Miminko navečer brečí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 09:37
Miminko navečer breci

Ahoj, nevěděla jsem jak nazvat diskuzi a nic jiného mě nenapadlo :).
Máme problém, jsme s malou 3,5m u rodičů na dva týdny a od pondělí každý večer navečer začne brečet… doma nám tohle vůbec nedělá, dělá to jen tady, jako by věděla, ze neni doma nebo co, je to možné? Prdiky to si myslím nebudou (bohužel jsem přišla během prvního měsíce o mleko, takže jsme na UM), má pořád stejně mleko, nic jsme nezměnili. Dáváme i kapky Sam simplex a malá zabreci, jen když má hlad, ale tady to jsou fakt scény:(. Chápu, že nemůže být věčně hodná, o to mi nejde, ale mám nervy z mamky, protože se mě pořád dokola ptá co ji je a proč brečí a je to víc stresující, než pláč malé. A to tu máme být ještě 10 dní:D :,(

Reakce:
Kukacka123
Závislačka 3345 příspěvků 07.03.19 09:41

Neni ve svem, mozne to je. Sestrenky holcicka to tak mela u prarodicu taky, lepsilo se to az kolem 6-7m :nevim: na prdiky netrpela, doma byla v pohode…

Pocahonta
Kecalka 376 příspěvků 07.03.19 09:42

Napadá mě, jestli jak je v novém prostředí, že má přemíru nových vjemů a pláčem se zbavuje napětí. Některá miminka prostě takto ventilují stres…Tady je odkaz, kde se to hezky vysvětluje…https://www.maminka.cz/clanek/5-duvodu-nevysvetlitelneho-vecerniho-place-miminek.
Jinak s mamkou si určitě promluv…

Jeremi
Kecalka 398 příspěvků 07.03.19 09:44

Obě moje děti v určitém miminčím věku večer brečely, ačkoliv to podle všeho nemělo žádnou příčinu. Nezáleželo na tom, jestli jsme byli doma nebo ne. A podle našich jsem to dělala já taky. Říkali jsme tomu „řev o šesté“. Dělá to poměrně dost dětí a jedna z teorií je, že tím reagují i na stres, který je cítit z rodičů (zejména matky), co už jsou po celém dni unavení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 09:45

Já si to právě myslela, nejsme tu poprvé a vždycky to tak dělala. Kouknu na článek, děkuji :). (A ty překlepy v textu si zase opravil telefon :zed: )
Dekujiii za odpovedi :*

ugluk
Hvězda diskuse 45774 příspěvků 07.03.19 09:46

U nás byl tenhle večerní pláč při přemíře vjemů přes den, nějak se to nashromáždilo a kolem 6.-7. to byla klasika každodenní. U vás, i když to doma nedělá, bych to viděla na totéž, ale prostě tím, že je v novém, cizím, neznámém, je toho na ni moc. Pokud je jinak OK a je to jen tenhle večerní pláč, nestresovala bych, nosila, uklidňovala… a rodičům vysvětilila, že tak to holt některé děti mají, časem to přejde a nic zlého to neznamená. byť je to samozřejmě o nervy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.19 09:47

No já mám právě nervy z té mamky. I když je to zbytečné tak s ní je to složité, tak možná i to k tomu přispívá:)

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 07.03.19 09:54
@Anonymní píše:
No já mám právě nervy z té mamky. I když je to zbytečné tak s ní je to složité, tak možná i to k tomu přispívá:)

to klidně může být už začarovaný kruh, tebe stresuje mamka, ty ten stres přenášíš na malou, ta brečí a stresuje mamku :) plus cizí prostředí. Zkus to nějak citlivě vysvětlit mamce. Moje mamka je hodná a taktní, ale taky někdy moc řeší a svým „uklidňováním“ situaci občas vůbec nepřispívá, tak když se tyhle situace děly, prostě jsem odešla s malou do jiné místnosti, tam ji uklidnila a pak jsem se vrátila a vysvětlila, že s malou potřebujeme v takové chvíli klid a soukromí. No a nebo se vrátit domů :)

