Miminko navečer po kojení pláče

11.3.21 18:33

Miminko navečer po kojení pláče

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu a jestli to někdo měl také. Máme 5ti týdenního syna, kterého plně kojím. Přes den a v noci je vše v pořádku. Občas trpí na prdíky, ale pomáhá nám Espumisan a Baby Calm, ale navěcer kolem 5-6 hodiny se napapá a pak nám skoro hodinu propláče. Občas už i ztrácí dech a nejde nám ho utišit. Takhle je to každý den. Doktorka mi řekla, že je to tím, že se přejídá. Ale krmím pouze 5-10 minut, protože mi mléko dost teče. Hlad určitě nemá, prospívá. Dokonce nám přibírá 350-500g za týden. Nyní v 5 týdnech má už 5350g. Když jsme jeli z porodnice tak měl 3280g. Máte někdo radu, čím by to mohlo být a co by mohlo pomoci?
Mockrát děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1062
11.3.21 18:37

Určitě se nepřejídá, to je mýtus. Pláč v pravidelný čas, typicky večer po kojení, neutěšitelný, bývá přisuzován kolice. Může to být klidně ona.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8965
11.3.21 18:39

@Anonymka1993 Syn řval přesně od 19hod do 20hod…každý den na minutu přesně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
11.3.21 18:40

Kolika, buď ráda, že ti pláče jen večer hodinu. Mě huláká i přes den…je stejně starý..ale my jsme na um. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1102
11.3.21 18:44

Jenom hodinu? Tak to si super. Syn řval pravidelně úplně každý den od narození až do cca 4 měsíců od 17 do 23 hod. Pokud nepřestal ve 23, tak až v 1 v noci. Nic mezi tím. Fakt každý den buď 6 nebo 8 hodin nepřetržitého řevu. Téměř na minutu přesně. A ne že by přes den byl nějak hodnej.. prostě bezva skola pro prvorodicku, doteď nechápu, že jsem po něm měla vůbec ještě nějaké další dítě. Ale pak jednoho dne v těch 17 h nezačal a už se to nikdy neopakovalo. Nechápu, co to bylo, asi nezrala nervová soustava, nebo kdo ví co. Každopádně já jsem se mohla třeba na hlavu stavět a odrážet ušima, ale nic nikdy nepomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
11.3.21 18:47

Souhlasím. První mi řval celý den, od rána do večera a když neřval..tak ale musel být na rukách, zlomilo se to cca ve třech měsících..řvát úplně nepřestal, ale už to bylo lepší…teď mám druhé po 6letech a je to to samé, možná ještě horší..+ k tomu se budí dost často i v noci, první aspoň spal :cert: odskrtávám dny a modlím se, ať to skončí co nejdřív. No každopádně třetí už rozhodně neplánuju :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 18:48

Holky moc děkuji za rady a podporu. Já už propadala panice, jestli nedělám něco špatně, že to není přeci možné. Budu tedy ráda za tu hodinu, když to tu čtu :). V noci mi krásně spí, budí se po 3 hodinách a vždy hned usne. Jen je ve spánku dost neklidný a pořád tlačí, ale na to jsem si už zvykla :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
11.3.21 18:49

@Anonymka1993 ano ano, taky tlačíme..každou noc…je to paráda, připadám si, že spím v zoo. Ty zvuky jsou originální :mrgreen: neboj, přejde to… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1062
11.3.21 18:53
@Anonymka1993 píše:
Holky moc děkuji za rady a podporu. Já už propadala panice, jestli nedělám něco špatně, že to není přeci možné. Budu tedy ráda za tu hodinu, když to tu čtu :). V noci mi krásně spí, budí se po 3 hodinách a vždy hned usne. Jen je ve spánku dost neklidný a pořád tlačí, ale na to jsem si už zvykla :D

Jo, to moje taky. Furt u toho heká, takže mě to budí. Ale ona spí :lol:. A ještě si teď zvykla přesně ve 4 ráno po kojení kadit :cert:. Kdyby to aspoň bylo před kojením, abych jí pak uspala na prsu. To pak hodinu nespí, musím přebalit a jak je to k ránu, je relativně vyspalá a trvá, než znovu zabere. Doufám, že začne kakat v nějaký normálnější čas :lol: :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 19:18

@BarušKAhap tak to jsi mě uklidnila. :) Tak snad se to zlepší. Nevadí mi, že pláče, ale je mi jo strašně líto a chce se mi kolikrát brečet s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 19:21

@Kolicek95 ten náš u toho tlačení taky spí :D. A ve 4 ráno taky vždy otevře oči a vypadá to, že nebude spát. Tak mu vytáhnu prso na uklidnění a znovu usne :D. Bez toho bych ho uspávala dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
11.3.21 19:28

A nezkousela jsi mu zavest rektalni rourku mezi 5-6hod.kdy place? Treba by se mu ulevilo a byl by klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
11.3.21 19:28

Dítě může zpracovávat trauma z porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 20:00

@Renca8 nezkoušela. Mám z toho zavádění strach, tak to mám až jako poslední možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
11.3.21 20:19

Přesně, jak píšou holky, je to kolika. My to máme pravidelně od 17 do19 ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat