Miminko na UM se po zavedení příkrmu začalo v noci budit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bonnefille
Kecalka 308 příspěvků 19.03.19 08:56
Miminko na UM se po zavedení příkrmu začalo v noci budit

Ahojte maminky. Jsem už vyčerpaná a zoufalá. Malý je od 4. měsíce plně na UM (MM došlo :( ). Malý jedl 180ml 5-6× denně. Spal cca od 21:00 do 6:00. Jen jsem ho v noci párkrát vrátila, když byl nějak skrčený nebo jsem mu občas vrátila dudlík. Jinak spal klidně. Vrátil mi tím ty předešlé probdělé tři měsíce, kdy jsme se trápili u kojení. Úžasné miminko… Na radu lékařky jsme ho těsně před koncem pátého měsíce začali přikrmovat (váha mu trochu stagnovala). Nejprve zeleninou a teď už i večerní kasičky. Přikrmujeme už skoro dva týdny a od té doby je jeho noční spánek úplná katastrofa. Co hodinu ho ukolébávám (jezdím s postýlkou sem a tam). Zkusila jsem mu na noc udělat Sunárek Dobrou noc a mám to postavené na topení, aby to nepil studené. Když mu dám cucnout, usne někdy na hodinu, někdy na dvě, než to mrčení začne nanovo. Dneska jsem to už vzdala a šla mu udělat trochu mléka. Celé to vypil, ale spal u toho. Ani nezaregistroval, že ho přebaluju. :roll: Tak jsem si říkala, super, snad vydrží další půlku noci už v klidu. A ono ne. Za dvě hodiny zas mrčel. :zed: Naštěstí jsem ho otočila na druhý bok a spal až do šesté. Co to může znamenat? Má opravdu hlad? Nebo si začal v noci vyžadovat pozornost? :nevim: A proč to dřív, když byl jen na mléku, nedělal? Všude slýchám, jak se maminky, když začaly přikrmovat, konečně vyspaly. Tak u nás je to teda úplně opačně. Dokud jsme nepřikrmovali, tak jsme spali. Máte s tím někdo zkušenost? Vrátí se to celonoční spaní ještě někdy? Dík za jakoukoliv radu. :kytka:

Přečtěte si článek: Příkrmy pro kojence: Když už mléko nestačí

Reakce:
Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 19.03.19 09:11

To bude spis věkem. Kolem toho půl roku se začnou víc mlejt a budí sami sebe. Ani u jednoho z kluků příkrmy neměly na spánek vliv (bohužel :mrgreen: )

lucynka25
Extra třída :D 10083 příspěvků 19.03.19 09:15

@bonnefille kaši na noc nedavej, je tezka do briska,plna sacharidu a celou noc ji pak brisko zpracovava a miminku je tezko.

iwa83
Echt Kelišová 7792 příspěvků 19.03.19 09:34

U nas taky kase na noc vubec nesedla. Davala jsem pak to co bylo k obedu. A deti maji ruzne faze. U nas fungovalo, ze pokud se zabehnul nejaky system a ja si ho uvedomila a byla spokojena, sup dite ho prekopalo :)

bonnefille
Kecalka 308 příspěvků 19.03.19 14:38

@lucynka25 Já už jsem z toho právě celá zmatená. Doktorka říká dávat, okolí nedávat, ségra dávat a teď na neonatologii zas nedávat. Ale on už si na tu kašičku právě zvykl. V předvečer už se těší a mlaská. Když jsem ji jednou zapomněla koupit a dala jsem mu jen mléko, tak tu flašku začal kousat a vztekat se, že to není ze lžičky. Já mu ji nedávám těsně před spaním, ale kolem páté a pak na noc pije jen mléko. :nevim:

bonnefille
Kecalka 308 příspěvků 19.03.19 14:42

@iwa83 Chápu, že to nemůže být pořád stejné. Jen se mi zdá, že za to můžou ty příkrmy a nevím, jestli se to zaběhne, nebo nás čeká další nespací období. Pak dojdou zoubky a hotovo. Odpadnu :grin:

Váš příspěvek
Reklama