Bábrdl
Generální žvanilka 23158 příspěvků 07.03.19 09:56
@Anonymní píše:
Ahoj, nevěděla jsem jak nazvat diskuzi a nic jiného mě nenapadlo :).
Máme problém, jsme s malou 3,5m u rodičů na dva týdny a od pondělí každý večer navečer začne brečet… doma nám tohle vůbec nedělá, dělá to jen tady, jako by věděla, ze neni doma nebo co, je to možné? Prdiky to si myslím nebudou (bohužel jsem přišla během prvního měsíce o mleko, takže jsme na UM), má pořád stejně mleko, nic jsme nezměnili. Dáváme i kapky Sam simplex a malá zabreci, jen když má hlad, ale tady to jsou fakt scény:(. Chápu, že nemůže být věčně hodná, o to mi nejde, ale mám nervy z mamky, protože se mě pořád dokola ptá co ji je a proč brečí a je to víc stresující, než pláč malé. A to tu máme být ještě 10 dní:D :,(

Zadej si do internetu „večerní pláč miminek“, zjistíš, že od 3 měs do 6 měs to má až 1/3 dětí. Proč, to nikdo neví. :nevim: Pomáhá drncání a houpání.

Heivka
Závislačka 3878 příspěvků 07.03.19 10:00

Mě syn do roka nebyl schopný spát jinde než ve své postýlce, prostě jak byl v kočárku nebo na návštěvě tak následovala prořvaná noc, když jsme byli doma a návštěva proběhla maximálně do třetí hodiny tak spal celou noc s jedním probuzením na mléko, dcera je to samé až na to že ona se na mléko v noci nebudí. Takže jsme do roka seděli doma a výlety byly aby jsme se rozumně vrátili a mohli dát dítě před spaním vyspat. Nebo výlet a denní spánek absolvovat s šátkem (tam se vyspí líp než v kočárku). Naštěstí u nás nejbližší rodina bydlí blízko takže jezdí na návštěvy k nám. Nebo jsou návštěvy u nich krátké. Teď jsou synovi 3,5 a zvládá spát skoro všude.

ugluk
Hvězda diskuse 45774 příspěvků 07.03.19 10:01

Jo, ty máš nervy z mamky, miminko pak má nervy z tebe a už to jede ;) Tak hodně sil přeju a co nejvíc klidu! A pokud se máma ptá furt dokola opakovaně na totéž, na co ty nejsi schopná odpovědět, asi bych ji v rámci veškeré slušnosti poslala do patřičných míst. Jestli je miminko jinak přes den v pohodě, tak o moc víc chtít nelze - jsou děti, které probrečí 90 % času, co jsou vzhůru. můj muž si myslel, že takové je naše dítě protože se z práce vracel vždy po šesté, a netušil, že zbytek dne máme andílka :mrgreen:

kristyn.g
Závislačka 3063 příspěvků 07.03.19 10:39

Také mivame řev o šesté :mrgreen: jak kdyby měl hodinky … Myslím si že může být mimi přetažene… Moc vjemů. My to měli i prdíky.

35ja
Kecalka 433 příspěvků 07.03.19 11:09

Nebuď s toho smutná :hug: , je to normální.mame 3mesicniho kluka,přes den je báječnej a jak přijde večer uspávani je to u nás cirkus Humberto :D ,chce to pevné nervy a vydržet ono se to zlomí

35ja
Kecalka 433 příspěvků 07.03.19 11:20

Je tu určitě víc zkušených maminek než jsem já…ráda bych ti řekla co pomáhá nám.. míč, uhoupu ho na míči, k obliceji mu dám látkovou plinku on se do ní zarochni a usne.pak ho položil do postýlky a je to

Váš příspěvek
Reklama