Reklama

Miminko na UM a přidání plnotučného mléka pro lepší spánek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vendys2277
Povídálka 26 příspěvků 03.10.18 20:18
Miminko na UM a přidání plnotučného mléka pro lepší spánek

Dobrý den maminky,
Chtěla jsem se zeptat, zda jste pro lepší zasycení přidávaly plnotučné mléko do UM. Mám dvouměsíční holčičku a od narození je na UM - Beba opti comfort.
Při dávkování, co je na balení malou trápily prdíky a neměla stolici(bez použití tyčinky se nevyprazdnila), tak jsme upravili dávkování o odměrku méně, a malá je bez problémů.
Bohužel UM není, tak silné a nezasytí ji, tak pije častěji(denně 900-1000ml). Problém nastává večer, že nemůže usnout. Někde jsem četa, že přidávali plnotučné mléko do UM. Máte s tím nějaká zkušenost a kolik toho mléka??
Popřípadě vás prosím o rady a názory.
Nebo mám změnit UM? Bez souhlasu doktora? Ten říká, že je normální, když se dítě nevyprazdní i 14 dní.
Když zvýším dávkování dle balení, zas malá bude trpět a to nechci, protože to dokáže i 5 hod v kuse řvát. Jinak za noc se obudi 1× na krmeni. Spí většinou od 22 do 3- 4 a pak do půl 7,ale než usne tak ji krmím už od 19hod, jak kdy.
Děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

veverka2013
Kecalka 450 příspěvků 03.10.18 20:23

Já musela prejit z beby na mnou vybrane hami a jsem spokojena,ikdyz mali obcas nesedne vigantol a ma chvilinku boleni ale naproti Bebě je to teď slaby odvar

Limi123
Závislačka 3269 příspěvků 03.10.18 20:24

Zmenila bych UM. Plnotucne mleko neni pro tak male miminko vhodne.

A nebo bych uz vecer nedavala to mlicko redene (tj. dala bych vecer normalni koncentraci dle doporuceni na krabici) a davala redene jen pres den, to jste zkouseli?

14 dnu bez stolice je normalni pro plne kojene miminko. Pro mimi na UM podle me ne.

Příspěvek upraven 03.10.18 v 20:26

pikola
Neúnavná pisatelka 19048 příspěvků 03.10.18 20:24

Ve dvou měsících rozhodně ne 8o Vždyť by měla pít co 3 hodiny a tobě se budí jednou v noci

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 03.10.18 20:30

@pikola proč by měla pít co 3 hodiny? Moje malá od 2 měsíců spí přes noc v kuse 12 hodin, je spokojená a krásně prospívá. @vendys2277 zkusila bych večer to mléko neredene a pokud bude mít potíže, tak ho změnit. Na to svoleni pediatra nepotřebuješ. A u toho nového vydržet alespoň 14, než si zvykne. Jinak ty děti na UM nemusí kakat i 3-4 dny a pokud nemají problémy, tak je to v pořádku ;)

Šmoulice
Kelišová 6691 příspěvků 03.10.18 20:31

A proč nezměníš UM? 8o

pikola
Neúnavná pisatelka 19048 příspěvků 03.10.18 20:33
@Jitul.kaaa9 píše:
@pikola proč by měla pít co 3 hodiny? Moje malá od 2 měsíců spí přes noc v kuse 12 hodin, je spokojená a krásně prospívá. @vendys2277 zkusila bych večer to mléko neredene a pokud bude mít potíže, tak ho změnit. Na to svoleni pediatra nepotřebuješ. A u toho nového vydržet alespoň 14, než si zvykne. Jinak ty děti na UM nemusí kakat i 3-4 dny a pokud nemají problémy, tak je to v pořádku ;)

Já neříkám, že musí pít co 3 hodiny, ale z čeho usuzuje, že má hlad když se vzbudí jen jednou za noc. Navíc co má o jednu naběračku méně, tak pak jí zbyde třeba jedna dávka mléka, nemůže to přece počítat jako plnohodnotné dávky.

Lucinka08
Stálice 61 příspěvků 03.10.18 20:38

@vendys2277
Já si teda nemyslím že by mela hlad když se ti budí jen jednou v noci. Kravske mliko bych dvouměsíčnímu miminku vůbec nedávala a změnila um. Kolikrát trvá než vychytas které mliko fakt sedne a stolici by mela mit rozhodne častěji.

Šmoulice
Kelišová 6691 příspěvků 03.10.18 20:38
@pikola píše:
Já neříkám, že musí pít co 3 hodiny, ale z čeho usuzuje, že má hlad když se vzbudí jen jednou za noc. Navíc co má o jednu naběračku méně, tak pak jí zbyde třeba jedna dávka mléka, nemůže to přece počítat jako plnohodnotné dávky.

A nedělá to tak, že vody dává stejně, ale mléka o odměrku míň? :roll:
Já to tak teda pochopila :think: a v tom případě bych chápala, že má dítě hlad.
Ale co nechápu, proč nezmění mléko :roll: je milion značek na dnešním trhu :nevim:

Makito
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 03.10.18 20:39

Myslím, že jak to popisuješ, tak je to dostačující, když se takhle malé miminko budí 1× v noci, to je perfektní. Kravské mléko miminka nesmí, kvůli alergii. Myslím, že až v roce.

vendys2277
Povídálka 26 příspěvků 03.10.18 20:39

Je pravda, že jsem nezkoušela dát na noc dávkování dle balení. V noci spí krásně, nakrmím ji a usne. Přes den spí v kuse aj 3 hodky a v kočárku aj 5 hod. Nejvíc čilá je od 15-21hod a to může jíst pořád :-d samozřejmě každý den je jiný.

pikola
Neúnavná pisatelka 19048 příspěvků 03.10.18 20:43
@Šmoulice píše:
A nedělá to tak, že vody dává stejně, ale mléka o odměrku míň? :roll:
Já to tak teda pochopila :think: a v tom případě bych chápala, že má dítě hlad.
Ale co nechápu, proč nezmění mléko :roll: je milion značek na dnešním trhu :nevim:

Já to taky tak chápu, ale pokud dává o jednu méně, tak dává vlastně víc vody a zbyde ti určitá dávka sušeného mléka :think: Takže dává mléka méně než by měla :nevim:

vendys2277
Povídálka 26 příspěvků 03.10.18 20:51

Ano vody dávám stejně mám dávat na 120ml vody 4 odměrky a dávám na 120ml 3 odměrky . Tudíž ji to tolik nezasytí a má pocit hladu a víc vypije. Doktor řekl, že UM to není, že ho snáší dobře. Tak nevím .

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 209 příspěvků 03.10.18 20:54

Nám na koliku a nekakání pomohl Hipp. Zkuste jiné UM, kravské mléko v tomto věku v žádném případě bych nedala.

Šmoulice
Kelišová 6691 příspěvků 03.10.18 20:54
@vendys2277 píše:
Ano vody dávám stejně mám dávat na 120ml vody 4 odměrky a dávám na 120ml 3 odměrky . Tudíž ji to tolik nezasytí a má pocit hladu a víc vypije. Doktor řekl, že UM to není, že ho snáší dobře. Tak nevím .

Evidentně UM nesedí. Pokud by sedělo, neměla by hlad.
Tak se řiď dítětem a ne doktorem :roll:
A četla sis někdy návod na krabici UM? Je tam napsané, že se nemá nijak měnit to doporučené dávkování.
Navíc když se dá moc vody a málo mléka, je to hnusné :-( divím se, že ti to vůbec pije …

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >