Miminko na UM - poraďte mi prosím jsem z toho na dně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Niki100
Povídálka 17 příspěvků 08.05.19 20:08
Miminko na.. UM...... Poraďte mi prosím jsem z toho na dně

Ahoj mám měsíční miminko a je na Um, ale už 3 dny nekaka, jen strašně brečí a snaží se tlačit, pomáhám mu jen jak to jde vše jsme vyzkoušeli několikrát a nic nezabírá, dostává probiotika, když mu dělám mléko dávám 4 odměrky na 120ml, vypije vše, Nekdy trosku nechá, ale doktorka říká že mu mám dávat jen 90 že 120 ml je na něj hodně, kdyz dám ale 90 celé 3 Hodiny než mu můžu dát znova probreci prirom když vypije o těch 30 ml víc, alespoň na chvíli usne.. Moje matka mi řekla že když se nemůže vykakat a nic nezabírá, mám mu udělat švestkovou stavu třeba 1 lžičku stavy a zredit s prevarenou vodou.. Ale ta stava je až od 4 měsíce, tak se bojím aby se mu nic nestalo, nemáte s tímhle někdo zkušenost? U doktora mi říká že je vše v pořádku že mu nic není a že to prostě musíme vydržet, ale mě je strašně líto koukat na něj celé dny a noci jak place a nejde mu to :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Aghata
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 08.05.19 20:14

@Niki100 u nás v tomto případě pomohla rektální rourka pro miminka. Prodají ti ji v lékárně. Nechali jsme ji vždycky chvíli, dítě si ufouklo a po chvilce se i vykadilo. Nemá se to požívat trvale, ale pokud máš pocit, že pláče, protože se nemůže vyprázdnit, dá se to vyzkoušet. Taky je možné, že mu nevyhovuje UM a potřeboval by jiný typ?

Kriss Tina
Extra třída :D 10159 příspěvků 08.05.19 20:15

A pomahas mu nějak? Cvičení, masirovani bříška, nahrivani, rourka? Pokud by to trvalo tak bych uvažovala o změně UM, ne každé sedí každému miminku :think:

Aghata
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 08.05.19 20:17

A ještě, vyzkoušej nu jemně masírovat bříško, spíš jen tak hladit, krouživě, po směru hodinových ručiček. Na podporu peristaltiky.

Niki100
Povídálka 17 příspěvků 08.05.19 20:17
@Aghata píše:
@Niki100 u nás v tomto případě pomohla rektální rourka pro miminka. Prodají ti ji v lékárně. Nechali jsme ji vždycky chvíli, dítě si ufouklo a po chvilce se i vykadilo. Nemá se to požívat trvale, ale pokud máš pocit, že pláče, protože se nemůže vyprázdnit, dá se to vyzkoušet. Taky je možné, že mu nevyhovuje UM a potřeboval by jiný typ?

Dávali jsme Sunar, to bylo vše ok, pak doktorka řekla že musí mít nutrilon tak jsme po týdnu dávali ten, po tom zaclo bolet to bříško a tak jsme šli znova na kontrolu a řekla že musím dát zase Sunar takže vlastně za 3 týdny se mu to pěkně prostridalo myslím že to muze být i tím :(

Niki100
Povídálka 17 příspěvků 08.05.19 20:19
@Kriss Tina píše:
A pomahas mu nějak? Cvičení, masirovani bříška, nahrivani, rourka? Pokud by to trvalo tak bych uvažovala o změně UM, ne každé sedí každému miminku :think:

Pomáhám jak můžu ale mléko zatím měnit nechci, už jsem odpovídala proč :(

bobda
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 08.05.19 20:20

@Niki100
Nečekala bych a okamžitě změnila UM. Malá taky pořád tlačila a nic (měla Nutrilon) pak jsem četla, ze může stavit, tak jsem koupila obyčejný Sunar a bylo a je po problému :palec:

Kristýna 526
Kecalka 128 příspěvků 08.05.19 20:21

Tak já taky brzy skončila s kojením asi tak týden po propuštění s porodnice :oops: ale malý měl bolení bříška po um atd. Šla jsem se poradit k dr. Abych pořád nezkoušela nové mlíčka atd.dr. mi poradila koupit sabsimplex jsou to kapečky a dávají se do každého mléka krásně po tom kakal a žádné bolení bříška jinak jsme byly na Sunaru. uvidiš skus se ještě s dr. poradit :think:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2117 příspěvků 08.05.19 20:24

@Niki100 to může být i tím, jak jste měnili často mléko :think: dávej mu pít, kolik potřebuje a vypije, ne kolik řekla doktorka… Masírovat, zkus mu napustit telou vaničku a cvičit mu s nožičkami v té teplé vodě. Klubíčkovat. Použij tu rourku, aby se mu ulevilo. Až si zvykne na to mlíčko, bude to lepší ;)

Uživatel je onlineBubla_Bučková
Kelišová 6321 příspěvků 08.05.19 20:29

Zkus tu rourku, případně teď namazaný bepanthenem teploměr s tou ohebnou špičkou po to kovové. Určitě dávej těch 120ml. Zkus ještě Hipp combiotic a pak teda drahý Kendamil. U nás Sunar zácpa a i blití, to jsem už nevydržela a dala po 10 dnech celkem Hipp a ten jsem měla asi týden a přešla na Nutrhlon Omneo Comfort. Odstup jsem kolikrát měla dvě a půl hodiny od konce krmení (pil třeba půl hodiny a já krmila v šest, devět, dvanáct). Ještě jsem dávala baby calm a bylo vše v pohodě.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2117 příspěvků 08.05.19 20:32

@Bubla_Bučková on ten kendamil (ten co není bio) stojí cca stejně jako hipp. Je to větší balení 8)

Zoe1
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 08.05.19 20:34

Cítím s tebou, zažívala jsem něco podobného, hodně moc pomáhala rektální rourka. Já jsem taky strašně trpěla, když jsem viděla jak trpí. Od čtvrtého měsíce je na UM, vyzkoušela jsem víc mlík, skoro všechny ucpavaly. Jediné, které nám docela pomohlo byl Nutrilon comfort omneo proti zácpě a drobných zažívací potížích, akorát to vyjde na docela dost peněz, ale já udělala všechno proto, abych malé pomohla, takže jsem kupovala to a teď je jí devět měsíců a už je na příkrmech a dostává ho jen v noci, takže už trochu ušetřím :-) asi bych ji mohla dávat už i normální, ale už jsem ji na tom nechala, když byla na to zvyklá. A pokud teď dáváš Nutrilon, tak tohle můžeš klidně vyzkoušet. Jako malá potom začala, sice jsem někdy musela ještě rourku použít, ale bylo to o dost lepší.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1370 příspěvků 08.05.19 20:34

At nepije naraz ale dej mu mezi tim malou pauzu a pak at dopije zbytek. Pokazdy vykrkat. Biogaia. Mame kendamil a vse ok. Je lecinej oproti Nutrilonu atp. A zkus mu toho dat fakt min, mu muze byt blbe i z prezrani

Zoe1
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 08.05.19 20:37

Jo a švestková šťáva u nás taky zabrala, ale já ji dávala až od čtvrtého měsíce, takže nevím jestli je dobrý dávat dřív, to netuším. Jinak doktorku bych moc neposlouchala, ty seš matka, udělej to tak jak ty cítíš, doktorka s tím miminkem není 24h denně
Netuší, co zažíváte.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 08.05.19 20:38

Já se teda doktorky nikdy neptala, jaké mliko mám synovi dávat. Nutrilon mu teda vůbec neseděl, strašně po něm zvracel, takže pak byl do půl roku na Beba Optipro Comfort… pak jsem přišla na Kendamil, takže od půl roku jsem změnila mliko, i když Beba vyhovovala. Nikdy žádný problém už nebyl, nedám dopustit. Kendamil kupuju kvůli vůni a chuti, ale na Bebu nemůžu říct ani fň. Nosit hodně v klubicku, na tygrika, u nás se to osvědčilo nejvíc, dávat i na bříško hodně, masírovat a tlačit proti telicku nohy… a nemusíš se řídit, ze co tři hodiny, jako je na krabici… dítě není tabulka. Syn když měl spurt, tak jsem mu dávala každé dvě hodiny 150 ml a to měl 7 týdnu, protože jinak by se zbláznil.

Bude to dobrý, premyslej selskym rozumem, naslouchat dítěti a ono se to všechno spraví :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama