlo tam má normálně, nebo ho tam dala kvuli vám? jinak bych to udělala hako ty, natočit kočárek id kouře a ra plína už mi tam přijde navíc, ale i pres ní pude dist čistýho vzduchu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6483
21.5.16 15:14

Já bývala kuřačka a teď už několik let nejsem, takže znám „obě strany“. Vždycky jsem se snažila, abych nebyla za otravnou kuřačku, nikdy jsem nekouřila na zastávce, ani nikde, kde byly děti. Pokud bych viděla, že je někde kočárek, tak bych si nezapálila, takže buď máte trapné sousedy, co jim to nedocvakne, nebo ty přeháníš a jste tak daleko, že to nemůže mimčo v kočárku cítit, zvlášť když je otočené od zdroje kouře a navíc je zakryté plenkou. To se snad do toho kočárku nemá jak dostat ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6483
21.5.16 15:16

My bydlívali v řadovém domě v malém bytě s jedním oknem a hned vedle našich sousedů byla autoškola, takže se tam několikrát týdně scházeli puberťáci, čmoudili nám u okna, ale tím stylem, že okno bylo dokořán a oni stáli hned u parapetu a semtam se i opřeli lokty o parapet (přízemí, hodně nízko), vždycky jsem musela buď zavřít okno, nebo jim říct, ať jdou dál, ale abych to říkala pokaždé, když tam někdo přišel, to bych vyletěla z kůže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19116
21.5.16 15:22

Zkusila bych je hezky poprosit, zda by napr. dobe 10-11.30 mohli nekourit, ze ti spi na balkone mimino.Jsem kurak a nedovedu si predstavit, ze bych odmitla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
21.5.16 15:46

@pikola @Halibar Já to chápu, ale balkony máme opravdu tak malé, že to k nám jde.

@Gosi prostěradlo tam má normálně, myslím že spíš proto, aby na ní nikdo nekoukal, ale i tak aspoň něco.

Malá tam nespí každý den, většinou jdeme ven, ale občas se to prostě hodí. Sousedku nechci nějak zbytečně prudit, ale zase nechci zbytečně dítě vystavovat kouři. Doma spí dopoledne, odpoledne už mi doma neusne. Na balkon ji dávám jen když tuším, že mám šanci ji tam uspat, to pak jdeme ven až k večeru.

Popravdě bych nejradší slyšela, že jsem zbytečně přecitlivělá a tím, že je to venku a nefouká jí to přímo do kočáru, tak to není nic strašného :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25090
21.5.16 16:05
@Eemii píše:
Zkusila bych je hezky poprosit, zda by napr. dobe 10-11.30 mohli nekourit, ze ti spi na balkone mimino.Jsem kurak a nedovedu si predstavit, ze bych odmitla.

Přiznám se, že mi na tomhle návrhu nepřijde nic divného. Pokud má soused - kuřák trochu ohledy, mohl by pochopit :think:. Kouřit se dá i z jiného okna (na druhé straně, pokud je), ev. před domem, pokud bydlí nízko.
Zakladatelku chápu, kuřáci versus nekuřáci je prastarý problém. Bohužel ne vždy je vůle ho vyřešit, navíc nekuřáci jsou (bohužel) nuceni se přizpůsobit svobodě kuřáků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat